Skocz do zawartości

Problem z OC gtx 980 ti


Recommended Posts

Witam, posiadam model asus strix 980 ti ale w wersji bez OC. Bazowe taktowanie tego modelu to 1000/7010. W google praktycznie nic nie mozna znalesc o tej wersji ale w polskich sklepach jest dostepna i jest tansza srednio o 300zl od wersji OC. Wydaje mi sie ze sa to praktycznie te same karty lecz asus cos zablokowal w wersji bez OC bo strasznie slabo sie kreci. Karte podkrecam programem msi afterburner i udalo mi sie uzyskac max 1179/1800 a boost pokazuje zaledwie 1255. W grach realne taktowanie procesora to 1381. Wiem ze mozna ja podkrecic do 1500/8000 w wersji OC. 

Dodam ze probowalem praktycznie wszystkiego co daje program afterburner, zmiana napiecia nic nie daje tylko zawieszanie systemu lub wywala sterownik bo zauwazylem ze system jest niestabilny po przekroczeniu napiecia 1.2000v. Nie mam juz pomysłow jak ta karte podkrecic wyzej, moze zmiana biosu  ale chyba wiąze sie to ze stratą gwarancji. Moja wersja biosu jest inna niz w wersji OC i moze dlatego cos sie sypie. Prosze o pomoc kogos w temacie pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Podkrec wentylatory tak zeby tempreatura nie przekraczala 75 stopni. Moj 980ti (referent) trzymal w grach 1440Mhz (1485mhz w benchmarkach) , ale tylko wtedy jak trzymalem go ponizej 75 stopni i to bez zadnej zmiany napiecia. Jesli to nic nie da to masz kiepska karte. Jaki masz ASIC?

I moze odpusc sobie jednoczesne podkrecanie pamieci. 


Asus nie daje zadnego chlodzenia na Vram . To ogolnie kiepskie chlodzenie , wyglada ladnie. 

http://www.hardwareluxx.com/index.php/reviews/hardware/vgacards/36045-reviewed-asus-strix-gtx-980-ti.html?start=3

Link to post
Share on other sites

http://m.hardocp.com/article/2015/09/01/asus_gtx_980_ti_strix_dciii_oc_video_card_review/4#.VvgL63MwjqB

 

Każda karta jest inna. Udało Ci się uzyskać taktowanie o niemal 40% wyższe niż bazowe, więc już jest dobrze. Nie do końca jestem przekonany co do "żyłowania" GPU dla kilku % więcej (zwłaszcza, że Asus Strix jest znany z słabo zaprojektowanego układu, bez aktywnego chłodzenia pamięci).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten link dotyczy wersji OC i mimo braku chłodzenia pamieci i tak dobrze sie kreci. 

Ja mam wersje bez OC i zastanawia mnie jedno czym ta karta sie różni od wersji OC, nigdzie nie ma porównania i żadnych testów. 

Dlaczego są takie problemy w podkręcaniu tej wersji, zapomnialem dodac ze Asus obnizył troszke napiecie w mojej karcie w porównaniu do wersji OC, tak jak by była inna sekcja zasilania a tez jest 2x8.

Link to post
Share on other sites

Jak masz 1430mhz to uzyskałes  z 20% a nie 40 to raz a skoro niby nie ma tam radiatora to brak pasywnego chłodzenia a nie aktywnego


 

Ja mam wersje bez OC i zastanawia mnie jedno czym ta karta sie różni od wersji OC, nigdzie nie ma porównania i żadnych testów. 

 

Prawie na pewno to nie jest to samo

Link to post
Share on other sites

Widocznie obnizył nie bez powodu .Zreszta macie bliznicze karty  z tą

http://forum.benchmark.pl/topic/209544-problemy-w-grach-crashe-gtx980ti/

to jest zdecydowanie inna karta niz ver oc .Przyciete jest na kosztach co nie zmienia faktu ze wedle asicu powinna robić z 1480 mhz prz y1.2v .Chyba ze ASIC to pic na wode

Edytowane przez pablo23
Link to post
Share on other sites

2x8pin


Tak z wygladu takie same ale cos w wersji OC jest zmienione i pytanie co takiego.

Troche mnie to wnerwia bo referent gtx 980ti znacznie lepiej sie kreci a ma załosne chlodzenie.


Nie macie zadnego pomysłu co mozna jeszcze zrobić z moja kartą czy mam sie pogodzic ze trafilem na takiego bubla ?

Link to post
Share on other sites

Max pokazuje 1.2120v ale przy tym napieciu  system jest nie stabilny, wywala sterownik, zawiesza sie lub restart sa tez artefakty.

Stabilnie chodzi przy napieciu do 1.2000 ale takie napiecie jest przez chwilke po czym spada do bazowego 1.1740v.

Edytowane przez Timo devil
Link to post
Share on other sites
Jak masz 1430mhz to uzyskałes z 20% a nie 40 to raz a skoro niby nie ma tam radiatora to brak pasywnego chłodzenia a nie aktywnego

 

Prawie na pewno to nie jest to samo

Chłodzenie VRAMu połączone z głównym blokiem (który jest przecież chłodzony), czyni je aktywnym, czyż nie?

