Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pomoc w doborze karty pod I5 3470 taktowanie w trybie turbo 3,6 ghz, 8 GB DRR3 1600, Zasilacz SIlentiumPC L1 Vero 600W oraz Windows 10. Co będzie lepszym wyborem pod względem wydajności, bo tylko to mnie interesuję czy R9 380 czy może GTX 960? Mam pewne obawy, że mój procesor będzie lekko ograniczał R9 380 oraz wszystkie karty pokroju AMD Radeon. Gry w jakie zamierzam grać: Seria Assassin's Creed (Unity, Syndicate), Wiedźmin 3 plus dodatki, Just Cause 3, Far Cry Primal, GTA 5, Quantum Break, Deus ex mankind divided, Rise of Tomb Raider, Fallout 4. Jak na razie DirectX 12 wprowadza wiele szumu, nie mała dysputę, a wydajnościowo szału jakiegoś nie ma. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowane przez Predalien6666
Link to post
Share on other sites

Wydajniejszy jest 380 (Czasami mogą wystąpić mikroprzyciecia w niektórych grach może być to spowodowane brak optymalizacji pod Radeony albo wysokim narzutem na procesor

Gtx960 gorsza wydajność (mniej fps ale wszystko raczej chodzi płynnie )

 

Jak chcesz grac  w wszystkie gry nowości itd bier Gtx

Jak masz tylko parę wybranych gier i liczy się fps to Radeona

Edytowane przez dejv03
Link to post
Share on other sites
Wydajniejszy jest 380 (Czasami mogą wystąpić mikroprzyciecia w niektórych grach może być to spowodowane brak optymalizacji pod Radeony albo wysokim narzutem na procesor

 

O matko, to juz mamy mikroprzyciecia na Radeonach nie tylko w Crossfire???  I ten narzut na procesor szczegolnie przy R9 380 i

i5 3470. 

 

 

Mam pewne obawy, że mój procesor będzie lekko ograniczał R9 380 oraz wszystkie karty pokroju AMD Radeon.

Nie bierz AMD , do tej karty to trzeba podkreconego do 5Ghz i7 6700k, albo i7 5820k , ale musi byc dobra sztuka taka co kreci sie na 4.6Ghz.

 

 

 

Jak chcesz grac  w wszystkie gry nowości itd bier Gtx Jak masz tylko parę wybranych gier i liczy się fps to Radeona

 

Tak bierz Nvidie , na radeonach tylko pasjans chodzi i szachy pod windowsem , reszta tnie. Brak optymalizacji i sterownikow.

I jeszcze sa gorace i swiatlo u sasiadow bedzie przygasac, Do r9 380 to 1.5kW zasilacz.

I jeszcze Radeony strasza male dzieci i zjadaja male kotki. Poza tym wydzielaja tlenek wegla po podkreceniu. 

Edytowane przez keczu
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Tak bierz Nvidie , na radeonach tylko pasjans chodzi i szachy pod windowsem , reszta tnie. Brak optymalizacji i sterownikow.

I jeszcze sa gorace i swiatlo u sasiadow bedzie przygasac, Do r9 380 to 1.5kW zasilacz.

I jeszcze Radeony strasza male dzieci i zjadaja male kotki. Poza tym wydzielaja tlenek wegla po podkreceniu. 

 

Stek bzdur powtarzanych przez kolejne osoby na kolejnych forach bo gdzieś tam ktoś przeczytał

 

mam R9 390 wszystkie gry uruchamiam na ultra nie zauważyłem mikroprzycinek.

 

Co do temperatury to max 70*c ale to zależny też od wentylacji obudowy.

 

Mój zestaw z podpisu bierze max 450W pod obciążeniem + do tego na listwie są podpięte dwa monitory i głośniki czyli sama jednostka trochę mniej niż te 450W

Edytowane przez pawulons
Link to post
Share on other sites

Stek bzdur powtarzanych przez kolejne osoby na kolejnych forach bo gdzieś tam ktoś przeczytał

 

mam R9 390 wszystkie gry uruchamiam na ultra nie zauważyłem mikroprzycinek.

Nie stek bzdur tylko takie są fakty, że do kart AMD potrzebny jest wydajniejszy procesor. Oczywiście im słabszy segment kart graficznych tym procesor schodzi na dalszy plan ale w Twoim przypadku połączenie A10 7850k + R9 390 daje znacznie gorsze wyniki niż np i5 6600k + 390.

Link to post
Share on other sites

Dodam tylko, że do 960 dodają teraz w niektórych sklepach Rise of The Tomb Raider. Sam się cały czas zastanawiam, którą z tych kart wybrać. :)

Też się waham, ale żeby się potem nie okazało, że gry będą w tym roku lepiej chodziły na AMD. Watch Dogs 2, nowy Deus Ex, Total War Warhammer, Hitman. Albo, że wyjdzie Pascal i oleją zarówno architekturę Kepler, jak i Maxwell. Jednak nie da się przewidzieć przyszłości. Z kolei Nvidia ma 80% rynku, 56 % użytkowników Steam ma Geforce, więc AMD nie ma nic do gadania. Nowa wersja Gameworks 2.0 vs AMD Gaming Evolved chore to dla mnie jest. Wybór pomiędzy masłem a margaryną.

