Skocz do zawartości

Zasilacz doprowadza prąd ale komputer nie startuje


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam zasilacz corsair ax 750 80+ Gold, bebechy seasonic i ostatnio pojawił się problem. Wrzucam również filmik. Po załączeniu zasilania z tyłu zasilacza i wciśnięciu przycisku power na obudowie komputer nie startuje. Na filmie widać że zasilanie jest doprowadzone ponieważ palą się 2 zielone diody na karcie graficznej. Po ponownym przełączeniu z tyłu zasilacza i odczekaniu aż diody zgasną znowu to samo. Dopiero po wyjęciu kabla z zasilacza i ponownym włożeniu komputer wystartował.

 

Wcześniej były takie sytuacje, że komputer startował, ale z 10- sekundowym opóźnieniem od naciśnięcia przycisku power na obudowie. Dodam że na innym zasilaczu - cooler master silentpro gold 600w problem nie występował. Zasilacz już dogorywa czy jakiś inny problem?

 

View My Video

Link to post
Share on other sites

odepnij kabel 24 pin od płyty głównej ( wsadź jakiś kabelek tak jak na obrazku, lub kawałek spinacza, lub cokolwiek co przewodzi ) 

 

Musisz połączyć zielony kabel z czarnym ( niestety ty masz czarne kable więc musisz policzyć zgodnie ze zdjęciem poniżej, aby wiedzieć który to który ) obojętne który czarny ( to jest uziemienie ) 

http://static.elektroda.pl/attach/atx-zlacza_i_przewody_370.jpg

 

Jak podłączysz, to przetestuj czy włączając zasilacz przyciskiem ( włącza się zasilacz ), przydało by się coś podłączonego pod sata lub molex ( np wentylator ) aby zobaczyć czy się włączył. 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Więc kokosnh, zrobiłem jak mi poradziłeś, dwa filmiki na dole, na molexa wpięte wentylatory i listwa led. Zmieniałem nawet kabel od zasilacza żeby sprawdzić czy to nie on ale to samo na jednym i drugim. Tak więc jak widać po naciśnięciu przełącznika nie startuje. Dopiero jak go "wymasowałem" zaskoczył. Co ciekawe po wyłączeniu i ponownym włączeniu dalej nie zaskakuje, trzeba "masować". Na drugim filmiku próbowałem na włączonym wyjąć sam kabel nie ruszając przełącznika, a potem wpiąć kabel ponownie i zobaczyć czy zaskoczy. Niestety tak się nie stało, kolejny "masaż" przełącznika i zaskoczył. Przełącznik do wymiany? Orientujesz się jaki byłby tego koszt?

 

BTW, na filmie wygląda to jakbym nie te piny co trzeba drutem spiął, ale wpiąłem dobrze, to tylko ten drut taki krzywy i takie wrażenie.

Film 1

Film 2

Link to post
Share on other sites

tak, w zły pin wpoiłeś  

na filmiku jeśli dobrze widzę to jest 3 i 5 pin od lewej 
a powinno być w 3 i 4 lub 4 i 5 

Spróbuj z nimi i zobacz ( jest to ważne, żeby jak dobrze wepniesz, to się włączył za pierwszym przełączeniem na "1"

Ps. po odpięciu kabla zasilającego ( zasilacz się nie włączy, bo mogło by to zrobić spięcie na gnieździe, więc tu nic dziwnego że musiałeś go włączyć i wyłączyć przyciskiem ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Wpiąłem na pewno dobrze,3 razy liczyłem od lewej piny i wpiąłem w 14 i 15, tylko na filmie nie widać dobrze bo drut krzywy, a co do włączania się za pierwszym razem, to jest tak jak napisałem - dopóki go nie "wymasuję" nie zaskoczy nawet za pierwszym. W każdym razie ponawiam pytanie - przycisk do wymiany? Jeżeli tak to orientacyjnie jaki koszt? Czy coś innego?

Edytowane przez lukasz051091
Link to post
Share on other sites

Normalnie włączając komputer naciskasz przycisk na obudowie i puszczasz. Przycisk zwiera styk w zasilaczu a ten powinien odpalić. Też tak myślałem. Na nowej płycie głównej mam podobny problem. Sprzęt po zaniku zasilania albo odłączeniu nie chce odpalić. Zapali się na chwile dioda i zgaśnie. Tak jakby impuls zwarcia przyciskiem był za krótki. Wystarczy, że przytrzymam przycisk Power kilka sekund (3-5) i płyta i zasilacz odpalają poprawnie.(tak się dzieje tylko po odłączeniu zasilania). Na ogół sprzęt staruje bez problemu. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Przecież pisałem że na starym zasilaczu problemu nie było. Dopiero na tym jest. A z ostatnich 2 moich filmików dowiedziałbyś się że nawet sam zasilacz nie startuje od razu po wciśnięciu przycisku z tyłu tylko jak go dobrze dogniotę
 

Mi to wygląda na problem z zasilaczem ( jak możesz to podeślij na gwarancję, oczywiście jak masz jakiś inny na podmianę, abyś nie został przez miesiąc bez komputera )  
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...