Skocz do zawartości

Komp do grania-Upgrate lub wymiana[2000-2200zł]


Recommended Posts

Witam Wszystkich

Na początek zestaw syna o którym będzie mowa.

 

Gry CSGo, WOT, i najważniejsze teraz to NFS 2015 pod który rozbudowa lub wymiana zestawu.

Procek AMD X4 Phenom 2.8GHz

Płyta Gigabytes GA-M720 UM3

Grafika MSI RADEON R9 270

Pamięć Kingston DDR2 2x2GHz

Zasilacz Chiftec 450W

Dyski 2xsamsung 500Gb w raid, 1xSamsung 1Gb

Obudowa Zalman Z3

Monitor Samsung 19' 1600x1050

 

Proszę o poradę, nie śledzę nowinek technicznych z dziedziny komputerów na bieżąco i jestem trochę do tyłu, kompa mogę sam poskładać i zainstalować Winę i to raczej koniec:)

Syn dozbierał trochę kaski (2000 trochę mogę dołożyć, 200,300 zł), zakupił grę NFS 2015 i chciałby pograć na tv FHD na wyższych ustawieniach grafiki.

 

Pierwsza opcja, Wymiana procka, płyty, pamięci + zakup dysku ssd. Zostają zasilacz (jak da radę), obudowa, dyski, napęd BD-RW. Procek i płyta ma być, a przynajmniej bym chciał przyszłościowa, pod lepszą grafikę np. GTX 270. Procek Intel I5 fajnie jakby był do ewentualnego podkręcenia w przyszłości z nową grafiką.

 

Druga opcja. Sprzedaż procka, płyty, pamięci, grafiki i ewentualnie zasilacza (nie wiem ile za to mógłbym dostać tak od ręki, żeby się z tym nie bujać miesiącami) i zakup jak wyżej + GTX 970. Zdaje sobie sprawę że tutaj trzeba więcej kasy.

 

Jak myślicie, czy grafika w zestawieniu opcji pierwsze da radę jakiś czas?.

Nie wiem co jeszcze dodać, proszę o pomoc w imieniu syna. Dziękuję, Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Syn dozbierał trochę kaski (2000 trochę mogę dołożyć, 200,300 zł), zakupił grę NFS 2015 i chciałby pograć na tv FHD na wyższych ustawieniach grafiki.

Wyższych tzn. jakich ? Jeżeli rozgrywka ma być w około 60 klatkach to potrzeba GTX 970 co najmniej, a jeżeli średnie/wysokie to GTX 960 wystarczy.

 

 

 

Jak myślicie, czy grafika w zestawieniu opcji pierwsze da radę jakiś czas?. Nie wiem co jeszcze dodać, proszę o pomoc w imieniu syna. Dziękuję, Pozdrawiam.

Dysk SSD jako takiego  "kopa" wydajnościowego w grze nie da, ale zmiana CPU już na pewno. Grafika jak na razie wystarczy do detali średniowysokich i jeżeli wystarczą to można wybrać opcję pierwszą.

Jak ze sprawnością zasilacza ? Ile lat trzyma już zestaw ?

Link to post
Share on other sites

Idąc w myśl w zestawu do OC CPU to zasilacz będzie za słaby żeby dźwignąć cały zestaw (zasilacz ma maksymalnie 360 W - to ile efektywnej mocy stracił po tym czasie, a zestaw z 6600k + obecnym GPU przed OC pod obciążeniem wyniesie jakieś 340 W), więc konieczna by była wymiana. Propozycja wyglądała by tak:

Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty 

Kingston 8GB 2666MHz CL15 HyperX Fury Black SilentiumPC Fortis 3 HE1425 Corsair VS 550W 80+ 120mm

 

Razem: 2135 zł + kod na darmową dostawę

 

Mamy tutaj odblokowane CPU, dobre MOBO do OC z mocną i schłodzoną sekcją zasilania, wysoko taktowanym RAMem, wydajnym chłodzeniem do OC oraz zasilaczem z odpowiednim zapasem mocy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedz, zestawienie bardzo fajne. Widzę, że często polecane są płyty AsRock, nie znam tej firmy, ja raczej spotykałem się z GB, MSI, czy to firma godna zaufania?. Procek na podstawce 1151 to chyba najnowsza propozycja Intela no chyba, że się mylę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki za podpowiedz, zestawienie bardzo fajne. Widzę, że często polecane są płyty AsRock, nie znam tej firmy, ja raczej spotykałem się z GB, MSI, czy to firma godna zaufania?

