Skocz do zawartości

Recommended Posts

                                                           Witam !

Mam Dylemat co do wyboru zasilacza, Pytanie do was ktory z tych zasilaczy wybrac ?

Wymieniam:

 SilentiumPC Vero L1 600W |   Zalman 600W 80+  | Chieftec GPS-600A8, 600W | Zasilacz Corsair VS Series 550W 80PLUS

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

ehh najlepiej byc zlosliwym  :) Niby z jakiego powodu moze bys chociaz uzasadnil ? 

 

P.s Czemu twoim zdaniem ceniony chieftec i corsair to slaba jakosc ?  (do innych firm sie nie wypowiem bo nie znam aktualnej sytuacji, nawet sie nimi nie interesowalem)

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

@up

kto Ci ten zestaw składał :o

 

@op z tych wymienionych to Chieftec, ze względu na 552W na linii +12V, ale podaj jaki masz budżet, może znajdziemy coś ciekawszego

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Zerknij na mój zestaw w podpisie.   Dzisiaj sprawdzałem watomierzem  i pod obciążeniem w BF4 miernik wskazał maź 500W

 

 

Nie obchodzi nas to, masz zupełnie inny zestaw. 

 

 

Czemu twoim zdaniem ceniony chieftec i corsair to slaba jakosc ?

 

 

ten chieftec GPS-600A8 ( oem CWT ) jedna linia 12V 46A i tylko tyle mogę powiedzieć, nie ma nawet oficjalnego certyfikatu 80 + ( nie ma żadnych testów całej serii, ani widoku wnętrza ) Nie polecę ci kota w worku, nie do takiego zestawu. 

 

Z kolei  SilentiumPC Vero L1 600W i Zasilacz Corsair VS Series 550W odpadają bo wiem co jest w środku ( jakość komponentów, wykonania, regulacja napięć ) nie do tego zestawu, jeśli stać cię na takie podzespoły to kup bezpieczny zasilacz ( taki co popracuje parę lat bez problemów ) 

 

​Podaj budżet to ci coś wybierzemy ( przypominam że zestaw pociągnie około 300W pod obciążeniem i dobre 550W w zupełności starczy ) // ślepy jestem 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie obchodzi nas to, masz zupełnie inny zestaw.

co Ty powiesz? obchodzi nie obchodzi napisałem to w kontekście tego że autor tematu ma r9 390 która to jest najbardziej prądożerna z całego zestawu a do tego dojdzie reszta i może być za mało te 550W które autor podał skoro u mnie wybiło 500W na mierniku.

 

Teraz zrozumiałeś czy też to cie nie obchodzi?

Edytowane przez pawulons
Link to post
Share on other sites

 

 

o Ty powiesz? obchodzi nie obchodzi napisałem to w kontekście tego że autor tematu ma r9 390 która to jest najbardziej prądożerna z całego zestawu a do tego dojdzie reszta i może być za mało te 550W które autor podał skoro u mnie wybiło 500W na mierniku.   Teraz zrozumiałeś czy też to cie nie obchodzi?
 

 

 

 

r9 390x od sapphire/msi 
 

Przepraszam, jestem ślepy ( widziałem tam R9 380 )

Jednak nadal twój zestaw jest zbyt różny aby porównywać. 

Pobór mocy powinien wyjść poniżej 400W podczas gier 


Ps. pawulons twój zasilacz ma tylko 432 W na linii +12 V ( więc bez przesady z tym poborem ) 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

tutaj zdjecia srodka chiefteca i test: http://article.techl...36_34691_2.html
 
Nie mogę rozpoznać marki ( ani specyfikacji ) kondensatorów ( nie są to na pewno nippony :D
Po rosyjsku też nic o nich nie wspomnieli 

 

pewnie chodzi o Zalmana ZM-600LX


On też nie uzyskał nawet certyfikatu 80 plus.
Jest na CapXon + grupowe sterowanie napięciami + 2 linie 12V ( czyli gorszy od VS ) 

 

BeQuieta Pure Power L8 630W


Też nie  ( przepłacony również z grupową regulacją ) 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co Ty powiesz? obchodzi nie obchodzi napisałem to w kontekście tego że autor tematu ma r9 390 która to jest najbardziej prądożerna z całego zestawu a do tego dojdzie reszta i może być za mało te 550W które autor podał skoro u mnie wybiło 500W na mierniku.

 

Teraz zrozumiałeś czy też to cie nie obchodzi?

 

Fajnie że masz miernik i sobie zmierzyłeś jaki jest maksymalny pobór prądu ze ściany, jednak ten twój zasilacz z deklarowanych 650W ma zatrważające 432W na linii 12V, przy okazji jakimś cudem też nie jest i sprawnością nie grzeszy.

 

Teraz sobie ładnie policz ile tego prądu idzie w powietrze patrząc na jego sprawność, rzeczywisty pobór prądu zestawu jest ze 100W mniejszy, i tak jest też zawsze szacowana moc zasilacza.

Ze ściany pobiera maksymalnie te 500W a zestaw pobiera realnie ze 420W. Czyli maksymalnie co może dostarczyć ten zasilacz i już pracuje na granicy.

Przyzwoity zasilacz 550W będzie miał ze 100W zapasu realnej mocy na linii 12V nad tym cudem 650W.

 

 

Pobór mocy powinien wyjść poniżej 400W podczas gier

 

 Nie mogę rozpoznać marki ( ani specyfikacji ) kondensatorów ( nie są to na pewno nippony :D

Po rosyjsku też nic o nich nie wspomnieli

On też nie uzyskał nawet certyfikatu 80 plus.

