Skocz do zawartości

Wybór chłodzenia do i5 750


Recommended Posts

Cześć!

Mam problem z doborem cholera do budowanego zestawu.

 

Do tej pory na Q6600 miałem założonego Mugena 1000, ale brak zapinek zmusza mnie do jego wymiany.

Mam ograniczony budżet ok. 80zl, celuje w używane konstrukcje.

 

Do tej kwoty znalazłem Scythe Ninja 3, CM Hype 212, Scythe Mugen 1000 z tym, że z zapinkami i noiseblockerem oraz SPC 1224.

Osobiscie uważam, że najlepiej poradzi sobie Ninja 3, ale Mugen z lepszym wentylatorem też na pewno ogarnie i5 750 do tych 3,8GH. Natomiast Cooler Master jest dużo mniejszy i lżejszy, a jego wydajność też jest całkiem w porządku.

 

Dziekuje za pomoc!

Edytowane przez Vister81
Link to post
Share on other sites

Z jakim wentylatorem ten Thermalright ? Samo chłodzenie mimo, że już trochę czasu na rynku dalej dobrze się spisuje. Scythe Yasya ale ma dosyć głośny wentylator i jeżeli nie zmienili między czasie wentylatora to sterowanie nim jest poprzez potencjometr na śledziu.

Link to post
Share on other sites

Podobno jest też możliwość bezpośrednio z płyty. A ten thermalight kurde bez zapinek na 115X...

Thermalrighta bez zapinek to sobie daruj, dołożysz do tego interesu najmarniej ze 40 zł. jeżeli je dostaniesz bo coś bieda ostatnio z nimi. Jeżeli ta Yasya ma zmieniony wentylator to ją bierz.

Link to post
Share on other sites

W razie czego mam bitfenixa 140mm, to w razie czego mogę pokombinować.

Ale jak to będzie, Yasya > Mugen 1000?

Mugen  o 3-4 stopnie niższe temperatury, przy tych samych obrotach ale to kloc. A tak mi się przypomniało, sprawdź tego Mugena, którego widziałeś, czy ma zapinki na 1156, bo o ile się nie mylę to ten model nie miał tych zapinek w komplecie.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

na proline.pl były, ale do 20 zł powinieneś w jakimś sklepie znaleźć spokojnie :P

A nie, ja już nie potrzebuje, mam bo kupiłem swego czasu ale tę wypasioną wersję ze śrubą dociskową. Teraz już nie potrzebuje bo używam Noctuy a żal sprzedawać. Za dużo zapłaciłem ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...