Może mniej znana ale też dobra.

 

 

 

Procek na podstawce 1151 to chyba najnowsza propozycja Intela no chyba, że się mylę.

Zgadza się. 

Link to post
Share on other sites

O.k z zaproponowanego zestawu procek jak dla mnie jest super wyborem, co do płyty Asrock, czy warto dopłacić 50 zł do extrim4, jak tak to dopłacę, Pamięć, kiedyś było parcie na dual channel, czy to ma dzisiaj sens, 1x8gb lub 2x4gb, lub później 2x8gb. Zasilacz wygląda o.k, tylko u mnie komp potrafi chodzić całymi dniami i pytanie czy się nadaje do takiej pracy. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

 

 

O.k z zaproponowanego zestawu procek jak dla mnie jest super wyborem, co do płyty Asrock, czy warto dopłacić 50 zł do extrim4, jak tak to dopłacę,

Wystarczy model podany przeze mnie.

 

 

 

Pamięć, kiedyś było parcie na dual channel, czy to ma dzisiaj sens, 1x8gb lub 2x4gb, lub później 2x8gb.

Różnica w cenie 1x8, a 2x4 jest około 20 zł, a w wydajności jest mała i nie widzę sensu. Jedną kość łatwiej odsprzedać albo pod nią coś zmodernizować niż zestaw 2x4.

 

 

 

Zasilacz wygląda o.k, tylko u mnie komp potrafi chodzić całymi dniami i pytanie czy się nadaje do takiej pracy.

Nada się. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam Wszystkich, trochę czasu minęło i nie doszło do zmiany podzespołów w kompie syna lecz temat powrócił.

Komp już ledwie działa w grach, coś się wysypuje, komp się co jakiś czas resetuje, sprawdziłem pamięci i jest o.k, temperatury są o.k, myślałem, że to dyski spięte w raid (2x500gb) sprawdziłem je hd tune i wszło o.k. ale nie dało mi to spokoju i kupiłem z myślą o nowym kompie dysk SSD IRIDIUM 240gb, jest trochę lepiej ale nadal coś jest nie tak, może to zasilacz. Syn mocno się upiera o zmianę podzespołów, zestaw jaki posiada to taki jak w pierwszym poście, gry to WOT, CS GO, GTA V, OVERWATCH i NFS.

Budżet to 2200zł.

Po za dyskiem SSD który posiadam potrzeba, procka, grafiki, pamięć no i chyba zasilacz lekko przyszłościowy pod ewentualną lepszą grafikę, ale to za rok.

Syn podał mi coś takiego.

Procek I5 7600K

Płyta Asus Pro Gaming Z170 - pytanie ile można podłączyć dysków SATA, mam ich kilka.

Pamięć Corsair Vengeance DDR4 2x8

Zasilacz 500w?-nie wiem jaki, przyszłościowy.

No ichyba chłodzenie do procka pod ewentualne podkręcenie.

Przepraszam, ale nie wiem czemu, nie mogę wklejać linków.

Jeżeli warto do czekoś dołożyć ze 200zł to proszę o podpowiedz.

Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Dzięki.

A więc tak, zestaw I5 7600k, asrock Z270, pamięć 2x4Gb Corsar (nie wiem jaki typ wybrać), psu cx 450W, chlodzenie Fortis, to ostateczny zestaw jaki wybrałem. Teraz najważniejsze pytanie, gdzie taki zestaw zamówić żeby mi zamontowali procka na plyte, ponoć można narobić sobie problemów, no chyba że się mylę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...