Jest na CapXon + grupowe sterowanie napięciami + 2 linie 12V ( czyli gorszy od VS )

Spoko ma 46A na pojedynczej linii 12V dające 552W więc będzie na pewno lepszy od takiego 650W Tacensa 85+ :)

Konstrukcja bodajże CWT więc na pewno nie gorszy od corsair VS czy Tt SE, porównując szczegółowo wnętrza tych dwóch ostatnich zasilaczy dość trudno znaleźć "trzy różniące szczegóły".

Edytowane przez sixtyone
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Chodzi o ten2 nie ten co wyżej tamten nie ma 80+
  ZM600-GSII

Też nie ma oficjalnego 80+ ( nawet podstawowego standardu, chyba że przeoczyłem, ale wątpię ) 
To że producent napisze sobie 80+ nie znaczy że tak jest. 
Tu w odróżnieniu od poprzednika jest jedna linia według producenta, ale znowu nie znalazłem żadnych zdjęć całej serii GII 


 

 

Pobór mocy powinien wyjść poniżej 400W podczas gier
 

Ja też piszę o poborze ze ściany, choć przy świetnym zasilaczu  ( realne obciążenie linii 12V zasilacza będzie niższe o parędziesiąt Wat  ) 

ps szukając recenzji natknąłem się na zdjęcia Zalmana serii ZM500-HP i muszę przyznać że poszaleli z chłodzeniem haha 

http://img.fcenter.ru/imgmat/article/cases/Testing_ATX_12/104944.jpghttp://img.fcenter.ru/imgmat/article/cases/Testing_ATX_12/104949.jpg

Link to post
Share on other sites

To że producent napisze sobie 80+ nie znaczy że tak jest.

 

Niby nie ma takiej gwarancji, jednak certyfikaty przy takich już tańszych zasilaczach dodatkowo kosztują i stąd ich przeważnie nie ma oficjalnie.

W testach praktycznie zawsze jest stosunkowo wysoka sprawność grubo ponad 80+ bo to nie są już konstrukcje z ubiegłego wieku i nietrudno to osiągnąć nawet tnąc po kosztach.

 

  Tu w odróżnieniu od poprzednika jest jedna linia według producenta, ale znowu nie znalazłem żadnych zdjęć całej serii GII

 

Nie wiem czy już drugi raz przeoczyłeś, ale ten Chieftec posiada jedną normalną linię 12V 46A.

 

A że to wszystko wymienione wyżej jakiejś wysokiej klasy nie jest to wiadomo, odpowiednia moc i zabezpieczenia teoretycznie są, nie jest to czarna lista. Zobacz już na tego nieszczęsnego tacensa.

A czy warto kupić taki zasilacz czy inny droższy albo nawet bardzo drogi, to już każdy sobie musi zdecydować.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy już drugi raz przeoczyłeś, ale ten Chieftec posiada jedną normalną linię 12V 46A.

 

 

Mówiłem o zalmanie LX ( o którym mówiłem wcześniej ) 

 

 

Niby nie ma takiej gwarancji, jednak certyfikaty przy takich już tańszych zasilaczach dodatkowo kosztują i stąd ich przeważnie nie ma oficjalnie.

 

Zalman ma dość dużo testowanych, nawet jeden z serii LX co opisałem wyżej w wersji 700W ledwo załapał się oficjalnie na podstawowy 80+ ( zalman raczej robił testy, bo ma dużo zasilaczy w 80 plus, tylko tamte najwyraźniej ich nieprzeszły ) 

Bo c z tego, że ma 83% przy 50% obciążenia 

Gdy np przy 20% obciążenia spada poniżej 70% ( trochę przegiąłem, ale są takie zasilacze ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

No ja pisałem raczej ogólnie w kontekście zasilaczy tej klasy.

 

 

 Zalman ma dość dużo testowanych, nawet jeden z serii LX co opisałem wyżej w wersji 700W ledwo załapał się oficjalnie na podstawowy 80+ ( zalman raczej robił testy, bo ma dużo zasilaczy w 80 plus, tylko tamte najwyraźniej ich nieprzeszły ) 

 

Większość tych zasilaczy chyba nie ma oficjalnego certyfikatu, taki Chieftec GPS-600A8 jest opisany jako 85+ tylko na 230V(co i tak nie jest jaką wadą), albo inne opisy typu "up to 87%" prawda jak to ładnie wygląda.

To jest już raczej kwestia postępu technologicznego i nie jest wyzwaniem osiągnięcie jakiejś całkiem przyzwoitej sprawności, gorzej jest już z innymi rzeczami jak przede wszystkim komponenty i żywotność, jakość wykonania, regulacja napięć to wszystko kosztuje. Czasem kultura pracy to dla bardziej wybrednych, dla niektórych co nie mają zbytnio pieniędzy taki zasilacz "entry-level" jest bardzo dobrym zasilaczem , zwłaszcza już na tle jakichś no-name.


 Bo c z tego, że ma 83% przy 50% obciążenia 
Gdy np przy 20% obciążenia spada poniżej 70% ( trochę przegiąłem, ale są takie zasilacze ) 

 

No na pewno różne cuda się trafiają. Warto też zwrócić uwagę na to że czasem taki "overkill" mocy zasilacza nawet takiego całkiem dobrego, daje czasem bardzo słabą sprawność przez to że jest on właśnie z takim zestawem słabo obciążony, a w idlu to już leci na łeb na szyję. Nawet to samo o mniejszej mocy daje po prostu lepsze rezultaty.

Link to post
Share on other sites

thermaltake SE530 jest elektrycznie trochę lepszym zasilaczem, ma 492W na linii +12 i prawdopodobnie będzie miał lepszą kulture pracy od Chiefteca no i ma odpinane kable. Poradzi sobie z Twoim sprzętem bez problemu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...