Skocz do zawartości

Głośniki komputerowe do muzyki EDM (~250zł)


Recommended Posts

Budżet: ~250zł

Czego potrzebuje: Głośniki

Przeznaczenie: Głównie do muzyki, czasem filmów radziej gier.

Źródło: Z97 Gaming 5

Oczekiwania: Dobry stosunek jakość/cena, jakość dźwięku oraz materiał z którego wykonane są głosniki. Dobrze brzmiący nie szumiący ani nie dudniący bas. Mocy bas. Trwałość.


Muzyka jakiej słucham: Najczęściej gatunków takich jak: dubstep, drum'n'bass, electro house, glitch hop, drumstep, brostep, dance, trap.


Inne: Nie jestem audiofilem nie potrzebuję sprzętu za kilka tysięcy złotych aby dobrze bawić się przy słuchaniu muzyki. Obecne słuchawki jakie mam to SB Tactic3D Sigma, używam ich uniwersalnie, głównie do gier lecz również do muzyki i filmów. Uważam, że spisują się dobrze w każdym zadaniu. 

Ale chciałbym wkońcu jakiś lepszy sprzęt do słuchania muzyki.

Czytałem na różnych forach i opinie są podzielone 2.0 czy 2.1 jest lepsze do słuchania muzyki.

Lecz patrząc na rodzaje gatunków muzycznych jakie preferuję 2.1 raczej byłoby lepsze ze względu na subwoofer do niskich częstotliwości.

Metraż pokoju: Salon ma ok. 26m2, lecz przedzielony jest szafami (nie stykają się z sufitem) za którymi znajduję się mój pokój ok. 10m2.

 

Głośniki które sam wypatrzyłem:

- Microlab FC330

- MODECOM MC-2150

- Logitech Z-323

 

Dziękuję za wszelką pomoc oraz proszę o zwrócenie uwagi jeżeli gdzieś zrobiłem jakąś gafe.
Edytowane przez Arkadyy
Link to post
Share on other sites

Zestaw 2.1 w tej cenie do muzyki to nie będzie dobry wybór. Oczywiście bas będzie bardziej słyszalny niż w głośnikach 2.0, ale będzie się to odbywać na zasadzie dudnienia, a nie czystego grania. Po prostu subwoofery w takich tanich zestawach są bardzo słabe. W cenie ok. 250 zł kupisz nowe Edifier R1100 lub Microlab B77. Z używanych warto poszukać Efdifierów R1280T. Każdy z tych zestawów zagra lepiej niż 2.1 w podobnej cenie.

 

EDIT. Dopiero teraz doczytałem jakiej muzyki słuchasz. No to sytuacja się nieco komplikuje... Jak kupisz tanie 2.1 to będziesz miał marnej jakości bas, który zagłuszy resztę pasma. Z drugiej strony jak kupisz tanie 2.0, to basu będziesz miał za mało. Jeśli nie możesz zwiększyć budżetu przynajmniej dwukrotnie, to radziłbym jednak zainwestować w lepsze słuchawki.

Edytowane przez san_chez
Link to post
Share on other sites

Maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć na głośniki to 300 złotych. Głośniki 2.1 którę wymieniłem są całkiem dobrze oceniane często z notką, że mają dobry bas. Tak więc ludzię którzy oceniają te produkty kompletnie się na tym nie znają albo ty poprostu zakosztowałeś lepszego sprzętu i teraz nie chcesz wrócić do gorszego i innym taki też odradzasz, lecz jak pisałem mam swój budżet na głośniki i nie mogę go przekroczyć, a głośniki chce mieć bo teraz muzyki słucham ze smartfona i jego głośnika Kazam Trooper X5.5. Nie jest to dobry sprzęt do słuchania muzyki jak widzisz, basu nie ma prawie w ogóle i przy mocniejszych utworach poprostu słuchać trzeszczenie zamiast dźwięku. A chodzenie cały czas po domu w słuchawkach, jest niesamowicie niewygodne.

Nie znam się zbyt dobrze na temacie tak więc liczyłem na jaką kolwiek realną pomoc, a nie komentarze kup droższe bo są lepsze.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z mojego małego doświadczenia mogę powiedzieć że aktualnie używam qenius 5050v2 które kupiłem za 200 zł z rok temu (używane ale jak nowe) i po przesiadce z logitech x530 jestem bardzo zadowolony . Co prawda jakiś ułomny człowiek projektował ich obsługę , ale uważam że jak za te pieniądze graja dosyć dobrze . Używam ich tylko w trybie stereo bo w moim budżecie ciężko było znaleźć coś fajnie grającego 2.1 2.0 . 

