Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Niedawno wymieniłem płytę główną wraz z procesorem na nowszy sprzęt (sygnaturka) i system i programy śmigają aż miło, lecz nie gry.

Gra się wczyta nieraz odrazu, ale przeważnie jak dziś choćby Tomb Raider, FC4, WOT wczytują bez końca.

Mogę wykluczyć uszkodzony jakikolwiek ssd ponieważ na każdym są takie same objawy.

Nie znam się na dyskach ssd więc proszę o porady obecnie mam ustawiony ahci jeśli ma to znaczenie.

Gdy wczytuje bez końca pomaga kombinacja ctrl+alt+delete i gra nagle śmiga.

 

Dyski ssd jakie posiadam:

GoofRam c100 120gb,

Samsung 850 evo 232gb,

Samsung 850 evo 120gb.

Link to post
Share on other sites

Mr-auto - niestety tylko posiadam SSD przed formatem i zmianą platformy chodziły normalnie przez ponad rok.

 

Songo - kierowałem się opiniami w internecie, swoją drogą co ma TLC do prawidłowego działania.

 

Kokosnh - format sytemmu robiłem i od tego momentu się zaczelo.

 

Jeszcze jakieś pomysły może trzeba coś w biosie zmienić?

Link to post
Share on other sites

Dobry czy mniej dobry, nie zmienia faktu że powinien wczytać grę raz dwa.W Lord of the fallen wczytuje zawiesza na chwilę i po chwili znowu kółko wczytywania się kreci. Na każdym dysku.

Dyski są po formacie więc tylko dwie gry zaimstalowame, pogrzebie w biosie może OC CPU ma wpływ, może kabel sata złe podłączony....

Link to post
Share on other sites

 

 

Podłącz dyski kolejno dysk systemowy SATA 0, kolejne dyski w port 1 i 2.
 To nie te czasy, bardziej przydało by się przepiąć je w nieużywane gniazda. 

 

pogrzebie w biosie może OC CPU ma wpływ,


No spróbuj na stock-owym zegarze 

 

w sumie to C100 widzę, że na MLC jest.


No dobra, ale mimo MLC to tam siedzi  phison PS3108 
Link to post
Share on other sites

Każdy komputer to niestety indywidualny zbór podzespołów i oprogramowania. Wszystko może mieć znaczenie. Czasami naprawa usterki to drobnostka, na zasadzie włącz-wyłącz. Innym razem usunięcie problemu przypomina egzorcyzmy, przeskanuj to, sprawdź tamto itp. Diagnoza, naprawa pochłania czas i środki. Lepiej jak to pierwsze niż drugie. W komputerze ważna jest zarówno warstwa sprzętowa sprawne podzespoły, aktualny bios płyty głównej, grafiki. Aktualny firmware dysków, napędów, kontrolerów dyskowych na płycie głównej, kontrolerów dysków na PCI-X. Aktualny firmware kontrolerów portów USB na płycie głównej i na PCI-X jeśli takowe ktoś posiada dodatkowo. Mniej istotne ale ważne może być aktualne oprogramowanie sterujące urządzeniami peryferyjnymi(klawiatury,myszki, kamery usb, czytnik kart itp.) Zwłaszcza jeśli urządzenie nie działa tak jak powinno. Nawet urządzenia sieciowe muszą mieć aktualne oprogramowanie. Dopiero po sprawdzeniu aktualności warstwy sprzętowej należy szukać przyczyn w oprogramowaniu. I tu znów ważne są aktualny system operacyjny (wszystkie aktualizacje krytyczne i niektóre zalecane). Aktualne sterowniki sprzętowe, aktualne API DirectX, aktualne środowiska programistyczne takie jak Java, MS Visual C++, Net Framework. Oprogramowanie użytkowe w miarę możliwości też powinno być aktualne. Zwłaszcza programy antywirusowe i firewall.  Takie są uroki komputerów. Jeśli o czymś zapomniałem z góry przepraszam.   