Edytowane przez Predalien6666
Link to post
Share on other sites

w Twoim przypadku połączenie A10 7850k + R9 390 daje znacznie gorsze wyniki niż np i5 6600k + 390.

 

Wszystkie gry uruchamiam w ultra i są w okolicy 100 i więcej fps wiec nie nie muszę mieć procka za ponad 1k żeby grać plynnie i mieć lepszy wynik którym się będę chwalił na forach.

 

Ja wiem, że to pora dobranocki, ale to nie jest forum dla bajkopisarzy. Nowaj

Link to post
Share on other sites

Wszystkie gry uruchamiam w ultra i są w okolicy 100 i więcej fps wiec nie nie muszę mieć procka za ponad 1k żeby grać plynnie i mieć lepszy wynik którym się będę chwalił na forach.

Uruchom nowe gry a nie w starocie grasz.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Wszystkie gry uruchamiam w ultra i są w okolicy 100 i więcej fps

tak pewnie

to wyjdź w Crysis 3 na zewnątrz gdzie jest trawa, która robi duży narzut na CPU to zobaczymy jak wtedy będzie wygloądało to 100 na tym APU

Bo akurat grafikę masz bardzo dobrą 

Link to post
Share on other sites

Grałem w crysisa też i nic mi się nie cięło i wyglądało stabilne 90

To, że wyglądało nie znaczy, że tyle było a czytając Twoje posty dochodzę do wniosku, że nawet nie wiesz dokładnie jaką wydajność generował Twój zestaw bo nie miałeś uruchomionego monitoringu.

W tej lokacji na Twoim zestawie będziesz miał 17-30kl/s

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

np metro

 

 

metro to nowa gra ? :roll: 

ta gra chodzi także na 10 letnim x360... 


 

 

W tej lokacji na Twoim zestawie będziesz miał 17-30kl/s

dokładnie

APU mu zdusi grę w tym momęcie do tych wartości

i7 6700 tutaj się dławi 

Link to post
Share on other sites

To, że wyglądało nie znaczy, że tyle było a czytając Twoje posty dochodzę do wniosku, że nawet nie wiesz dokładnie jaką wydajność generował Twój zestaw bo nie miałeś uruchomionego monitoringu.

W tej lokacji na Twoim zestawie będziesz miał 17-30kl/s

 

Z wróżbitami nie rozmawiam bo ja wiem co mam na komputerze uruchomione.

 

Potwierdź to skąd wiesz że nie miałem jakimiś faktami możesz dać screna z twojej kryształowej kuli ?

Link to post
Share on other sites

Z wróżbitami nie rozmawiam bo ja wiem co mam na komputerze uruchomione.

 

Potwierdź to skąd wiesz że nie miałem jakimiś faktami możesz dać screna z twojej kryształowej kuli ?

Bo Twój sprzęt jest za słaby na taką wydajność jaką próbujesz tutaj Nam wmówić!!!

Proste.

Podałem Ci przykłady a Ty dalej brniesz w gó...nie.

Link to post
Share on other sites

O matko, to juz mamy mikroprzyciecia na Radeonach nie tylko w Crossfire???  I ten narzut na procesor szczegolnie przy R9 380 i

i5 3470. 

 

 

Nie bierz AMD , do tej karty to trzeba podkreconego do 5Ghz i7 6700k, albo i7 5820k , ale musi byc dobra sztuka taka co kreci sie na 4.6Ghz.

 

 

 

 

Tak bierz Nvidie , na radeonach tylko pasjans chodzi i szachy pod windowsem , reszta tnie. Brak optymalizacji i sterownikow.

I jeszcze sa gorace i swiatlo u sasiadow bedzie przygasac, Do r9 380 to 1.5kW zasilacz.

I jeszcze Radeony strasza male dzieci i zjadaja male kotki. Poza tym wydzielaja tlenek wegla po podkreceniu. 

Panowie nie wyczuliście sarkazmu ?   :D  ;) Edit do : i5 3470 wolał bym brać R9 380 [ przynajmniej jak bym dla siebie kupował ] np.  Asus Radeon R9 380 za 800zł. http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-380-2gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-displayport-90yv08d1-m0na00-771391/ .

  Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

podaj przykłady z YT z moją specyfikacją a nie innymi i nie brnij w g....no bo crysis jest marudną grą i może być ok albo kijowo nawet na mocnym kompie.

Po pierwsze nikt przy zdrowych zmysłach nie paruje tak mocnej karty graficznej z tak słabym procesorem.

Po drugie masz kolejny przykład z GTAV tylko z minimalnie słabszą kartą.

A10 7850K + R9 290.

Kolejny raz ~25kl/s. Chyba do 100kl/s troche brakuje? :>

 

Offtop OFF.

 

Do autora.

W obecnej sytuacji cenowo znacznie lepiej wypada GTX960 dlatego na Twoim miejscu kierował bym się w jego stronę. Do karty dołączona jest teraz gra Rise of The Tomb raider więc przy dobrych wiatrach końcowa cena za GTX960 wyjdzie Cię w granicach 750zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...