Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ReznoR,

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym prosić o pomoc z diagnozą usterki. Otóż mój mikrofon strasznie szumi i charakterystycznie "pierdzi" (no wybaczcie, nie wiem jak to nazwać :D). Nie byłbym tu jednak, gdybym był pewny, że to wina mikrofonu.

Mikrofon jest podłączany do laptopa, stąd też jest tu wbudowany mikrofon, który też szumi, ale już nie "pierdzi". Dlatego nie wiem czy jest to wina mikrofonu, czy może karty dźwiękowej i zakłóceń, które wychwytuje. Nie mam możliwości sprawdzić innych mikrofonów, bo więcej nie mam. Innego komputera do sprawdzenia też nie mam. Wiem, że ciężko wróżyć z fusów, ale może ktoś miał podobny problem.

 

Ten mikrofon to Trust MC-1200, niezbyt drogi badziew. Karta graficzna w moim laptopie to VIA VT1708S.

 

Jeśli dacie radę, możecie mi polecić jakiś niedrogi (~50 zł) mikrofon do zwykłych pogadanek na TS3, żadnym streamerem czy youtuberem nie jestem. Byłbym wdzięczny.

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

na 99% wina integry w laptopie. I tutaj nic nie zrobisz. Laptop to nie komputer :D tylko taki tablet z klawiaturą i większym ekranem.
Przy takim sprzęcie lepiej (i bez żartów) nagrywać telefonem.

Na najtańszy mikrofon na USB zdatny do użytku na laptopach musiałbyś przeznaczyć koło 130-150 zł (Samson Go Mic)

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z zewnętrznych kart dźwiękowych które będą lepsze niż integra to polecam jedynie Audiotrak Prodigy Cube Black Edition.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A to może jednak sobie nazbieram na ten mikrofon  :)

Tylko czy ten mikrofon co podałeś jest bardziej dla streamerów/youtuberów, czy dla zwykłych ziemniaczanych graczy? Bo naprawdę wszystko przeboleję, tylko te nieszczęsne szumy.

 

 

Właśnie rozebrałem ten mikrofon i przy dotykaniu tego małego "głośniczka" pierdzenie ustaje. Szum jest, ale nie aż tak znaczny, z tym sobie bym poradził. Co może być tego przyczyną? Być może to ma związek z instalacją, bo ogólnie laptop jest podłączony do przedłużacza, przedłużacz do listwy, a listwa do gniazdka bez uziemienia. W związku z czym dotykając go pełnie funkcję uziemienia. Ekspertem jednak nie jestem.

Edytowane przez MikeNGG
Link to post
Share on other sites

Przy rozsądnej jakości mikrofonach nie ma podziału "dla kogo on jest".
 

W takim razie podczas pracy na samej baterii, bez kabla, nie powinno być tego pierdzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...