Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może załóżmy w dziale grafika temat : "sprzet dla projektanta".

Temat ciut zmieniony ale kontekst pozostawiony :) no to zaczynamy...

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wacom wraz z Xami wydali to z mysla o kalibracji najnowszych Cintiqow. Z innymi ekranami tez działa.

Czyli to jest ten sam sprzęt co i1display pro... ciekawe, z tego co pisali to ten ostatni cintiqa 27" jest w stanie skalibrować więc nie wiem po co tworzyć kopię sprawdzone produktu? Więcej... post ma pół roku ale piszą o problemie z softem.. http://forum.wacom.eu/viewtopic.php?f=3&t=24616 - ale może problem rozwiązany... ciekawe czy ten kalibrator czymkolwiek się różni od oryginału, muszę z ciekawości podpytać czornyj'a o to w wolnej chwili (której nie ma oczywiście.. no może jest, ale forum benchmarka kradnie wszystko) :)

 

@stelek - jak już do Ciebie przyjdzie ten kalibrator to olej Cintiqa.. w pierwszej kolejności skalibruj swój telefon przy użyciu X-Rite ColorTRUE ! :D

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli to jest ten sam sprzęt co i1display pro
Tak to jest ten sam sprzęt - różnice są tylko w sofcie.
Jak przyjdzie to będę testował z innymi szkiełkami - docelowo jednak ma służyć jako kalibrator do Wacoma.  
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie używałem, obadamy :D

 

Affinity ma niedługo wejść na Windowsa. Startują BETA testy: https://affinity.serif.com/en-us/windows/

Nawet gdy siedziałem docelowo na Macu i tak korzystałem z Adobe ale z tego co słyszałem w porównaniu do innych dość "człowiecza" alternatywa do Web czy Mobile. 50 USD jednorazowo za Photo i Designer od sztuki, na tą chwilę w App Store. Jeśli cena się utrzyma i soft pod Windą będzie się rozwijać to może być ciekawa opcja dla beginerów.

Link to post
Share on other sites

ja znam jednego ilustratora/webdesignera który w zeszłym roku przeszedł z adobe na Affinity i nie wyobraża sobie życia bez tego.. nie wiem jak to działa w praktyce z profilami kolorystycznymi, ale poniżej kilka moich osobistych odrzuć z przeszłości gdy oglądałem jutuby, czytałem recenzja + z tego co przed chwilą wlazłem raz jeszcze i zerknąłem..

 

Co do "Photo" to nie ufam temu, przerobiłem kilka programów do wywoływania rawów i alternatywy dla Lightrooma nie widzę - pomijam fakt lepszego wywoływania w cieniach/światłach czy też samej tonacji zdjęć, ale trzeba wspomnieć o całym silniku katalogowania/biblioteki zdjęć który na początku był dla mnie jakimś bezwartościowym dodatkiem a obecnie mająć dziesiątki tysięcy zdjęć i setki katalogów dla klientów dla których bywa więcej niż 1 sesja to nie wyobrażam sobie życia bez tej całej biblioteki lightrooma (nie wiem jak nie można tego stosować będąc fotografem!). Co do samych zdjęć to nie widzę sensu, teraz gdy paczka NIK jest za darmo to photoshop/lightroom + NIK i nie wiem po co komu cokolwiek innego do wywoływania, obróbki reklamowej czy wyostrzania/odszumania/efektów od NIK.. ten ostatni jest mistrzem jeśli chodzi o doostrzanie zdjęć, lepiej to robić niż jakakolwiek wtyczka do photoshopa (już nie wspomnę o tym czymś co jest w PS).

 

Odnośnie "Designer" to nigdy nie miałem możliwości zobaczenia tego na żywo, ale kilka rzeczy które przeszkadzają całe życie w illustratorze i trzeba je robić w photoshopie aby następnie wrzucić do illustratora.. ten program pamiętam miał w sobie, najbardziej mi się podoba "Pixel Control", możliwości pracy na gradientach, przyjemna praca na warstwach (z tego co pamietam dziala to troche jak photoshop a nie jak illustrator w ktorym nie raz sie gubie ktora warstwa siedzi w ktorej...). Teraz też widzę, że wspiera PANTONE i niby posiada ICC color managment tylko co do tego najbardziej się obawiam, tyle człowiek z tym walczy (wzorniki + profile drukarni + profil monitora + profil aparatu ...i ciągle jakieś cyrki potrafią wyskoczyć). Widzę też ciekawą opcję: "Rotate Canvas" - niby pierdoła.. a takie fajne.

