Skocz do zawartości

Telewizor 55" i więcej do około 5000zł +/-500zł


Recommended Posts

Od 2 lat już myślę nad telewizorem ^^ . Trzeba zapełnić tą pustą przestrzeń. 


Czytam już kilka dni na temat telewizorów, głównie nad Sony X8509C Series 55" i te opinie to jest cyrk. Jedni piszą że super, inni że padaka i w ogóle szkoda kasy. Martwi ten android, ale głównym wyznacznikiem jest dla mnie matryca. 

PS. Dostałem info od Sony że nowa seria ma się pojawić w sklepach internetowych i normalnych jeszcze w tym miesiącu.


Aktualnie bardziej skłaniam się ku Thomsonowi, w sonym ten androidtv mnie jakoś nie przekonuje. Za dużo ludzi pisze że jest z tym problem. W Thomsonie też o tym wspominali na forum, ale nie w takim stopniu. 

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Musiałbym się jeszcze przyzwyczaić do tych dodatkowych głośników :D Na pewno robią lepszą robotę niż standardowe 2x10w

Quantum Dot czyli inaczej nano kryształy, są też w innych modelach innych producentów ;)

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Mnie rozsądnym wyborem wydaje się Philipsa 55PUS7100. Nie masz warunków do dobrego wykorzystania Ambilight to fakt, ale nie o tym. Dostajesz 3 rzeczy pewne - Android, wkrótce aktualizowany do wersji 6.0, świetną jakość obrazu i całkiem niezłe głośniki. A to wydaje się być u Ciebie potrzebne, bo ściana pełni również dla słabych głośników funkcje pudła rezonansowego - słabe głośniki w takim ustawieniu mogą nie dać rady.

Link to post
Share on other sites

Nad telewizorem nie warto się długo zastanawiać,bo za tym i tak nie nadążysz.Moim zdaniem nie warto płacić za tv więcej niż +-3000zł.

Kolega kupił rok temu samsunga coś ponad 50" za 8000zł full hd,3D,smart itd...ja dzisiaj kupiłem sony 55" 3D,4K,android itd za 3300zł.

Warto było dać za samsunga 8000zł? Warto dać za tv 5000?

2000zł po drodze nie chodzi,a telewizor to tylko telewizor.

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy, że nie ma a ma!? Za takie pieniądze sprawdziłbym dokładnie jak działa to UHD i HDR.  Cena za Thomsona ..cóż zabójcza ma świetne głośniki ale do tego sony dołożysz soundbara i będziesz miał lepszy dźwięk (a jeszcze Ci kasa zostanie). Tak naprawdę trudno Ci coś polecić może poczekaj na nową serię sony i modele innych firm tym bardziej, że jest początek roku więc stare modele powinny stanieć a może będą jakieś świetne nowości.

 
Link to post
Share on other sites

Znalazłem fajny TV od TCL(to samo co Thomson)

 

http://www.ceneo.pl/40599753?tag=familyTiles

 

Pełna specyf - 65  cali, 55 cali ma to samo co 65 cali.

 

Przekątna: 65"/165cm • Rozdzielczość: 3840x2160 • Panel: LCD, LED (Direct-lit), zgięty • Częstotliwość odświeżania: 800Hz (interpolowana) • Jasność: 400cd/m² • Kąt widzenia (h/v): 178°/178° • 3D: aktywne, w tym dwie pary okularów • Tuner: 1x DVB-T2/-C/-S2 MPEG-4 AVC • Złącza wideo: 4x HDMI 2.0 (MHL), 1x SCART, VGA, Component (YPbPr) • Złącza audio: cyfrowy Audio Out (1x optyczny), 1x słuchawki (3.5mm) • Dodatkowe złącza: 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, LAN, 1x CI+ 1.3 • Wireless: WLAN 802.11g/n/ac Procesor: Quad-Core • System operacyjny: Smart TV 2.0 • Odtwarzanie: MKV, AVI • Dekoder dźwięku: Dolby Digital Plus • Audio-Moc całkowita : 100W (2x 30W, 1x 40W) • Cechy szczególne: przeglądarka internetowa, usługi sieciowe, HbbTV, klient DLNA • Klasa efektywności energetycznej: A+ • Zużycie roczne: 128kWh • Pobór mocy 88W (praca), 0.29W (czuwanie) • Wymiary ze stojakiem: 146.5x92.5x34.5cm • Wymiary bez stojaka: 146.5x85x7.5cm • Waga ze stojakiem: 40.00kg • Waga bez stojaka: 37.00kg • VESA: 400x400


Cena za 55 cali nawet fajna. Tak czy siak trzeba byłoby obejrzeć w sklepie przed zakupem.  :)


Opinię są na ceneo i Amazonie dodatkowo 

 

http://www.amazon.de/gp/switch-language/product/b017egmfyq/?ie=UTF8&language=en_GB&tag=geizhals04-21

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...