Link to post
Share on other sites

Maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć na głośniki to 300 złotych. Głośniki 2.1 którę wymieniłem są całkiem dobrze oceniane często z notką, że mają dobry bas. Tak więc ludzię którzy oceniają te produkty kompletnie się na tym nie znają albo ty poprostu zakosztowałeś lepszego sprzętu i teraz nie chcesz wrócić do gorszego i innym taki też odradzasz, lecz jak pisałem mam swój budżet na głośniki i nie mogę go przekroczyć, a głośniki chce mieć bo teraz muzyki słucham ze smartfona i jego głośnika Kazam Trooper X5.5. Nie jest to dobry sprzęt do słuchania muzyki jak widzisz, basu nie ma prawie w ogóle i przy mocniejszych utworach poprostu słuchać trzeszczenie zamiast dźwięku. A chodzenie cały czas po domu w słuchawkach, jest niesamowicie niewygodne.

Nie znam się zbyt dobrze na temacie tak więc liczyłem na jaką kolwiek realną pomoc, a nie komentarze kup droższe bo są lepsze.

 

Można powiedzieć, że zakosztowałem różnego sprzętu ;). Miałem też do czynienia z wieloma tanimi zestawami 2.1 i przekonałem się, że takie zestawy nie są dobre do słuchania muzyki. Co innego ilość, a co innego jakość basu. Tani subwoofer nie jest w stanie wygenerować dobrej jakości niskich tonów. Dobrego basu to to na pewno nie ma, co najwyżej głośny, dudniący. Zresztą o czym tutaj pisać, sam dobrej jakości subwoofer to koszt co najmniej 800 zł, i to używany. A Ty za 300 zł chcesz kupić jeszcze do tego dwie satelitki. W tej cenie, uwierz mi, nie da się kupić dobrze grającego sprzętu 2.1 :). Jeśli Twój budżet jest sztywny, to zainteresuj się głośnikami 2.0, o których wcześniej pisałem. Jakość brzmienia z tych głośników będzie ogólnie lepsza, a bas mimo że nie tak mocny, to też zdecydowanie lepszej jakości. Ostatecznie jeśli to musi być koniecznie 2.1, to najlepsze z tych co wymieniłeś są Microlab FC-330. Modecomy są awaryjne, a wszelkie Logitechy, Creative'y i inne tym podobne plastikowe "pierdziawki" najlepiej od razu sobie odpuścić, to strata pieniędzy.

Edytowane przez san_chez
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Można powiedzieć, że zakosztowałem różnego sprzętu ;). Miałem też do czynienia z wieloma tanimi zestawami 2.1 i przekonałem się, że takie zestawy nie są dobre do słuchania muzyki. Co innego ilość, a co innego jakość basu. Tani subwoofer nie jest w stanie wygenerować dobrej jakości niskich tonów. Dobrego basu to to na pewno nie ma, co najwyżej głośny, dudniący. Zresztą o czym tutaj pisać, sam dobrej jakości subwoofer to koszt co najmniej 800 zł, i to używany. A Ty za 300 zł chcesz kupić jeszcze do tego dwie satelitki. W tej cenie, uwierz mi, nie da się kupić dobrze grającego sprzętu 2.1 :). Jeśli Twój budżet jest sztywny, to zainteresuj się głośnikami 2.0, o których wcześniej pisałem. Jakość brzmienia z tych głośników będzie ogólnie lepsza, a bas mimo że nie tak mocny, to też zdecydowanie lepszej jakości. Ostatecznie jeśli to musi być koniecznie 2.1, to najlepsze z tych co wymieniłeś są Microlab FC-330. Modecomy są awaryjne, a wszelkie Logitechy, Creative'y i inne tym podobne plastikowe "pierdziawki" najlepiej od razu sobie odpuścić, to strata pieniędzy.

 

Szukaj czegoś od edifier najlepiej używanego z serii r oczywiście 2.0

W takim razie poszukam głośników 2.0. Tak jak wymieniałiście wyżej poszukam czegoś z Edifier serii R. 