 

Jestem ciekaw jak działa "Text on a path" bo w illustratorze to bywa z tym różnie, a jakby nie było to nie jest bardzo łatwo nad tym zapanować mimo wszystko (albo moje przyzwyczajenia mi nie pozwalają dostrzec prostoty).
 

Co do "Corner Tool" to dużo osób powie, że tego brakuje w illustratorze, ale ja dawno temu znalazłem wtyczkę (cudo!) i mam problem z głowy, pamiętam jak na studiach na tym pracowałem kiedy inni się głowili... hihi -  http://www.cvalley.com/products/xtreampath/ - polecam też ich drugą wtyczkę "filterit" która czasem się może przydać do "wybrzuszania" tekstów zamiast wrzucać to do PS..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

Jestem ciekaw jak działa "Text on a path" bo w illustratorze to bywa z tym różnie, a jakby nie było to nie jest bardzo łatwo nad tym zapanować mimo wszystko (albo moje przyzwyczajenia mi nie pozwalają dostrzec prostoty).
Prostota = mniejsza kontrola
Coś za coś - albo masz niemal 100% kontroli, albo tracisz ją na rzecz automatów. Ideał to móc się przełączać pomiędzy trybami, ale ... nic takiego do tej pory nie znalazłem. Dodam że z czasem się przyzwyczaja człowiek - co nie co się przyśpiesza, ale tak szczerze to po kilku latach przeklikiwania się przez opcje po prostu człowiek zaczyna mieć to w du**e. Pewne rzeczy zajmują określona ilość czasu i trzeba to przełknąć. To tak jak z wycinaniem za pomocą pena - do dzisiaj go używam  :D powiedzmy w 50% przypadków jak nie lepiej, a jak się cofnę w czasie i przypominam sobie pierwsze 6 miechów ... nie było zbyt przyjemnie.  
Link to post
Share on other sites
oglądałem jutuby, czytałem recenzja

Na YT raczej zawsze wygląda to znośnie, w recenzjach również. Dlatego do opinii innych podchodzę zawsze sceptycznie. Kiedyś był lekki boom na testowanie Krity.  Wiem , że to żadne porównanie z Affinity ale ludzie na początku się zachwycali. Ja po 30 minutach ją wywaliłem z dysku. To nie była kwestia przyzwyczajenia :D

 

W 3D jest trochę inaczej ale do post pro lub foto nie wyobrażam sobie niczego innego niż Adobiec.

Link to post
Share on other sites

@sekond - to jest post sponsorowany? bo jeśli nie jest to tak jakbyś napisał ni stąd ni zowąd...

...na forum BMW, że polecasz w temacie moddingu auta obejrzeć film jak jeździć z napędem na tył.

 

wtf is goin' on?! co za typ... :D

 

 

A co do sprzętu to odkładam na Dell Venue 11 Pro (model 7140) wraz ze specyfikacją: M-5Y71, 8GB ram, 256GB SSD, no i najwazniejsze gwarancja NBD 24 lub 36mies. Tablet dzięki temu ramowi posłuży do obróbki zdjęć na szybko na żywo (chociaż w LR 16GB bywa, że jest mało), ponadto będę mógł go:

- podłączać do lustrzanki,

- dalej idąc można do niego podłączyć monitor, myszkę, klawiaturę, dysk zewnętrzny

- a gdyby to było mało to z uwagi na Windowsa można go skalibrować bez większych problemów i ograniczeń.

 

Fakt, stacją dokująca z portami jest kosmicznie droga (około 700zł) a klawiatura z dodatkową baterią w sobie dołączona do tabletu to następne 750-850zł (skąd ta cena??? dock tańszy od klawiatur?). Mam jednak nadzieję, że jego następca Dell Latitude 11” 5000 nie wyjdzie za prędko bo cena za podobną specyfikację zamiast ~4000zł będzie około 5,500zł (sic!) a różnica to jedynie dołączona klawiatura.

 

Dlaczego 11" a nie ultrabook 11,6-13" - ano dlatego, że chcę czasem podłączyć sam tablet bez klawiatury do lustrzanki bądź położyć się z nim w łóżku na plecach a trochę niewygodnie jest siedzieć z większym monitorem (i tak miałem brać 8" model więc przeskok wielki).

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Z choinki się urwał z tymi kursami.

