Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Problem u mnie jest taki: chciałem zrobić czystą instalację win10. Niestety tablet nie bootuje się z USB (korzystałem z kilku penów) i robiłem bootowalny windows na 3 sposoby używając Rufus'a. W biosie pen'ów też nie widać, więc nie mogę ręcznie z nich wystartować. Udało mi się spod windowsa wejść do trybu odzyskiwania, a dalej wiersza poleceń. Tam zacząłem instalację, ale nie była ona możliwa, bo po wybraniu partycji windowsa był komunikat, że sterownik niezgodny czy partycja nie odnaleziona - coś takiego (pomijam to, że na 64GB są 22 partycje, wiem, że musi być startowa, do androida, recovery i jakieś MBR pod windowsa, ale tam jest ok 6 partycji od 30-50mb i tyle samo po 100mb plus jakieś inne - łącznie 22 partycje...). Diskpart nie pomógł. Usunąłem partycję na której był Win10, raz jeszcze ją założyłem i sformatowałem - to samo, nie mogę na niej zainstalować systemu. W tej chwili więc tablet nie czyta mi usb, nie mam windowsa (ale nadal mam dual boot), pozostał tylko android... czy ktoś bawił się podobnym teclastem?! To może nie do końca ten dział, ale nie znalazłem zakładki Teclast lub rozwiązywania problemów z Windowsem, a to DUAL BOOT więc Androida też ma :)

Problem u mnie jest taki: chciałem zrobić czystą instalację win10. Niestety tablet nie bootuje się z USB (korzystałem z kilku penów) i robiłem bootowalny windows na 3 sposoby używając Rufus'a. W biosie pen'ów też nie widać, więc nie mogę ręcznie z nich wystartować. Udało mi się spod windowsa wejść do trybu odzyskiwania, a dalej wiersza poleceń. Tam zacząłem instalację, ale nie była ona możliwa, bo po wybraniu partycji windowsa był komunikat, że sterownik niezgodny czy partycja nie odnaleziona - coś takiego (pomijam to, że na 64GB są 22 partycje, wiem, że musi być startowa, do androida, recovery i jakieś MBR pod windowsa, ale tam jest ok 6 partycji od 30-50mb i tyle samo po 100mb plus jakieś inne - łącznie 22 partycje...). Diskpart nie pomógł. Usunąłem partycję na której był Win10, raz jeszcze ją założyłem i sformatowałem - to samo, nie mogę na niej zainstalować systemu. W tej chwili więc tablet nie czyta mi usb, nie mam windowsa (ale nadal mam dual boot), pozostał tylko android... czy ktoś bawił się podobnym teclastem?

Link to post
Share on other sites

Po utworzeniu bootowalnego USB MBR dla Bios lub GPT dla UEFI rzeczywiście jest czytany, ale dużo to nie zmieniło. Gdy chce windowsa zainstalować na utworzonej partycji, to mam info, że partycji nie można odnaleźć lub odczytać. Gdy próbuję instalacji na nieprzydzielonym i niesformatowanym miejscu, to instalacja rusza, ale jest przerywana komunikatem,że partycja EFI jest sformatowana w NTFSie a ma być FAT32...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...