Skocz do zawartości

Recommended Posts

 Witam wszystkich!

 Od kilku dni jestem szczęśliwym (lub nie) posiadaczem lapka firmy lenovo, a konkretnie modelu IdeaPad Y700-15 80NV00C7PB. Jest to moje drugie podejście do tego sprzętu, cztery dni temu wymieniłem ten sam model na nowy, powodem było padnięcie płyty głównej po dwóch dniach użytkowania.

 Póki co walczę z sobą by zaufać temu lapkowi na tyle, by wykonywać i zapisywać na nim wyniki mojej pracy. Póki co napotkałem się na następujący i niepokojący mnie problem.

 Nie wiem, naprawdę, czy tak to wygląda we wszystkich notebookach, czy tylko tych z systemem win 10, czy tylko znowu w tym konkretnym fartownym egzemplarzu, ale w momencie w którym lapek przechodzi w tzw."stan hibernacji" (a domyślnie jest to 180 minut przy zamkniętej lub otwartej klapie) to nie jestem w stanie go wybudzić żadnym innym sposobem niż podłączeniem do prądu i wciśnięciem przycisku power.

Moje zapytanie brzmi, czy to normalne ? Czy lapka który przeszedł w stan hibernacji nie mogę uruchomić nawet gdy ma 100% naładowanej baterii ale jest odłączony do sieci ? Bo już dwa razy mi się to zdarzyło. Wracam ze spotkania, podnoszę klapę wciskam power i nic.. Wciskam wszystko co możliwe, przytrzymuję przycisk power przez pińcset sekund, zero reakcji. Podpinam ładowanie, jeden klik i notebook startuje, ma na pokładzie 97% baterii. Nie rozumiem, czemu miała by służyć taka funkcja.. jest bardzo denerwująca bo nie zawsze mogę mieć przy sobie przecież ładowarkę, a czasami zostawiam sprzęt w stanie uśpienia dłużej niż te trzy godziny i przechodzi on automatycznie w hibernację. Czy jedynym rozwiązaniem jest całkowite wyłączenie opcji hibernacji w panelu zasilania ?

 Jestem bardzo nie w temacie, jeśli chodzi o rynek mobilnych komputerów i nie bardzo wszytko łapię, także proszę, jeśli załamuje się tu nad jakimiś podstawami nie krzyczcie głośno ;)

 Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...