Skocz do zawartości

Ocena zestawu dla gracza do 2800. Pomoc w wyborze.


Recommended Posts

Witajcie!

 

Surfując kilka dni po internecie, po przekopaniu tysiąca artykułów, obejrzeniu mnóstwu testów na YT utworzyłem swój zestaw PC. Początkowo myślałem o komputerze za 2000zł, potem maks 2500 a skończyło się na prawie 3000zł. W końcu to wydatek na mam nadzieję na przynajmniej 5 lat :)

 

Teraz do rzeczy!

Proszę o ocenę i ewentualną poradę co można zmienić - może gdzieś uda się uciąć trochę grosza nie tracąc na wydajności, a może gdzieś można wiele zyskać wydajności nie dopłacając wielu pieniędzy.

 

  • Zastosowanie komputera :

    - nie zależy mi na mega grafice i 60 fps w Wiedźminie (to chyba 3/4 ostatnich wymagań ludzi), ponieważ przeszedłem go na ps4 (w 30 fps i byłem zachwycony). Jestem konsolowym graczem (Wiedźmin 3 z dodatkami, Gta V, każda kolejna odsłona Fify, gry ekskluzywne PS4 jak Uncharted 4 czy też co ciekawsze (wymagające) tytuły będą gościły na mojej konsoli). Na komputerze chciałbym sprawdzić bez problemu gry, na których konsolowe wersje szkoda mi pieniędzy, a są dostępne tanio na PC (Dying Light 5zł wersja PC na allegro, a 100+ na ps4). Do tego gra w WoT :)

    - zależy mi na komfortowej pracy na wielu zakładkach, w tym na oglądaniu meczu na stronie weeb.tv zrzuconym na TV i jeśli to możliwe np. drugiego meczu na monitorze bądź komfortowej pracy na drugim monitorze.

  • Maksymalna kwota : 2900
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym tygodniu.
  • Których części potrzebuję : zestawu
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080, 67.5kHz, 60Hz Samsung SyncMaster 2233
  • Specjalne wymagania : patrz zastosowanie.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : raczej nic co by się nadawało.
  • Inne : Myślę, że moje wymagania co do zastosowania komputera nie są tak duże i po cichu liczę na jakąś tańszą opcję, ale ... Komponenty muszę zakupić na allegro (oficjalne sklepy esc.pl, morele.net i inne), ponieważ celuję w zakup ratalny 20x0%, więc ewentualnie, gdyby cena zestawu miała trochę wzrosnąć nie powinno być tragedii przy zwiększeniu ew. raty ze 140zł na 160zł. :)
     

Własna propozycja zestawu :

 

Procesor:

INTEL i5 4460 3.2 GHz BOX (760zł)

 

Płyta główna:

 

* MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85 (310zł)

 

* Gigabyte GA-B85-HD3-A (290zł)

 

Pamięć:

 

* Kingston Savage DDR4, 8GB, 2133MHz, CL13 (180zł)

 

* Crucial Ballistix Sport DDR3 8GB, 1600Mhz, CL9 (150zł)

 

Grafika:

 

* Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128bit) (960zł)

 

* Asus GeForce GTX 950 STRIX, 2GB GDDR5, 128 BIT (720zł)

 

Obudowa:

 

* Zalman Z3 PLUS (200zł)

 

Zasilacz:

 

* Antec VP 500 - 500W (170zł)

 

Dysk:

 

* Dysk SSD GoodRam CX100 240GB SATA III (300zł)

 

* Dysk SSD ADATA Premier Pro SP550 240GB SATA3 (300zł)

 

Suma: ~2880.

 

 

Jeszcze raz proszę o pomoc i z góry wielkie dzięki!

 

Link to post
Share on other sites

 

Dzięki, wpadłem na ten temat przez google wcześniej ale ...

brakuje w nim wejścia HDMI, a napisałem o używaniu dodatkowo TV.

Zapomniałem także dodać, że potrzebuje 6 wyjść audio do zestawu Genius 5.1! :)

 

Jeszcze jakbyś mógł wytłumaczyć wyższość zestawu z ww. tematu nad zestawem skomponowanym przeze mnie? Chociaż teraz i tak chyba nie pasuje :)

Link to post
Share on other sites
Jeszcze jakbyś mógł wytłumaczyć wyższość zestawu z ww. tematu nad zestawem skomponowanym przeze mnie? Chociaż teraz i tak chyba nie pasuje

 

Nowsza generacja, RAM DDR4, wydajniejsze CPU.

 

 

 

Zapomniałem także dodać, że potrzebuje 6 wyjść audio do zestawu Genius 5.1!

Gigabyte GA-B150M-D3H / Gigabyte B150-HD3P

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

@nos_tro

Dzięki

 

Ale proszę o więcej porad.

 

W wielu testach najlepiej pomiędzy 4460/4590/6400 wypada 4590 a i ten procesor nie powodowałby jakiegoś wzrostu ceny. W przypadku 6400 cena wzrośnie na płycie głównej, a wiele porównań daje mi do myślenia, że wcale nie będzie to dobra zmiana.