Zastaniawiam się nad:

- R1100

- R1280T

- R1600TIII

Najwięcej słucham muzyki elektronicznej z mocniejszym basem. Tak więc które byłyby najlepsze do tego muzyki?

R1600TIII są poza moim budżetem, ale czy są na tyle lepsze od wymienionych aby wstrzymać się kilka tygodni z zakupem?

R1100 są w przystępnej cenie ale czytałem, że bas do tego typu muzyki może być niewystarczający, podobnie z R1280T ale one mają przychelniejsze opinie.

Czy może są jakieś lepsze alternatywy?

W grę wchodzą oczywiście w typ pułapie cenowym używki.

Nie mogę za dużo zwiększać budżetu ale jeżeli różnica w jakości byłaby naprawdę znacząca to mogę zacieśnić pasa. 

 

EDIT: Czy źródło jakie posiadam jest w ogóle wystarczające do tego co potrzebuję?

Edytowane przez Arkadyy
Link to post
Share on other sites

Na Edifier R1600TIII była niedawno promocja na morele - 349 zł z darmową dostawą kurierem. Ogólnie warto, za tą cenę wymiatają wszystkie komputerowe 2.0.
Sam pożyczyłem kiedyś swoje R1600TIII jednemu koledze, który wcześniej miał 5.1 Creative'a, żeby poprostu mógł sobie sprawdzić, czy nie będzie mu brakowało basu, i może zacytuję jego zdanie na temat tych głośników*, bo zrobi większe wrażenie:

 

Głośniki totalna miazgaaaaaaa wypas w chuuuuu

*a odsłuchiwane były na integrze i stockowych kablach.

 

Po tym jak musiał je oddawać widać było ból w jego oczach jak musiał wracać do swoich "słuchawek bezprzewodowych firmy Sony za 300 zł".

Potem wyslałem mu linka do tej promocji morele i kupił z miejsca.

I drugi kolega tak samo. ;)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

R1100 i R1280T grają bardzo podobnie, różnica jest w zasadzie tylko w w wyglądzie. R1280T mają tę zaletę, że potencjometry znajdują się z boku aktywnej kolumny i jest do nich łatwiejszy dostęp. Miałem R1280T i byłem zadowolony, basu mi w nich nie brakowało, ale też słucham zupełnie innej muzyki. R1600TIII to już trochę wyższa półka - więcej mocy, lepszy bas. Miałem okazję te głośniki przetestować i porównać bezpośrednio z R1280T. Tzw. powalenia na kolana nie było, no ale jednak dało się odczuć, że jest to mocniejszy sprzęt. Teraz posiadam R1700BT, które mogę z czystym sumieniem polecić, bo grają jeszcze lepiej niż R1600, mają więcej basu, no i mają bluetooth, co bardzo się przydaje gdy często słuchasz muzyki z telefonu. No ale cena tych głośników to 500 zł, a używane bardzo ciężko znaleźć, mało kto się ich pozbywa ;). W każdym razie jeśli mógłbyś przeznaczyć te 400 zł, to na pewno R1600TIII są warte zakupu. W tej cenie można się też zastanowić nad używanymi Microlab Solo 6c. Tutaj miałbyś już naprawdę dobry, mocny bas. Z tymże Solo 6c to już są spore kolumny i wymagają dobrego rozstawienia (jakieś co najmniej 2,5 metra od siebie i co najmniej 40 cm od ściany).

Edytowane przez san_chez
Link to post
Share on other sites

Na Edifier R1600TIII była niedawno promocja na morele - 349 zł z darmową dostawą kurierem. Ogólnie warto, za tą cenę wymiatają wszystkie komputerowe 2.0.

Sam pożyczyłem kiedyś swoje R1600TIII jednemu koledze, który wcześniej miał 5.1 Creative'a, żeby poprostu mógł sobie sprawdzić, czy nie będzie mu brakowało basu, i może zacytuję jego zdanie na temat tych głośników*, bo zrobi większe wrażenie:

*a odsłuchiwane były na integrze i stockowych kablach.

 

Po tym jak musiał je oddawać widać było ból w jego oczach jak musiał wracać do swoich "słuchawek bezprzewodowych firmy Sony za 300 zł".

 

Potem wyslałem mu linka do tej promocji morele i kupił z miejsca.

I drugi kolega tak samo. ;)

349 zł?? Ponad 100 zł promocja powiem ci szczerze ze nie widziałem takiej na morele. Nie ma tu literówki i nie powinno być 449 zł? A wtedy cena dość znacząco przekracza budżet.

