Skocz do zawartości

Koniec piractwa komputerowego?


Recommended Posts

@up

 

Wytłumacz mi, proszę ja Ciebie, na jaką cholerę miałby KTOKOLWIEK kupywać konto bez gier? Albo ja czegoś już tutaj nie rozumiem, albo kompletnie zgłupiałem.

bo jest megaaa bogaty i nie ma co z kasa robić? a po zatem jak już pisałem zawsze można tłumaczyć ze gra to tylko taki "smieć" który ktoś dołożył 

Link to post
Share on other sites

Soreik -  mnie nie chodzi o odpowiedzialność karną tylko o zasadę. Jeśli coś podpisuję to staram się przestrzegać zasad ,o których mówi podpisany regulamin. To się chyba nazywa uczciwość...:)  Jak mi się przedstawione zasady umowy nie podobają to ich po prostu nie podpisuję....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poczytaj sobie ile zarabia sie na przecietnych stanowiskach w "gamedevie" to zmienisz zdanie.

 

Nie wiem czemu ludzie sądzą , że to są jakieś kokosy...

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/gta-v-wygenerowalo-3-mld-dolarow-przychodu-gta-online-0-5-mld.html

gta wcale dużo nie zarobiło:P groszowe sprawy:)

Link to post
Share on other sites

GTA to akurat przypadek jeden na milion. Masz tam cały sztab odpowiedzialny za marketing, pięć platform na które gra jest sprzedawana, no i sama marka. Przeciętny gracz, który nie słyszał o GTA to nie gracz. A przynajmniej tak słyszałem.

Link to post
Share on other sites

GTA to akurat przypadek jeden na milion. Masz tam cały sztab odpowiedzialny za marketing, pięć platform na które gra jest sprzedawana, no i sama marka. Przeciętny gracz, który nie słyszał o GTA to nie gracz. A przynajmniej tak słyszałem.

call of duty, battlefield,assassin's creed, fifa, far cry, i pewnie wiele innych no chyba, że w większości wydaja średnio gre na rok i co rok na niej tracą:P taka fifa chyba bardzo często piracona a i tak co roku wychodzi i chyba firma nie wydaje jej po to by tracili:) 

Link to post
Share on other sites

call of duty, battlefield,assassin's creed, fifa, far cry, i pewnie wiele innych no chyba, że w większości wydaja średnio gre na rok i co rok na niej tracą :P taka fifa chyba bardzo często piracona a i tak co roku wychodzi i chyba firma nie wydaje jej po to by tracili:) 

Jakoś nie widziałem, żeby zarobek jakiejkolwiek z tych gier wynosił ponad 3mld dolarów (jeden tytuł, nie cała seria) + 0,5 mld z mikrotransakcji, a każda część była otaczana czcią. :D

Link to post
Share on other sites

Podaliscie link o przychodach gtavhttp://m.benchmark.pl/aktualnosci/gta-v-wygenerowalo-3-mld-dolarow-przychodu-gta-online-0-5-mld.html

 

 

Ktorego matematycznie objac nie moge.........skoro chwala sie ze sprzedali 60 mil sztuk liczac srednio po 50 euro za pudelko to daje okolo 300mil do tego dochod z mikroplatnosci ktorym sie chwala 500mil to za uja 500+300 mil nie daje 3 miliardow.......

 

 

 

Co wskazuje konkluzje. Zadna gra nie zarabia takiej kasy. Setki ludzi ktorzy przez wiele miesiecy pracuja nad jej stworzeniem to jest kupa kasy, ktora trzeba zainwestowac

Link to post
Share on other sites

50x60=?


Nic nie poradzisz na to, że produkt sprzedający się w liczbie dziesiątek milionów sztuk generuje ogromny przychód.

 

A te 800mln, które wyliczyłeś to według mnie byłaby porażka dla tej gry.

 

 

Edit: Mała poprawka, aby wszystko było jasne :) W przypadku GTA rozpędziłem się z zyskiem, bo ta gra posiada potencjał robienia pieniędzy, po prostu.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

To tylko przychód...

 

Niby budżet to ~270mln $, ale nawet jeśli byłoby to 500mln poniesionych kosztów to przy przychodach rzędu 3mld $, nadal robi wrażenie.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Nie bez kozery GTA 3 razy było nominowane do gry roku. Zrobili naprawdę kawał świetnej gry i zarobili na tym sporo. Aczkolwiek jeśli chce się najwięcej zarabiać to opłaca się pójść w gry Free to Play. Activision jakiś czas temu wykupiło King (ci od candy crush saga) za kilka MILIARDÓW dolarów. Polecam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...