Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Co do głośności karty to rok przetrzymam z referentem i "turbinką" do tego czasu na spokojnie odłożę na blok i chłodnicę oraz złączki żeby w obieg WC podpiąć moją 1080.

Jeśli zaś chodzi o ograniczanie karty przez CPU to nie powinno się już tak dziać przy konfiguracjach multiGPU obecnej serii czyli np 3-way sli gtx 980 ti o ile gra jest zoptymalizowana tak by w pełni korzystać z takiej mocy obliczeniowej, chyba że się mylę?

Link to post
Share on other sites

Zawsze jak widzę podobny post (nie ważne już ile generacji kart nv/amd wstecz) na forum pl, eng, czy ru to zastanawiam się, czy wybuchnie kłótnia na temat procesorów i tzw ograniczania, czy koleżka piszący zostanie wyśmiany, czy zignorowany.

Poprzeglądaj zagraniczne fora i zobacz jak się na takie wpisy reaguje, ja odpowiem po naszemu:

 

"Oczywiście, że masz się czego obawiać. 1070 będzie działało poprawnie i bez ograniczeń tylko wtedy, gdy w systemie komputerowym sterownik "upewni się", że ma do dyspozycji cpu z minimum 20 wątkami i ponad 20MB L3".  :facepalm:

Nie wiem wszystkiego o procesorach więc pytam. Czy to źle? Chcę się tylko dowiedzieć,co sądzicie na ten temat.Pewnym jest, że nie będę miał 20 fps'ów przy takiej konfiguracji.W komentarzach na purepc "znaffcy" pisali, że po co kupować nowe karty skoro działamy na "słabych" Skylake'ach...

Link to post
Share on other sites

CPU zawsze będzie ograniczał mocne GPU, obojętnie z której byłby generacji. Kwestia tylko w jak dużym stopniu i czy komuś to przeszkadza w określonej grze w określonych momentach (nie-graficznych). Jeszcze nie widziałem gry w której nie dałoby się grać ze względu na zbyt niską ilość fps w miejscu procesorowym na i5 lub i7 z K na końcu.

Dla mnie takie obawy są bezpodstawne.

A dodatkowo przy grach pisanych od początku na DirectX12 różnica ta zmaleje.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dolicz sobie 30% na podatki i transport. Pod 2k bedzie kosztowal

 

No to gdyby nawet 2 k kosztował to w porównaniu do wydajności to i tak cena super. 970 i 980 Ti musiałyby zostać porządnie przecenione, naprawdę porządnie gdyby cena 2 k za wydajność obecnego Titana X miała być prawdziwa.

Link to post
Share on other sites

Karta o wydajności obecnego Titana X za 1500 zł? Nie uwierzę póki nie zobaczę :D Gdyby tak było naprawdę to do ilu musiałaby spaść cena 970 i 980 Ti :?: Coś tu nie pasuje.

 

A co to NV obchodzi że ktoś na magazynach ma karty GTX 970 za 1500zł, Oni mają szybsze, mniej prądożerne karty za 1800zł a tamci niech się martwią co zrobić z poprzednią generacją. Co innego jak by produkowali jeszcze stare, a produkcja została wstrzymana.

Link to post
Share on other sites

 

 

A to obchodzi, że nadal produkowane są 970 i 980 Ti, a to jest zysk dla NV więc nie uwierzę w zapowiedziane ceny i wydajność póki nie zobaczę.

 

Przestali je robic jakos tak na poczatku kwietnia ;)  

Link to post
Share on other sites

Panowie/Panie, nie napalajcie się tak na te karty, poczekajcie aż wyjdą i zostaną przetestowane. Mało to było rozczarowań, naciąganych wykresów, niedomówień i machlojek, by ciągle popełniać te same błędy i lecieć z kasą na premierę, czy nawet jakieś preordery robić ?

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

nie napalajcie się tak na te karty, poczekajcie aż wyjdą i zostaną przetestowane. Mało to było rozczarowań

 

Ja jadę jeszcze na gk110, więc raczej się nie rozczaruję. Bo jeśli wersja 1070 będzie oferowała nawet podobną wydajność do zapowiadanej (przy poborze prądu) i będzie kosztowała około zapowiadanych $400, to kto jak kto, ale na pewno odczuję porządną poprawę i niższe zużycie prądu.

 

.. a napalony jestem tak, że mi się świeci jak psu na wiosnę .. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to czekam na 980 Ti za 1500 zł, chętnie wezmę 2  :D

 

Ludzie źle zinterpretowali dane/screeny ale nie chce mi się przez to przegryzać...

W każdym razie realistyczne przecieki/oczekiwania były takie że 1070 będzie/może mieć wydajność na poziomie  6-10 % poniżej 980Ti (średnio).

Czyli byłby szybszy od GTX 980 albo bardzo zbliżony, biorąc sporo mniej prądu, i to już byłoby nieźle.

Oczekiwanie na wydajność na poziomie GTX 1080 = 200% GTX 980 Ti to kompletna mrzonka, po pierwsze to nierealne, a po drugie to zwyczajnie nieopłacalne (dla NVidii).

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

@UP

GTX1080 będzie znacznie wydajniejszy od GTX980Ti ale w VR ze względu na wbudowany Simultaneous Multi-Projection!

W zwykłych grach można się spodziewać ~25% wzrostu wydajności.

Za niecałe 10 dni się dowiecie ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Panowie czy jest sens ładować GTX 1080 do poczciwego i5 2500k? Oczywiście po OC na 4,5GHz.

 

Nie ma to jak żałować, że było się takim głupim i 5 lat temu nie dopłaciło się do i7 2600k jak była taka możliwość.

 

http://orig03.deviantart.net/f6b0/f/2016/128/5/1/20160507_02_by_reznor666-da1poqf.png

 

Podobno karta w vr bardzo dobrze sobie radzi, a czy to tyczy się tak samo grania w 3D? VR i 3D to jedno i to samo, bo tak samo jest podawany inny obraz na drugie oko więc czy można się spodziewać wzrosttu wydajności w zabawie 3D?

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie w sieci testy pomiędzy 2600k a 4790k, różnica kilku klatek

Oczywiście stary Sandy jest podkręcony do 4.8-5 Ghz, bo tyle na powietrzu gładko wchodziło, a Haswell gdzieś w granicach 4.4-4.6, bo więcej to rzadkość na normalnym chłodzeniu.

Różnica i5 vs i7 będzie widoczna w niewielu grach, chociaż może Dx 12 i inne w końcu to zmienią,do tej pory korzystanie z więcej niż dwóch rdzeni było raczej ewenementem niż regułą.


No a gdzie tu w takim razie wydajność 1070 większa od Titana X :?:  :rotfl:

W mokrych snach fanbojów   :D

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...