Skocz do zawartości

Komputer do gier,far cry, gtaV oraz nowsze.Dobór zasilacza,RAMu i obudowy do posiadanych części.


Recommended Posts

Cześć.

Ostatecznie zebrałem fundusze na komputer,kilka części udało mi się zakupić w promocji na IEM'ie i chciałbym zabrać się do złożenia komputera.

Komputer w szczególności do nowych tytułów gier(typu.GTA V, Far Cry oraz coraz to nowszych), możliwe, że w przyszłości będę na nim tworzył prace graficzne,programował (zależy jaki wybiorę kierunek w szkole).

Komputer sam będę składał więc nie potrzebuję żadnych kodów na darmowe złożenie.Ewentualnie darmowa wysyłka.

Monitor posiadam kilkuletni.W zupełności mi na ten moment wystarcza.W przyszłości będzie służył jako drugi monitor do wyświetlania okien z różnymi informacjami(np. stron www także nie będzie za bardzo obciążał karty graficznej), ale to nie wcześniej niż za pół roku.Później dokupię coś lepszego jako główny(jeden z dwóch).

HDD na razie zostanie.Dozbieram to kupię nowy.

Dodam, że procesor będzie w przyszłości podkręcany,karta graficzna może.

 

Części, które posiadam:

MOBO:   Asus Z170 Pro Gaming

Cooler:   Be quite! Dark Rock 3(zwykły, nie pro)

SSD:       Crucial MX200 250GB

Monitor:  (nie jest tutaj ważne jaki-kiedyś będzie jako drugi)

HDD:       2x500GB(ten sprawniejszy zostawię i powiedzmy za miesiąc/dwa wymienię)

Części, na które się zdecydowałem,ale jeszcze nie zakupiłem:
CPU: i5 6600K

 

Części, których potrzebuję:

RAM-8GB w jednej kości.Będę miał odłożone pieniądze to dokupię drugą kość i zrobię 2x8GB w Dual Channelu.I tutaj mam pytanie:opłaca się dopłacać żeby mieć 3000MHz?Jaka będzie różnica między nimi a np. 2400?Jak ważne jest również opóźnienie?

Napęd-podstawowy jakiś za 70zł. Ważne żeby był nieawaryjny 

Obudowa-mile widziana z oknem jednak jeżeli jest coś lepszego bez okna to wysłucham propozycji.Tutaj 300zł to jest max.

Zasilacz-Dużo osób poleca Thermaltake'a Smart SE 530W. Słyszałem, że na zasilaczu nie powinno się oszczędzać.Nie lepiej dopłacić do czegoś lepszego?

Karta graficzna-Na 80% GTX 970.Jeżeli go podkręcę to będzie bił na głowę Radeona  r9 390.

A może macie propozycje na innego radeona?Budżet na kartę w okolicach 1500zł.

 

Karty oraz procesora nie zamierzam wymieniać przez długi okres czasu.

 

I jeden mały offtop: w jakim sklepie najtaniej kupię części lub trafię na jakąś promocję?Fajnie by było zaoszczędzić trochę pieniędzy :P

Edytowane przez Ryusse
Link to post
Share on other sites

 

 

RAM-8GB w jednej kości.Będę miał odłożone pieniądze to dokupię drugą kość i zrobię 2x8GB w Dual Channelu.I tutaj mam pytanie:opłaca się dopłacać żeby mieć 3000MHz?Jaka będzie różnica między nimi a np. 2400?Jak ważne jest również opóźnienie?

 

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_ddr3_vs_ddr4_jakie_pamieci_ram_wybrac_do_intel_skylake

 

 

 

Napęd-podstawowy jakiś za 70zł. Ważne żeby był nieawaryjny 

 

Obojętnie co weźmiesz

 

 

 

Obudowa-mile widziana z oknem jednak jeżeli jest coś lepszego bez okna to wysłucham propozycji.Tutaj 400zł to jest max.I tak ta cena mnie trochę będzie bolała.

 

Enthoo Pro z oknem

 

 

 

Zasilacz-Dużo osób poleca Thermaltake'a Smart SE 530W. Słyszałem, że na zasilaczu nie powinno się oszczędzać.Nie lepiej dopłacić do czegoś lepszego?

 

Przy małej dopłacie G550M / XFX TS 550 Gold

 

 

 

Karta graficzna-Na 80% GTX 970.Jeżeli go podkręcę to będzie bił na głowę Radeona  r9 390. A może macie propozycje na innego radeona?Budżet na kartę w okolicach 1500zł.

 

GTX 970 Strix od ASUSA / R9 390 od MSI w wersji Gaming

Link to post
Share on other sites

 

 

Enthoo Pro z oknem

Za droga.Zalman Z3 Plus nie wystarczy? Chciałbym się zamknąć w 300zł z obudową i w taki sposób zedytuje post. 

 

 

Przy małej dopłacie G550M / XFX TS 550 Gold

Ten XFX jest sprawdzony?Mało opinii o nim.Jednak gold w porównaniu z innymi w tej cenie kusi.


 

 

"Korzyści z posiadania szybszej pamięci są zazwyczaj większe w przypadku wolniejszych procesorów tzn.: Core i5-6600K prawdopodobnie zapewniałby tutaj nieco lepsze skalowanie niż Core i7-6700K, "

W teście gościu pisze o i7.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z3 Plus nie wystarczy? Chciałbym się zamknąć w 300zł z obudową i w taki sposób zedytuje post.

 

NZXT 340 ale tam nie włożysz napędu. Tytko zewnętrzny

 

 

 

"Korzyści z posiadania szybszej pamięci są zazwyczaj większe w przypadku wolniejszych procesorów tzn.: Core i5-6600K prawdopodobnie zapewniałby tutaj nieco lepsze skalowanie niż Core i7-6700K, " W teście gościu pisze o i7.

 

Przy takim budżecie cała dyskusja nie ma sensu. W cenie 230 zł masz 2 x 4 GB DDR4 3000 MHz CL15. Bdb wybór pod każdym względem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...