Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam w tej chwili i5 4690 (bez K) 3.9 ghz turbo, mam w planach kupić i7 4790k ponieważ streamuje i przydałyby mi się dodatkowe rdzenie. Warto wkładać pod tą płytę główna ten procesor, uda mi się osiągnąć OC 4,5ghz? i7 4790 chyba nie jest opłacalny bo cena nie różni się bardzo a turbo ma tylko 4.0ghz

Edytowane przez pytles
Link to post
Share on other sites

Ze wszystkich możliwych cpu na 1150 to 4790K jest jedynym znacznym upgradem w tej sytuacji. Będzie nie tylko wydajniejszy (na dowolnym mobo), ale również droższy przy odsprzedaży.

 

Gdyby problemem przy zakupie lepszej płyty miał być budżet - obecna z powodzeniem obsłuży ten procesor i pozwoli przeczekać.

 

 

 

Na b85 od Gigabyte nic nie podkręcisz. Ich płyty mają zablokowaną jakąkolwiek możliwość podkręcania

Nie jest to prawdą http://pclab.pl/art55229-18.html jednak rewizja druga (którą prawdopodobnie posiada autor tematu) to płyta zauważalnie gorsza ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie taką płytę w wersji 2 z i5 4670k.

W teorii podkręcanie jest możliwe, ale w praktyce płyta się do tego nie nadaje. Słaba sekcja zasilania (w rewizji 2 podobno tylko 3 fazy), max napięcie jest również ograniczone.

Na mojej sztuce max stabilnie udało się zrobić 3,9 ale wróciłem na zegary stock.

Link to post
Share on other sites

Pisałem na podstawie korespondencji z serwisem Gigabyte, który twierdził, że nie można robić OC na innych płytach niż z97 i doświadczeń z ich H87, na której nawet do wartości turbo, na wszystkich rdzeniach nie można było podbić.

Artykuł jest z 2013, a najstarsze biosy na stronie Gigabyte są od 2014. Myślę, że nie przypadkowo.

Intel pewnie też nie próżnuje w blokowaniu możliwości OC.

Reasumując ja bym nie ryzykował, chyba, że z założeniem przesiadki na Z97.

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

Podsumowanie:

 

Autor tematu do i7-4790K powinien myśleć o nowej płycie Z97, pomoże mu w tym przykładowo ten wątek:  http://forum.benchmark.pl/topic/209485-jak%C4%85-p%C5%82yt%C4%99-do-4690k/

 

Alternatywą (aby zaoszczędzić) jest używane Z87 (grunt to aktualne firmware), lub chwilowe działanie z obecną płytą (na nominalnych ustawieniach). 

 

 

 

B85-D3H w pierwszej rewizji może z powodzeniem posłużyć do OC G3258, z większym cpu będzie ograniczać funkcjami i temperaturą vrm. Rev2 jest sporym downgradem (m.in. limit 1,2V). Po prostu twoje stwierdzenie "Ich płyty mają zablokowaną jakąkolwiek możliwość podkręcania" nie było prawdą. Mam nadzieję, że nie musimy dalej rozwlekać tematu ;)

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Posiadam pierwsza rewizje tej płyty głównej i ustawianie taktowania mam odblokowane jeśli dobrze zobaczyłem, nie wiem czy jest sens kupowania nawet używanej Z87 bo to już jest jakiś koszt, a tak sprzedając aktualnego 4690 za 950zł dołożyłbym tylko ok. 300zł do i7 4790k
http://www.fotoszok.pl/upload/e8db73b7.jpg

Edytowane przez pytles
Link to post
Share on other sites

Kupisz procesor, zamontujesz i przekonasz się jak działa ;) 

 

 

Niektóre ustawienia mimo iż są widoczne, to niekoniecznie muszą działać - ale to nic, bo zawsze możesz później zmienić płytę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...