____________________________

 

Szkoda , że Wacom nie wypuścił Companiona 2 w wersji 11 cali bo oprócz mobilności pewnie byłby sporo tańszy od 13'. Tylko pewnie mniej niż 6 tys. za tą konfigurację i tak by nie kosztował.

 

Swoją drogą osobiście wolałbym kupić lapka + mniej wypaśny tablet . Ten CPU i tak jest słabszy od zwykłego i3 a za 4 tys można mieć lapka z 8 wątkowym i7 i 16 GB RAM. Doka podłączysz i tak tylko wtedy gdy de facto masz w pobliżu wtyczkę.

Link to post
Share on other sites

niby tak, ale jednak 4,5W procek robi robotę, one nie są tak wiele słabsze od i5/i7 z serii "U". Pobierają 4x mniej, w idle działają na taktowaniu minimalnym 1,1 a boost podchodzi pod 3ghz, dodatkowo 4 wątki to nie taka tragedia...

 

...wiesz, chodzi mi o to ze to ma byc sprzet glownie do surfowania, robienia zakupów. W drugiej kolejnosci do pracy z lustrzanką a do zewnetrznego monitora bedzie podlaczone w praktyce kilka razy w miesiącu (max). Do pracy to ja mam swój komputer...

 

...znajdz prosze do 4000zł lapciaka 11" z 8 wątkowym prockiem i 16gb ram a dodatkowo matrycą łapiącą chociaż te 75% argb.. z tego co się orientuję laptopy 11" z prockiem i7 to wszystkie mają 2 rdzenie/4 wątki a większośc z nich w końcowym rozrachunki wychodzi gorzej od naprawde bardzo udanego modelu M-5Y71... i z tego co zobaczyłem to wszystko w okolicy 4k złotych z ekranem 11,6" to jest ta sama specyfikacja co ten Dell (albo gorsza) tyle, że ekranu obracane o 360* co mnie nie urządza

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

No 11' cali nie znajdziesz bo nie byłoby jak tego schłodzić. To jasne. Chodziło mi o to , że można za 4 tys mieć 15' do procesów poza domem + za 2 tys słabszą konfigurację tego Della (ekran chyba ten sam) do surfowania, zakupów na kanapie oraz do połączenia z lustrzanką.

 

No ale to co ja bym zrobił. Każdy ma swoje priorytety, zmienne warunki i sposoby pracy, na pełen mobil taki tablet będzie lepszym rozwiązaniem, to wiadome.

Link to post
Share on other sites

mialem 15" przez 5,5 roku della (do dzis dziala) - i po tym czasie stwierdzam, ze laptop nie jest mi potrzebny do zycia - wystarczy mi komputer stacjonarny + wypasiony tablet z mocną baterią (ludzie pisali ze na dwoch bateriach (w ekranie + w klawiaturze) w tych Venue 11 Pro potrafią dzialac w lightroomie przez 12h co aż nadto mi się podoba).

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Wacom colour manager >> działa z każdym monitorem, tak samo jak zwykły X-rite iDisplay Pro  8-)  ... z tym że jest ciutkę tańszy od "oryginału". Normalnie sobie poradził kalibracją NEC EA244WMi.
Na Cyntusiu przyznaje że zrobił kawał dobrej roboty i dziwi mnie troszke że nie sprzedają zestawów Cintiq + stand + iDisplay.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

To Designer a szczerze mówiąc wolałbym potestować Photo. Odpala się i wczytuje pliki błyskawicznie, jest responsywny. Chodzi raczej stabilnie ale do tego trzebaby posiedzieć. Jeśli chodzi o interfejs i sam soft to to samo co na Macu. Mi specjalnie nie podchodzi.

 

Jak chcesz to mogę Ci podesłać link do pobrania. Nie wymaga logowania, przy instalacji też nie.

Link to post
Share on other sites

A jak wyglądają opcje przy wypluwaniu do pdfa? kazda drukarnia ma swoją specyfikację, pytanie czy wszystkie ustawienia się pokrywają by potem nie bylo problemow... jak sie wspolpracuje z 2-3 firmamy to nie ma problemu, ale jak klienci chcą by prosto wysylac pliki do 'ich' drukarnii to czasem mozna chciec swoje ucho odgryźć..

 

tym bardziej jesli oni podaja specyfikacje do zapisu pdf'a pod polskojęzycznego corela (którego włączyłem ze 3 razy w zyciu) :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...