Link to post
Share on other sites

@gepardmak dobrze mówisz, czasem niezłe kwiatki wyskakują. U mnie np po 3 latach nagle komputer przestał bootować ( a nic nie ruszałem ), po godzinie odkryłem, że gdy jest włączony kontroler do Bluetooth-a ( zintegrowany na MoBo ), to komputer przestaje bootować ( najgorsze jest to, że on jest domyślnie włączony, więc restart CMOS-a nic nie pomógł i miałem niezłą zagwozdkę co jest przyczyną ). 

Ale na serio, wyobraźcie sobie taką sytuację.
Wszystko odpięte od płyty, nawet GPU ( oprócz jednego medium z systemem, próbowałem pojedynczo na SSD, HDD USB i CD po kolei )  
Grafika ustawiona na integrę ( daje sygnał ).
jedna kostka ram w 2 slocie.  
CMOS zrestartowany 
sprawdzony zasilacz.   

I nadal nie bootuje. 

A teraz wyobraźcie sobie tą desperację, gdy wyłączam kontroler bluetooth-a z myślą "a może to to?"   :rotfl: 
 




 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Z tymi nadajnikami BT to i Ja przeszedłem Swoje. Sam mam jakiś stary nadajnik Bluetooth 2.0. Działa dobrze przyzwyczaiłem się do niego, więc po co kupować nowy. Jakiś czas temu też odkryłem, że powoduje problemy z rozruchem i przyjrzałem się dokładniej tematowi. Wszystko stawało na detekcji dysków i napędów. Myślałem, że to może któryś ze starszych dysków sata i też zacząłem zabawę w wypinanie. Nie dało to efektów. I w końcu jakoś doszedłem do tego, że to może być nadajnik. Odłączyłem go. Jakież było moje zdziwienie, że bootowanie ruszyło. Na ale dlaczego tak się dzieje i zacząłem drążyć temat w wolnym czasie. Przetestowałem 3 różne nowsze biosy do płyty głównej. Na wszystkich efekt ten sam lub inne dodatkowe problemy(skoki temperatury CPU, BSOD itp). Wróciłem do tego biosu, który działał mi najlepiej i wcale nie jest to najnowszy bios. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki chipsetu, sterowniki USB. Zaktualizowałem w końcu po latach sterownik nadajnika Bluetooth(sterownik-soft do tej pory nie jest darmowy ale producent zrobił niedawno jakąś promocję dla posiadaczy starszych wersji i mój klucz aktywował nową wersję sterownika, wow). Niby fajnie nowe funkcje, szybsze działanie, super, ale do czasu. Pecet mi się zawiesił raz czy dwa na procesie transferu pliku z pc do telefonu. Myślę oho będzie trzeba wrócić do starego softu, ale nie dałem za wygraną. Znalazłem w końcu w sieci a konkretnie na tej stronie http://www.station-drivers.com/nowszy firmware do kontrolera USB na płycie gł(ASmedia) i drążyłem dalej jest i firmware kontrolera dysków ASmedia(ale tu uwaga po aktualizacji kontrolera procedura pod dos, system może już nie odpalić zmieni się identyfikacja sterownika AHCI i system trzeba stawiać na nowo jeśli dysk z systemem był podpięty do tego kontrolera). Zaktualizowałem też firmware kontrolera intel management engine. Tu nic się nie stało aktualizacja poszła bez problemu a system działa. Co się zmieniło po aktualizacji. Po wgraniu firmware USB, kontroler nie usypia portów i są one od razu normalnie wykrywane a nie dopiero po wyjęciu i ponownym podłączeniu do nich urządzenia. Nadajnik bluetooth nie blokuje rozruchu nie zawiesza się podczas kopiowania plików. Transfery przy kopiowaniu danych na nośniki zewnętrzne dużo wyższe(było 30-50 MB/s jest 70-100 MB/s więcej). Firmwaru sata ASmedia nie wgrywałem jeszcze bo nie wiem co wnosi i nie mogę stwierdzić jaki obecnie mam wgrany. Oprogramowanie MEI poprawiło tylko(w moim odczuciu) odczyty temperatur z czujników na płycie głównej po przez program MSI AB oraz inne oprogramowanie. Temperatury są niższe i bardziej stabilne(nie pływają). Co jeszcze się poprawiło trudno stwierdzić, co usprawnia firmware, brak opisu na stronie. Sorry za długość posta.       

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...