Skocz do zawartości

Możliwe RAMy do Lenovo G530 (Intel T4200)


Recommended Posts

Witam,

mam w domu Laptopa Lenovo 3000 G530 (bez HDMI ani czytnika, bo są różne wersje) który ma procesor Intel Pentium Dual Core T4200 2x2.00GHz oraz 3GB pamięci RAM DDR2 SO-DIMM PC2-5300s.

Chciałbym dołożyć (albo raczej wymienić całą) pamieć RAM. I zastanawiam się jakie mogę tam włożyć.

W internecie znalazłem że laptop nie obsługuje więcej niż 4GB (i tak mam 32 bitowy system), a FSB procesora wynosi 800MHz. Czy to znaczy że mogę użyć pamięci DDR2 do 800 MT/s (popularnie MHz) to jest PC2-6400(s) i nie zostaną one w żaden sposób spowolnione? Ponieważ laptop ma zintegrofaną grafikę myślę że nawet tak stosunkowo niewielkie ulepszenia mogą pomóc.

 

Jak o czymś zapomniałem proszę pytać.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

(i tak mam 32 bitowy system


Jeśli nie zamierzasz ( lub nie możesz, licencja oem ) zmieniać systemu na 64 Bit , to po zmianie i tak system będzie korystał tylko z max 3,25GB RAM, kompletnie nieopłacalna inwestycja.   
Link to post
Share on other sites

A 32bitowa Vista nie ogranicza do 4GB? Czy dla desktopów i laptopów jest inaczej?

@edit Dobra, znalazłem w internecie wyjaśnienie, pozostaje zainstalować 64 bitowy system.

Więc czy wtedy mógłbym kupić pamięci DDR2-800, zainstalować je, działałyby i nie zostałyby spowolnione? Czy ograniczam się do PC2-5300s?

Edytowane przez kubajot
Link to post
Share on other sites

Nawet po wymianie, chipset tego laptopa ogranicza go do tych 4 GB i tak, więc mało opłacalne wyjście. 
Prędzej zmień system na taką 7-mkę ( i dodaj SSD-ka ), 3GB w laptopie z zintegrowaną grafiką starcza, przecież nie obrabiasz tam grafiki, czy grasz w najnowsze tytuły, że 1GB by coś zmieniało.  

Ty masz tam chipset Intel GS40 ( sprawdź bo nie jestem pewien )? on obsługuje do max 4GB, na dwóch bankach DDR2 o max prędkości 800MHz SODIMM 


Tylko jak mówię, musiałbyś zmienić system, najlepiej na coś w stylu 7-na 64 bit aby to miało sens ( a wydajność i tak się nie zmieni )

Link to post
Share on other sites

CPU-Z mówi mi że mam chipset GL40. Ale ogólnie to pokręcone te specyfikacje... Szkoda że na oficjalnej stronie lenovo nie ma jego specyfikacji. CPU-Z mówi mi też że moja płyta główna to JIWA1, ale w internecie jak jej szukałem to zazwyczaj jest opisywana jako do laptopa G430, a do G530 znalazłem JIWA3.

Wracając do RAMu, myślę jeszcze po prostu nad kupieniem drugiej kości 2GB, identycznej do tej co mam, moim zdaniem za jakieś 40zł chyba warto. Spróbuję jeszcze coś znaleźć.

Link to post
Share on other sites
CPU-Z mówi mi że mam chipset GL40

Ajj bo właśnie są 2 chipsety możliwe i  GL40 obsługuje do 4GB 667MHz więc nawet nie myśl o wymianie ( zmyliło mnie FSB ) 

Jak znajdziesz za 10-20zł kostkę 2 GB identyczną jak tą co masz, to możesz jak bardzo chcesz ( ale tylko jak zmieniasz także windowsa ). Prędzej pomyśl nad SSD 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Chyba że by zmienić procesor...

Wg tej stronki mogę tam wpakować nawet Core 2 Duo 9500. Co prawda modele 9500/9300 kosztują ponad 100zł i to już jest trochę sporo, ale taki 7700 za 60zł na allegro. Upgrade by był, gość robił na modelu G550 i działało więc u mnie też powinno.

Link to post
Share on other sites

o 1/4 wyższe taktowanie i 3 lub 5 MB Cache L2 więcej. Poza tym, chcę się trochę pobawić. Oczywiście sprawdzę wcześniej czy na pewno da się wyjąc procesor.


Wg filmików na yt procesor da się wyjąć. Myślę że zaryzykuję, nie jestem jeszcze pewny z którym procesorem. Jak chcecie mogę potem tutaj (lub gdzieś indziej) opisać czy oraz jak to działa. Zrobię kilka testów przed i po wymianie. Ramu pewnie nie będę ruszał.

 

Pozdrawiam i dzięki za rady.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...