Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Mam poważny problem w grach typu Wot , tr czy innych nagle podczas rozgrywki w wota wyłączył się monitor tzn mrugał przełączał się miedzy analogowym a hdmi (mam go podłączonego przez HDMI bo nie miałem przejściówki na DVI-D) cały dzień było wszystko ok a teraz wariuje nie wiem dlaczego grafika to r9 290 dcu2 nie ma żadnych artefaktów komputer wtedy nie reaguje na nic nawet jak wypne kabel i jeszcze raz podłącze to ciągle to samo zostaje tylko restart. Czy to wina sypiącej  się grafiki ? Póki nie wejdę w grę jest wszystko dobrze. Proszę o pomoc i pozdrawiam 

 

EDIT: chyba po 5 restarcie znów jest wszystko okej czego to może być wina ? 

EDIT2: 30 min w far cry 3 było dobrze w połowie bitwy w wocie zamroziło ekran i monitor znów zaczął wariować ... 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

sterowniki, temperatura, dysk, procek? Miałem na trochu popsutym dysku stery i wywalało mi różne artefakty, a także czarny ekran, więc sprawdź stan dysku, temp.podzespołów i pisz.

Dysk dobry wota mam na ssdku inne gry na hdd temp ok grafa 81 stopni procek 60 stery nie wiem mam najnowsze i wszystko było git a dziś mam przeboje z tym czarnym ekranem od 2 h ... 

Link to post
Share on other sites

ooooo to to to, najnowsze stery na tej r9, którą sam posiadam i zauważyłem to, powodują pogorszenie działania. To one są winne ;] Polecam wrócić do tych "starych" , tam gdzie jeszcze było catalyst control center. Sam do nich powróciłem i bangla ładnie ;] Nie zawsze nowsze=lepsze.

Link to post
Share on other sites

ooooo to to to, najnowsze stery na tej r9, którą sam posiadam i zauważyłem to, powodują pogorszenie działania. To one są winne ;] Polecam wrócić do tych "starych" , tam gdzie jeszcze było catalyst control center. Sam do nich powróciłem i bangla ładnie ;] Nie zawsze nowsze=lepsze.

A powiedziałbyś mi jaki to numerek tych sterów lub wkleił linka do nich w sumie odkąd mam ta r9 to na crimsonach jechałem i nie  było problemów 

 

ściągnąłem 15.7.1, ale to chyba nie wina sterów podczas ponownego uruchamiania kompa kiedy sie stery zainstalowały znów był czarny ekran i przełączało miedzy analogiem a hdmi ... 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Długo masz kartę? Masz backplate do tego? Bywa że te karty z ciężkimi chłodzeniami z czasem "wyginają" się i radiator nierównomiernie jest dociśnięty do GPU przez co karta się przegrzewa. Przyczyną też może być za słaby zasilacz. A procesor podkręcony że ma 60 stopni? Jeżeli tak to może masz niestabilne ustawiania.

Link to post
Share on other sites

Długo masz kartę? Masz backplate do tego? Bywa że te karty z ciężkimi chłodzeniami z czasem "wyginają" się i radiator nierównomiernie jest dociśnięty do GPU przez co karta się przegrzewa. Przyczyną też może być za słaby zasilacz. A procesor podkręcony że ma 60 stopni? Jeżeli tak to może masz niestabilne ustawiania.

Kartę mam z 2 miechy, procek podkręcony zazwyczaj w grach oscyluje w 50 stopniach grafa ma backplate trochę i tak się wygina, ale jak na 290 to 81 stopni to całkiem niezły wynik zasilacz to chieftec 750w 

Link to post
Share on other sites

Jak tam ten problem cały czas się powtarza? Ja swego czasu jak miałem w sumie podobny problem z HD 7870XT (tylko że 2 lata po zakupie i bez backplate) to wyjąłem kartę z obudowy, wyczyściłem ją z kurzu wsadziłem z powrotem, problem dalej się powtarzał to podstawiłem coś na końcu karty żeby ją podpierało i śmiga mi bez problemu, ale jak masz backplate to raczej nie powinien być problem.

Moim zdaniem możesz spróbować wyjąć i wyczyścić kartę z kurzu, albo zobaczyć jak będzie się zachowywał pc bez oc w grach w których się wyłącza jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Link to post
Share on other sites

Grafika jest czyściutka mam bzika na punkcie czystości pcta, niby jest teraz dobrze, fakt nie testowałem na dłuższą metę gier max 2h i było ok ale poprzednio jak się tak zawieszał i był czarny ekran w dzienniku zdarzeń pokazywało ze sterowniki nie odpowiadały

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...