Skocz do zawartości

Artefakty w grach GTS 450


Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z moją grafiką - GTS 450. Grafika dokładnie od 3 dni zaczęła wyświetlać artefakty, ale tylko w grach 3D. W grach 2D oraz na pulpicie, podczas przeglądania stron, oglądania filmów wszystko jest ok. Pamiętam, że to wszystko zaczęło się od około 1 miesiąca.. Najpierw były to strasznie randomowe, czarne trójkąty ukazujące się może raz na godzinę. Nie byłem pewien co one oznaczając wiec je ignorowałem, gdyż i tak ciężko było je dostrzec i w niczym nie przeszkadzały. Od niedawna zaczęło się wszystko walić. Teraz po właczeniu gry (w menu jeszcze wszystko działa) wszystko zaczyna migać jak szalone.

Czyściłem kartę z kurzu, wymieniłem pastę termo przewodzącą - Artefakty nie są spowodowane temperaturą kartu (w kazdej grze temperatura wynosiła około 60 stopni).

Napięcia zasilacza: +3.3V - 3,34V

+5V - 5,02V

12V - 11.71V

 

Sterowniki do karty sprawdzałem różne, starsze i te aktualne i nic nie pomaga.

 

Ma ktoś pomysł jak można zaradzić owym artefaktom? Z góry dziękuję za chęć pomocy.

Link to post
Share on other sites

Witam nowego użytkownika forum.

Jeśli nie wina  O.C to prawdopodobnie karta graficzna nadaje się do "wypieku" w piekarniku na 9 minut w 190 stopniach C( wina "ekologicznej" cyny bez ołowiowej, w lutach z takiej cyny po podgrzaniu i schłodzeniu powstają pęknięcia i nie ma trwałego połączenia z elementami).

Zdejmij chłodzenie a kartę wstaw do wygrzanego piekarnika na 4 aluminiowych kulkach.

Zabieg można powtórzyć w przypadku gdy po ostygnięciu i zamontowaniu chłodzenia się nie poprawiło.

Oczywiście  w nieskończoność nie można tak podgrzewać karty w piekarniku ze względu na elementy z tworzywa sztucznego i kondensatory elektrolityczne.

Rozglądał bym się za nową kartą graficzną, bo nawet po udanym wygrzaniu  karta w przyszłości może sprawiać problemy.

Link to post
Share on other sites

Tak znam ten sposób, choć go nie testowałem. Tylko nie wiem na ile czasu ustawić, bo podałeś 9 minut, lecz na widziałem jak inni użytkownicy podawali 7:30 min lub 8 min.

 

//Edit

Dałem grafikę do piekarnika na 8 i 10 min, niestety grafika nadal nie działa poprawnie ;c

Edytowane przez Virento
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...