Skocz do zawartości

Kamera dla początującego do 600zł (również używana)


Recommended Posts

Witam, 
Przymierzam sie do kupienia kamery (w planach videologi i nie tylko) i szukam kamery dającej najlepszą możliwą jakość nagrywanego obrazu. Mniej istotny jest np. czas działania (no wiadomo, byleby nie 15 minut) czy waga kamery. Najistotniejsze jest dla mnie by nagrywała ostro, czysto i w jak najwyższej rozdzielczości (+największą ilość klatek na sekundę)i zeby nie miała problemów ze stabilizacją (nagrywanie "z ręki") oraz z wyostrzaniem. Konkretnie FULL HD, ale jesli trafi sie lepsza to tylko dobrze.

Po pierwsze, budżet na kamere jest dość niewielki, przyjmijmy 600zł.

Po drugie, nie musi być nowa. Znalazłem obecnie 3 modele które teoretycznie spełniają wymagania i które brałem pod uwage (zastanawiająco mało jest konkretnych i wyczerpujących opinii niestety):

SONY HDR-CX 220 (450zł uzywka)
JVC GZ-HM445BE (mam okazję kupic za 300zł uzywke z walniętą bateria - batke trzebaby dokupic)
Canon Legria HF R506 (ta mnie kusi, ale jest najdroższa)

Po trzecie, ja wszystko rozumiem, taka kamera nie bedzie ani super ani mega ani nie wiem co jeszcze, ale nie jestem profesjonalnym filmowcem i taki super sprzet nie jest ani nie bedzie mi potrzebny, takze wszystkie teksty typu: "za tyle to sie nie da kupic nic dobrego" prosze sobie odpuścić, bo tylko smiecą i nie wnoszą nic do tematu.

po czwarte, bardzo ładnie proszę wszystkich znających się w temacie o konkretna ocene (wraz z wyjasnieniem czemu taka) o tych trzech kamerach i informację ktora z nich jest najlepsza (i dlaczego), ktora druga po najlepszej itp, oraz dopiero W DRUGIEJ KOLEJNOŚCI o ewentualne alternatywy/lepsze rozwiązania. Jestem ignorantem jesli chodzi o tematykę, dlatego proszę łopatologicznie tłumaczyć.
 
Z góry dziekuję wszystkim, którzy odpowiedzą.

EDIT: Na innym forum niestety głownie zamiast rozmowy na temat, próbowano mnie przekonywać, zebym sie nie pytał profesjonalistów, bo sie nie znają (troche absurdalne, ale faktycznie, kamery sa dość amatorskie i może sie tak zdarzyć). (link do tematu: http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=4&t=41664&p=209887#p209887). Także bardzo prosze o wypowiedzi tylko w temacie.
Edytowane przez LordSadi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...