Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa i słuchawki do nowego komputera


Recommended Posts

Budżet: Karta do 250 zł, słuchawki do 200 zł, ew. możliwa dopłata, jeśli warto

Czego potrzebujesz?: Karta dźwiękowa i słuchawki

Przeznaczenie: Gry, muzyka, filmy 

Źródło: PC, albo integra, albo karta
Oczekiwania: Fajnego dźwięku, najlepiej 7.1. Mam dość słuchawek typu Razer lub Steelseries itp
Inne

 

Cześć, Przymierzam się do składania nowego komputera i do reszty komponentów chciałem dołożyć jakąś fajną kartę dźwiękową. Choć chciałem was zapytać co myślicie o integrze, tak na sam początek, bo nigdy nie bawiłem się z kartami dźwiękowymi. Co do integry, to co myślicie o: 

oraz
 
Co do słuchawek, to myślałem o Superluxach, lub o HyperX Cloud. Głównie, chciałbym to wszystko do gier, muzyki i ewentualnie filmów. Z gatunków muzyki, to głównie metal, dubstep, trap, chill, instrumentale czasami pop. Odpada hip hop i disco polo. Ogólnie to słucham prawie wszystkiego, oprócz tych dwóch, które wymieniłem wcześniej. I to chyba byłoby na tyle :>
 
PS. Słuchawki z mikrofonem, chyba, że lepiej mikrofon kupić osobno.
PS2. Wybaczcie, juz rozumiem o co chodzi z HyperX II :D
 
Pozdrawiam :)
Edytowane przez eeqk619
Link to post
Share on other sites

Ech jak krowie w rowie

 

 

Hiperx v2 to szrot jest o tym w prawie co drugim temacie na forum

V1 jak najbardziej fajnie sluchawki

 

Masz zestaw 7.1 że oczekujesz fajnego dźwięku 7.1?

Bo do słuchawek stereo jest idealne ;D

 

Zawsze osobna dźwiękowa jest lepsza niż Integra

 

Więc jak jeszcze z komisu NIK nie zgarnął aim SC 8000 to kupuj bo warto i do tego hiperx cloud v1

 

Hyba ze chcesz bardzo zwiększyć budżet ew. Słuchawki otwarte albo lepsza dźwiękowa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam w ogóle zestawu, teraz, w tym momencie siedzę na jakiejś integrze od laptopa, na słuchawkach od Iphone'a podłączonych do klawiatury (Razer Lycosa z wyjsciem jack :P). Składając komputer, dość drogi, z bardzo dobrymi parametrami w grach, chciałem przy okazji przeskoczyć na fajny sprzęt audio. Jestem amatorem w tej dziedzinie, a uwielbiam muzykę i chciałbym poznać jak brzmi dobry sprzęt i jakoś zacząć zabawę z dobrym sprzętem audio :) Dodając, że nie miałem styczności z dobrym sprzętem audio :D

Link to post
Share on other sites

Więc zapomni o 7.1 5.1 i wszystkim innym co wiesz do tej pory bo masz w głowie marketingowa papke.

 

Przeczytaj sobie pierwszy post(najlepiej cały temat hahah) z tematu polecane słuchawki nauszne.

Pomoże ci to w miarę rozeznać się i określić jakich słuchawek poszukujesz

Link to post
Share on other sites

Znaczy, śmiesznie to zabrzmi, ale już trochę czytałem o tym wszystkim, tylko, że mało z tego rozumiem, może dlatego, że własnie nie miałem w rękach porządnego sprzętu. Nie pomyślałem, że będzie taki zamęt :P No myślę, że jestem bardziej przy tych HyperX'ach, tylko, że własnie jest problem co do karty. Głównie mi chodzi, czy chodziłyby one w miarę z integrą, zwłaszcza nowych płyt, które rzekomo mają "7.1" i inne bajery. Raczej jednak zrobię tak, że się wstrzymam z zakupem karty i odłożę na później zakup AIM808 właśnie do tych HyperX'ów i przesiedzę na integrze do tego momentu.

Edytowane przez eeqk619
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Ostatnio znalazłem słuchawki w szafie Philips SHP1900, działa tylko jedna słuchawka, czy jak by się wymieniło kabel to by śmigały z integrą od lapka? czy nie warto zachodu.

 

Pozdrawiam

 

Oberwany kabel/wtyczka to najczęstsze przyczyny, ale nie jesteśmy jasnowidzami. Nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Te słuchawki można było kupić czasem za 29zł, a czyli w sumie niewiele więcej niż wymiana na sensowny kabel w oplocie. Grają tak, jak kosztują.

Tak, jak mówi adivxv, zmień podzespoły, a potem możesz pomyśleć o dźwięku. Ja muszę dzisiaj sprawdzić różnice pomiędzy SC808, a integrą w ASRocku Z170 Extreme4.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Znalazłem je niedawno w szafie, widziałem ich cenę, ale pomyślałem że może coś z tego będzie. Co do tej integry ASRock lub SC808 to bardzo mnie ciekawią różnice tych dwóch układów. @FeX, jak byłbyś w stanie to daj znać co wykombinowałeś.

Edytowane przez eeqk619
Link to post
Share on other sites

Dlaczego akurat słuchawki z mikro? Decydując się na to strasznie zmniejszasz sobie wybór słuchawek. 

Pomyśl nad osobnym kupnem słuchawek i mikrofonu. Jest większy wybór sprzętu + mniej problemów przy naprawie. 

 

Osobiście polecam dorzucić troszkę do słuchawek i chwycić za reloopy shp-1 (aka brainwavz hm5). Przyjemne neutralne słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Uwzględniłem w pierwszym poście, jako "PS", lecz większość poleca te Cloudy, które są z mikro. Faktycznie wybór jest mniejszy, lecz jeżeli to nie robi różnicy w dźwięku, to mogą być z mikrofonem. Jeszcze na nic się nie zdecydowałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...