Link to post
Share on other sites
R1100 i R1280T grają bardzo podobnie, różnica jest w zasadzie tylko w w wyglądzie. R1280T mają tę zaletę, że potencjometry znajdują się z boku aktywnej kolumny i jest do nich łatwiejszy dostęp. Miałem R1280T i byłem zadowolony, basu mi w nich nie brakowało, ale też słucham zupełnie innej muzyki. R1600TIII to już trochę wyższa półka - więcej mocy, lepszy bas. Miałem okazję te głośniki przetestować i porównać bezpośrednio z R1280T. Tzw. powalenia na kolana nie było, no ale jednak dało się odczuć, że jest to mocniejszy sprzęt. Teraz posiadam R1700BT, które mogę z czystym sumieniem polecić, bo grają jeszcze lepiej niż R1600, mają więcej basu, no i mają bluetooth, co bardzo się przydaje gdy często słuchasz muzyki z telefonu. No ale cena tych głośników to 500 zł, a używane bardzo ciężko znaleźć, mało kto się ich pozbywa ;). W każdym razie jeśli mógłbyś przeznaczyć te 400 zł, to na pewno R1600TIII są warte zakupu. W tej cenie można się też zastanowić nad używanymi Microlab Solo 6c. Tutaj miałbyś już naprawdę dobry, mocny bas. Z tymże Solo 6c to już są spore kolumny i wymagają dobrego rozstawienia (jakieś co najmniej 2,5 metra od siebie i co najmniej 40 cm od ściany).

Przepraszam, że się wtrące ake z Twojego postu wynika, że Solo 6c to najlepsze głośniki w cenie do 500 tak? Pytam bo szukam czegoś w tej cenie ( wielkość bez znaczenia).

Link to post
Share on other sites

 

 

( wielkość bez znaczenia).
 
c6 sa fajne ale trzeba je mieć jak poprawnie rozmieścić ja już drugi dzień latam po pokoju z r2730db i widzę ze z 300zl wyjdzie na zaadoptowanie pokoju 

c6 musisz odsunąć minimum 0.5m od ściany bo mają br z tyłu 
Link to post
Share on other sites
Najwięcej słucham muzyki elektronicznej z mocniejszym basem. Tak więc które byłyby najlepsze do tego muzyki?

Nie chcę Cię martwić, ale do takiego zastosowania musisz celować od razu w model R2600 - tutaj dopiero jest mocny bas. To najbardziej rozrywkowy model w ofercie tego producenta i najbardziej pasuje do gatunków, które wymieniłeś. Niestety, ale większa skrzynia i większy przetwornik robi swoje. Nie da się osiągnąć takich samych rezultatów na mniejszych zestawach, to jest prosta fizyka.

 

http://allegro.pl/kolumny-edifier-r2600-i6085806234.html

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że się wtrące ake z Twojego postu wynika, że Solo 6c to najlepsze głośniki w cenie do 500 tak? Pytam bo szukam czegoś w tej cenie ( wielkość bez znaczenia).

 

Nie napisałem, że najlepsze :) Zależy jakiej muzyki słuchasz, no i też od tego ile masz miejsca w pokoju. Solo 6C mają po prostu mocniejszy bas, dlatego zasugerowałem, że warto się nimi zainteresować.

Link to post
Share on other sites
Nie napisałem, że najlepsze :) Zależy jakiej muzyki słuchasz, no i też od tego ile masz miejsca w pokoju. Solo 6C mają po prostu mocniejszy bas, dlatego zasugerowałem, że warto się nimi zainteresować.

Nie chce autorowi śmiecić. Nie tyle chodzi o muzykę co bardziej o gry. Będą podpięte pod SC808 jak już uda mi się kupić. Co do basu to lubię jak jest go sporo i nisko schodzi. Muza okazyjnie i to raczej muza radiowa (RMF, Eska).

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystki rady, najprawdopodobniej będę kupował R1280T, ale również będę szukał R1600TIII, R1700BT lub R2600 na aukcjach w przystępnych cenach. Przy okazji zapytam, podczas świąt znalazłem kartę dźwiękową Sound Blaster Live! 5.1 SB0100 w idealnym stanie, czy jest jakikolwiek sens by wkładać ją do komputera? Ponieważ z tego co wiem nie należy do najmłodszych modeli.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...