Skocz do zawartości

Samsung UE50H6400 + dysk zewnętrzny w routerze.


Recommended Posts

Cześć.

Mam w domu router od Netii - Netiaspot. Jest on wyposażony w porty USB, do których można podłączać zewnętrzne nośniki. Zachciało mi się, więc zanim kupię większy dysk to sprawdzałem z pendrivem.
W otoczeniu sieciowym widoczna jest lokalizacja netiaspotdrive. Można kopiować i usuwać pliki za pomocą PC. Prędkością nie grzeszy, ale działa. Problem w tym, że pomimo wsparcia DLNA zarówno przez TV jak i router, w TV nie mogę odnaleźć takiego źródła. Szukałem już chyba wszędzie, więc na pewno coś gdzieś trzeba poustawiać.

Pomożecie? :)

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

W otoczeniu sieciowym na PC jest widoczny. Można normalnie wejść, zapisać pliki, usunąć itp. Więc to działa. Problem w tym, że nie wiem jak zrobić żeby TV wykrywał ten dysk/źródło. Tam tego znaleźć nie mogę, a z tego co wiem, powinno działać.

Jeszcze pominąłem jeden szczegół. Komputer nie jest podłączony bezpośrednio do netiaspotu, ale pośrednio przez jeszcze jeden router TP Linka, który jest skonfigurowany jak zwyczajny switch. Sieć działa normalnie pomiędzy komputerami, niezależnie do którego routera są podłączone. Z tym, że dla sprawdzenia podłączyłem telewizor przez WiFi do netiaspotu (troszkę słabszy sygnał), ale dysku/źródła dalej znaleźć nie mogę...

Link to post
Share on other sites

Problem może być po stronie Wifi choć niekoniecznie

 

U siebie mam stary modem (internet) połączony z routerem TP-Link. Router natomiast kablami z PC i TV - i to działa bez żadnych problemów - uruchomiony film na PC czy udostępnione fotki mogę bez kłopotów oglądać na TV (też Samsung)

Link to post
Share on other sites

Też sobie radzę z oglądaniem tego co chcę na TV. Mam podłączony PC kablem HDMI. Bardziej chodzi o to żeby nie musieć mieć włączonego kompa kiedy oglądam coś na TV. Do tej pory kopiowałem na pendrive'a. Ale męczy mnie to ciągłe odpinanie i wpinanie TV>PC i z powrotem. Rozwiązaniem może być to co opisałem w pierwszym poście. Teoretycznie wszystkie urządzenia powinny dawać taką możliwość. Jednak TV nie widzi tego pendriva'a wpiętego do Netiaspota. Mimo, że w otoczeniu sieciowym jest i wszystko jest w porządku.
Może to kwestia formatowania? Jednak próbowałem już NTFS oraz FAT32. Dalej nic.

Link to post
Share on other sites

dokładnie tak jest u Ciebie?

Zgłoszony i potwierdzony jest problem współpracy Netia Spot z innymi Media Serverami DLNA (The Digital Living Network Alliance). Dzięki współpracy użytkowników Netia Spot znaleźliśmy rozwiązanie zastępcze. Aby inny Server Mediów niż Netia Spot działał w sieci należy do sieci dołożyć dodatkowy switch. Można w tym celu użyć stary router adsl

http://www.netia.pl/files/pomoc/NetiaSpot_MediaServer.png

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Czy wyszukując dysk na TV korzystasz z sofu Netii (telewizja) czy Samsung Link. 

Dysk podpinany był wcześniej formatowany poprzez PC, lub TV/netiaspot ?

Dysku w TV nie wyszukuje ani po kablu, ani po WiFi ?

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dobra. Chyba faktycznie pominąłem jakiś krok.
Gdzie się wyszukuje dysk na TV? Przejrzałem chyba wszystkie możliwe ustawienia w poszukiwaniu właśnie czegoś w tym rodzaju i nic nie znalazłem. Formatowałem normalnie na PC - na różne formaty, celem sprawdzenia czy to nie wina właśnie formatu.
Podłączałem telewizor po kablu (do tego routera TP Linka tylko) oraz do WiFi (zarówno do TP Linka jak i bezpośrednio do Netiaspot) - z tym, że nie włączałem żadnego wyszukiwania dysku, bo po prostu nie znalazłem takiej opcji w TV. No i tutaj pewnie pies pogrzebany. Jakiś tip gdzie ta opcja w tym samsungu jest?

Edytowane przez marsic
Link to post
Share on other sites

Smart Hub - sprawdź AllShare/Samsung Link - czy widzi dysk podłączony do netiaspot (Netiaspot Media Server), ew. Menu - Sieć - Ustawienia AllShare

 

Jeśli korzystasz z usługi TV z Netii, w Menu szukaj opcji podłączenia dysku.

 

Sprawdź czy TV podłączony do netiaspot przez kabel również nie widzi dysku.

Link to post
Share on other sites

Smart Hub - tam masz w TV youtube, jakieś aplikacje, gry - powinna tam być aplikacja SamsungLink lub AllShare Play (na obrazku lewy dolny róg)

 

https://i.ytimg.com/vi/LadeUvIPLQY/maxresdefault.jpg

 

Wygląd Smart Hub się zmienia z kolejnymi wersjami TV (ja akurat mam to wyżej pokazane) itp.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

i pośród tych apek (przewiń ekran w prawo/lewo) powinno być np. Samsung Link - jak nie ma doinstaluj.

 

W Ustawieniach sieci TV popatrz za podobną funkcją.

 

Czy TV podpięty do netiaspot przez kabel po wybraniu opcji Source na pilocie znajduje netiaspot media server?

Link to post
Share on other sites

Ani z prawej, ani z lewej, nigdzie nie ma. Jak można to doinstalować na TV? Nie mogę też znaleźć żadnego "sklepu" z aplikacjami...


W sklepie z aplikacjami nie ma żadnych takich aplikacji. Strasznie mało intuicyjny jest ten sklep. Podzielony tylko na kategorie tematyczne. Nie ma kategorii z narzędziami, czy coś takiego...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...