Odniosłem się do taktowania bazowego, więc jest to blisko 40%. Właśnie taką różnicę uzyskał autor względem tego, co producent uznał za nominalne parametry układu. To, że karta sama jest się w stanie podkręcić, nie umniejsza faktowi, że jest to jednak OC, a nie bazowe taktowanie (z jakiegoś powodu, w przypadku technologii Intel turbo boost nikt tych wartości nie myli).

Link to post
Share on other sites

TPD?

 

Co z tego ze sie odniosłes do bazowego .

Tu leży całe "clou" sprawy. Właśnie do niego się odniosłem i właśnie względem niego autor zyskał 40%. Maxwelle świetnie się kręcą, co w połączeniu z technologią Boost oznacza, że "na start" dostajemy kartę ~15-20% szybszą, od nominalnych parametrów rdzenia. Jednak, to wciąż jest OC (tak jak modele OC, są podkręcane, nie znaczy to, że to jest bazowa wydajność rdzenia). Zresztą mniejsza o to. Jeżeli uważasz, że 1000 + 40%*1000, to nie 1400, to nawet nie chce mi się na ten temat dyskutować.

 

 

 

Dlaczego są takie problemy w podkręcaniu tej wersji, zapomnialem dodac ze Asus obnizył troszke napiecie w mojej karcie w porównaniu do wersji OC, tak jak by była inna sekcja zasilania a tez jest 2x8.

Producenci wszelkiej maści elektroniki borykają się z problemem próbek, które nie spełniły oczekiwań. Dobrym przykładem są procesory Celeron, albo chociaż... GTX 970. W zależności od tego, jak bardzo od normy odbiega dany wyrób tworzy się z niego inny produkt. Może to być inna seria/klasa sprzętu (vide Pentium -> Celeron, lub GTX 980 -> GTX 970), lub po prostu niższe zegary/napięcia (np. w przypadku Gigabyte proces walidacji jakości dla GPU nazywa się Gauntlet). Jeżeli ustawiłeś power limit na max, a obudowa jest dobrze wentylowana, to właśnie to może być powód, dla którego Twoja karta nie osiąga tych samych parametrów, co wersja OC.
Tutaj jest to przystępnie wytłumaczone:


 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Autor ma karte która na stoku robi coś koło 1250mhz w grach wiec nie wiem gdzie ty tam widzisz 40% ewntualnego oc .

jak zrobi 1450mhz to bedzie sporo a to koło 15% pewnie .


 

 

Jeżeli ustawiłeś power limit na max, a obudowa jest dobrze wentylowana, to właśnie to może być powód, dla którego Twoja karta nie osiąga tych samych parametrów, co wersja OC.

Całkowicie bez sensu .jak juz to na odwrót

Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się po raz trzeci tłumaczyć tego samego, więc cześć pierwszą pozwolę sobie przemilczeć.

Jeżeli o drugą chodzi, to straciłeś sens mojej wypowiedzi wyrywając ją z kontekstu. Jeżeli autor zapewnił karcie odpowiednie warunki, to jedynym czynnikiem tłumaczącym niemożność mocniejszego OC, jest... pech. Autor trafił na słabszą jednostkę, co poniekąd tłumaczy, czemu producent umieścił ją w serii kart bez dopisku OC.

 

Edytowane przez blaven
Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam model asus strix 980 ti ale w wersji bez OC. Bazowe taktowanie tego modelu to 1000/7010. W google praktycznie nic nie mozna znalesc o tej wersji ale w polskich sklepach jest dostepna i jest tansza srednio o 300zl od wersji OC. Wydaje mi sie ze sa to praktycznie te same karty lecz asus cos zablokowal w wersji bez OC bo strasznie slabo sie kreci. Karte podkrecam programem msi afterburner i udalo mi sie uzyskac max 1179/1800 a boost pokazuje zaledwie 1255. W grach realne taktowanie procesora to 1381. Wiem ze mozna ja podkrecic do 1500/8000 w wersji OC.

Dodam ze probowalem praktycznie wszystkiego co daje program afterburner, zmiana napiecia nic nie daje tylko zawieszanie systemu lub wywala sterownik bo zauwazylem ze system jest niestabilny po przekroczeniu napiecia 1.2000v. Nie mam juz pomysłow jak ta karte podkrecic wyzej, moze zmiana biosu ale chyba wiąze sie to ze stratą gwarancji. Moja wersja biosu jest inna niz w wersji OC i moze dlatego cos sie sypie. Prosze o pomoc kogos w temacie pozdrawiam.

Część kolego. Mam tą samą kartę i na początku ten sam problem. Wystarczy ze przesadzisz lekko z OC i karta wraca do ustawień standardowych czyli nie 1000 ale 1250mhz. Gpuz pokazuje ze jest 1000 Ale w monitoringu 1250. Ja w mojej wersji uzyskałem 1430 mhz do podkrecania używam afterburmer.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...