Skocz do zawartości

NEC vs. Eizo vs. BenQ - który monitor wybrać?


Recommended Posts

Witam, już od miesiąca planuję kupić monitor. Potrzebuję ostatecznej porady.

 

  • budżet: max ~1400 zł
  • przeznaczenie: głównie praca biurowa (AutoCAD, Robot Structural Analysis) oraz do domowego użytku (multimedia, filmy, przeglądanie internetu) - cel totalnie drugorzędny
  • oczekiwania: ochrona wzrokuniezawodność (brak usterek, które ujawnią się w trakcie użytkowania, brak martwych pixeli) oraz height adjustment
  • warunki w pomieszczeniu: siedząc przed monitorem mam w tle duże okno z widokiem na blok przede mną (na całe okno mam żaluzje); oświetlenie w dzień jest dość dobre, w nocy nie planuje korzystać dużo z monitora, jednakże zdarzają się takie sytuacje
  • sprzęt: 6-cio letni laptop Lenovo y550p - niesamowicie wierny i niezawodny sprzęt, za parę lat (2+ najszybciej) planuję wymianę

Początkowo wpadłem na pomysł z ultrapanoramicznymi monitorami, potem przeszukiwałem 16:9 (wszystko w okolicach 27 cali - nie wiedziałem jak się siedzi przy takim ogromnym, bo do tej pory pracowałem tylko na laptopie 15', dopóki kumpel nie wymienił monitora na 22'' który wydał mi się wystarczający). Ostatecznie po przeczytaniu artykułów drachenfeles'a wybrałem trzy modele. Proszę o radę, który wybrać etc.

  • Eizo FS2434
  • NEC EA244WMi
  • BenQ BL2411PT
Edytowane przez b92piotrek
Link to post
Share on other sites
Z Mitsubishi będziesz zadowolony

 

 

1. Nie podałeś konkretów, tylko nazwę firmy.

2. Myślę,że wyraziłem się jasno - potrzebuję rady, który z trzech wymienionych wybrać. Nie chciałem nowych, niekonkretnych propozycji.

3. Przeglądając Twoje posty z poziomu profilu stwierdzam, że jesteś spamerem.

Edytowane przez b92piotrek
Link to post
Share on other sites

Spoko, po części masz rację. Znaczy sam się mam za spamera.

Na codzień siedzę pośród sterowników Omrona i lubię za bezawaryjnosc wszystko co Mitsubishi prócz aut za chory serwis.

Nigdy w Necach nie zdążyło mi się jakieś nierówne podświetlanie czy martwe pixele o co w innych wypasionych firmach nie trudno.

Link to post
Share on other sites
Nec panie to Mitsubishi

 

trochę merdasz

owszem istnieje coś takiego jak NEC-Mitsubishi Electronics Display of America Inc. ale jest WO przez NEC Corporation i nie ma obecnie nic wspólnego z Mitsubishi Group, to są całkiem osobne korporacje, natomiast przed rokiem 2005 była to spółka typu joint venture pomiędzy Mitsubishi Electric a NEC Corporation, obecnie stanowi element NEC Display Solutions

 

a bardziej w temacie zdecydowanie odradzam EA244WMi to okazał się skopany model, niestety

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie osobiście skopane są Dell, gdzie model potrafi mieć 3 rewizje a każda od innego producenta i tylko obudowa wspólna i zament w komentarzach bo zależy na co kto trafił. 

Tak ma każdy producent w niższych półkach cenowych. Na przykład nawet Eizo w marketach w Niemczech przynajmniej jeszcze jakiś czas temu. Choć to nie były jakieś drastyczne różnice. W stosunku do reszty Dell wypada akurat całkiem nieźle. Ważne jest źródło gdzie kupuje się monitor.

 

Nie odbiegając od tematu:

Moim zdaniem do tych zastosowań EV2450 będzie w tej cenie optymalny. W zasadzie brakuje mu tylko tego ułamka w przekątnej do 16:10. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...