Skocz do zawartości

Dwa konta w Mozilla Thunderbird


Recommended Posts

Mam taki oto problem. Pewna osoba ma dwa konta pocztowe, a więc każde ma swój adres i własną książkę adresową. Obecne rozwiązania jest proste, w Mozilla Thunderbird są podłączone oba konta, i np. w wysyłce wiadomości przełącza się z jednego konta na drugi, bądź przełącza się na właściwą książkę adresową. Ogólnie, nie ma problemu.

 

Problem jednak jest, bo osoba korzystająca w ten sposób narzeka na to, tłumacząc się zbyt częstym klikaniem, przełączaniem. Wiem, dla mnie też to jest trochę abstrakcyjne tłumaczenie.

 

I teraz pytanie, czy jest możliwość np. uruchomienia dwóch osobnych "Thunderbirdów", każdy z innym kontem. Albo czy istnieje jakiś sposób, aby rozdzielić oba konta. Zastrzegam, inny program pocztowy nie wchodzi w grę.

Edytowane przez caprio
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem...

 

 

Jedno kliknięcie wystarcza do przełączenia się na inne konto.

 

Drugie decyduje o wysłaniu lub odczytaniu wiadomości z wybranego konta.

 

Na tym praktycznie kończy się cała obsługa i nie sądzę, aby można było zrobić to szybciej i wygodniej.

 

 

 

http://www.image-share.com/upload/3196/8.jpg

Edytowane przez Skaza
Link to post
Share on other sites

Wiem, dla mnie to też jest proste rozwiązanie.

Po prostu czasem ten ktoś dostanie np. na konto @wp.pl, chce przekazać na adres @onet.pl, to musi się przełączyć na to drugie konto, i zmienić książkę adresową na tą drugą. 

Wiele zachodu nie ma, wiem o tym, tylko się pytam czy jest inne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

A co to za problem 

 

Wchodzisz w książkę adresową dajesz napisz i wybierasz nadawce i po sprawie 

 

Adresy masz w jednej książce 

 

Mam tak 8 adresów 

 

12513735_1107013999348953_78192332018419

Jeśli ta osoba ma problem nadal z zbyt wieloma kliknięciami niech poczeka na sterowanie myślą, pewnie będzie marudzić że za duzo trzeba myśleć 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

 

 

I teraz pytanie, czy jest możliwość np. uruchomienia dwóch osobnych "Thunderbirdów", każdy z innym kontem. Albo czy istnieje jakiś sposób, aby rozdzielić oba konta. Zastrzegam, inny program pocztowy nie wchodzi w grę.
Może na upartego można stworzyć w TB dwa profile - na jednym jedno konto, a na drugim to drugie i odpalać Thunderbirda poprzez menedżer profili, ale nie wydaje mi się, żeby ta osoba tego właśnie oczekiwała. Sam mam Thunderbirda i podpięte pod niego kilka kont w różnych serwisach, IMAP i POP3 i nie narzekam na nic - TB wystarczająco sobie radzi z obsługą wielu kont.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...