Czy procesory 4460/4590 obsługują pamięci ddr4? Czy wszystkie dobrze współpracowałyby z kartą grafiki podaną przez kolegę wyżej tj. EVGA?

Link to post
Share on other sites

 

 

W wielu testach najlepiej pomiędzy 4460/4590/6400 wypada 4590 a i ten procesor nie powodowałby jakiegoś wzrostu ceny. W przypadku 6400 cena wzrośnie na płycie głównej, a wiele porównań daje mi do myślenia, że wcale nie będzie to dobra zmiana.

Nie wzrośnie realnie - tylko dlatego, że potrzebujesz 6x audio jest większa. 40 zł to moim zdaniem mała różnica, a jest to jednostka wydajnościowo na poziomie 4590. Nie wiem po co chcesz upierać się przy starej platformie ? Żeby zaoszczędzić takie grosze, bo tak ? Na tą podstawkę wyjdzie Ci jeszcze jedna generacja CPU, a na 1150 to nie masz za bardzo sensu nawet cokolwiek ulepszać i wchodzisz z nowym standardem kości RAM, które zostaną na dłużej.

 

 

 

Czy procesory 4460/4590 obsługują pamięci ddr4?

Nie.

 

 

 

Czy wszystkie dobrze współpracowałyby z kartą grafiki podaną przez kolegę wyżej tj. EVGA?

Tak. 

Link to post
Share on other sites

@nos_tro

Jesteś tu 24/7? Czad :))

 

Szczerze jestem laikiem w tej dziedzinie i do mnie przemawia to co widzę na papierze

 

Summary

2.7 GHz 3.3 GHz

Turbo clock speed 3.3 GHz 3.7 GHz

 

Wartość minimalna 4590 jest równa wartości turbo tego 6400 'nowej generacji'. Mógłbyś mi wytłumaczyć, że faktycznie nie będzie to odgrywało znaczącej roli w grach? Czy pamięć ddr4 tak znacznie wpływa na wydajność komputera?

Jeszcze raz dzięki i sorry, że drąże dalej temat jednak jest to dla mnie dość duży wydatek na długi czas i chce być pewny wydanych pieniędzy

Link to post
Share on other sites

 

 

Szczerze jestem laikiem w tej dziedzinie i do mnie przemawia to co widzę na papierze

Nie widzisz na papierze, a w benchamrkach. Poczytaj testy zamiast syntetycznych danych.

 

 

 

Summary 2.7 GHz 3.3 GHz Turbo clock speed 3.3 GHz 3.7 GHz Wartość minimalna 4590 jest równa wartości turbo tego 6400 'nowej generacji'. Mógłbyś mi wytłumaczyć, że faktycznie nie będzie to odgrywało znaczącej roli w grach? Czy pamięć ddr4 tak znacznie wpływa na wydajność komputera? Jeszcze raz dzięki i sorry, że drąże dalej temat jednak jest to dla mnie dość duży wydatek na długi czas i chce być pewny wydanych pieniędzy
 

Realne taktowanie i5 6400 jest na poziomie 3100 MHz, do tego wpływ na większą wydajność ma nowsza architektura.

http://pclab.pl/art66130.html

Link to post
Share on other sites

@nos_tro

 

Dzięki za odpowiedzi i wytrwałość! M.in. dzięki Tobie jestem pewny chociaż wyboru procesora :)

Cena zestawu trochę wzrosła i wynosi 3100zł. 220zł różnicy od pierwszego zestawienia, ale myślę, że jest to nieporównywalnie lepszy zestaw.

 

Oto on:

 

Procesor Intel Core i5-6600 Skylake (970zł)

 

Płyta główna Gigabyte GA-B150M-D3H DDR4 SATA3 USB3 (360zł)

 

Pamięć DDR4 Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14 (160zł)

 

Karta graficzna Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128bit) (960zł)

 

Obudowa Zalman Z3 PLUS (200zł)

 

Zasilacz: Antec VP 500 - 500W (170zł)

 

Dysk SSD Adata Premier SP550 SSD 240GB 560MB/s (280zł)

 

Suma: ~3100.

 

 

Oczywiście proszę o ocenę nowego zestawu. 3100zł to już naprawdę maks i żeby go wyrobić oszczędziłem na dysku SSD, który i tak myślę, że nie wygląda źle oraz zrezygnowałem z płyty ATX na rzecz tańszej Micro ATX.

Jeśli macie jakieś propozycje zmian to piszcie! Oczywiście wezmę je pod uwagę i będę wdzięczny!

Edytowane przez lorem
Link to post
Share on other sites

 

 

Obudowa Zalman Z3 PLUS (200zł)

W tej cenie to powinieneś dostać SPC Gladius M35. Trochę ździerstwo.

 

 

 

Dysk SSD Adata Premier SP550 SSD 240GB 560MB/s (280zł)

Mało trwały i realnie wolny dysk na kościach TLC. Jak chcesz coś porządnego to weź Crucial BX100 250 GB- najbliżej w cenie. 


 

 

Karta graficzna Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128bit) (960zł)

EVGA w wersji SSC ma cichsze chłodzenie i jest tańsza. 

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100) 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

 

3011 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Masz to samo w niższej cenie z dyskiem SSD 250 GB na MLC. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...