Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

GeForce GTX 1080 jednak z pamięciami GDDR5X? Nowe zdjęcia

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1080_jednak_z_pamieciami_gddr5x_nowe_zdjecia

GeForce GTX 1060 (Ti) może otrzymać 6 GB GDDR5 192-bit

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_ti_moze_otrzymac_6_gb_gddr5_192bit

Geforce GTX 1080 8GB GDDR5X and GTX 1070 8GB GDDR5 (Paper) Launching On 6th May at Nvidia Editor’s Event – Market Availability by Computex 2016 in June

http://wccftech.com/geforce-gtx-1080-gtx-1070-launching-6th-may-market-june/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

NVIDIA GeForce GTX 1080/1070 cooler confirmed

 

 

NVIDIA officially confirms ‘Special Event’ on May 6th, GeForce GTX 1080 and GTX 1070 announcement imminent?


update 6.05:

info z guru3d.com

 

 


Hey everybody, Guru3D has landed in Texas for two days of briefings with Nvidia. We'll talk about the new and upcoming stuff, with that said, we'll be hosting a Twitch livestream later today so that you guys can follow the announcements live from Guru3D.com The Livestream event will start at 6PM PST / 3:00 AM Friday, in Amsterdam, Netherlands (please use a timezone converter for your local time). Currently I cannot share any further details, but a famous mathematician will likely be involved here. Check back here on the site, we'll have a HD embedded link up and running around the launch time of the event.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No to polecieli

1080 ma być wydajniejsza od Titan X i 980(w SLI) 599$ MSRP

1070 ma być wydajniejsza od Titan X 379$ MSRP

 

Tak jak myślałem 1070 wydajniejsze od 980ti

ostatnio niektórzy rzucali się na nówki 980ti za ~2300 ( interes życia )

Jak można kupować nowe karty starej generacji na tydzień przed premierą nowych, a w sumie kto bogatemu zabroni huehue

Edytowane przez marqes997
Link to post
Share on other sites

Miło byłoby ujrzeć jakiś konkretny skok względem obecnej generacji. Problem pojawi się w momencie kiedy AMD nie będzie stanowiło absolutnie żadnej konkurencji :/ Jeśli te rewelacje okażą się prawdziwe to chętnie odstawie swojego GTX'a 780 na 1080 :)

Link to post
Share on other sites

Standardowo, wykres zrobiony marketingowo, żeby wizualnie różnice były większe.Dobrze, że chociaż relacje między gpu maxwell są w miarę zachowane patrząc na lewą stronę wykresu. Ciekawe jak faktycznie będzie to wyglądało w grach za jakiś czas i gdzie wtedy się uplasują aktualne radki odpowiadające tym gf widocznym na wykresie (r9-380, 390 i fury).

 

Tabelka zrobiona na szybko z wykresu

....................960.......970....../980....TitanX....1080

960   - 1,4 - 100% -   67% -   54% -   38% -   32%

970   - 2,1 - 150% - 100% -   81% -   57% -   48%

980   - 2,6 - 186% - 124% - 100% -   70% -   59%

TitnX - 3,7 - 264% - 176% - 142% - 100% -   84%

1080 - 4,4 - 314% - 210% - 169%  -119% - 100%

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mnie tam ceny nic nie zaskoczyły, będzie drogo. Znów została dźwignięta cena startowa. Takim sposobem jeszcze rok, może dwa i karty z segmentu gtxa 960 czy r9-380 będą kosztować 1500+ zł.

purepc

Sugerowana cena zwykłego GeForce GTX 1080 została określona na 599 dolarów, podczas gdy edycja specjalna będzie kosztować 699 dolarów. Dla przypomnienia - GeForce GTX 980 wyceniono w dniu premiery na 549 dolarów,

 

radek64, purepc

Nowe modele powinny trafić do sklepów przed rozpoczęciem targów Computerx, zatem jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej 27 maja.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

GTX1080 premiera - 27 maj.

GTX1070 premiera - 10 czerwiec

 

Od tego dnia karty będą oficjalnie w sprzedaży więc lada moment będą rozsyłane.

 

EDIT

W PL są już 2 osoby, który miały 1080 w rękach ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy jednak pascale też nie będą ogarniać dx12?

 

Z tego, co czytałem wcześniej o gp100 (nie gp104), gpu jest w pełni zgodny sprzętowo z 12_1.

 

 

 

Czekałem ja i czekała gotówka

 

Zrobiłem dokładnie tak samo. Po premierze Maxwella jakoś ciągle nie widziałem sensu zmiany Keplera i jak widzę, chyba dobrze zrobiłem nie kupując go. Czekam na gp104 ale ten trochę uboższy - nie mogę sobie pozwolić na sporo pona 2k za gpu.


 

 

Miło byłoby ujrzeć jakiś konkretny skok względem obecnej generacji. Problem pojawi się w momencie kiedy AMD nie będzie stanowiło absolutnie żadnej konkurencji

 

Generalnie przy dużym skoku wydajnościowym sprzętu i tak największy problem stanowi zawsze nienadążające oprogramowanie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie zapominajcie, że to masywne zwiększenie wydajności było reklamowane w kontekscie VR dzieki nowej technologii (Simultaneous Multi-Projection).

Przy Vanilla 3D należy się raczej spodziewać wzrostu około +66-75% względem GTX 980:

http://www.geforce.com/hardware/10series/geforce-gtx-1080
http://orig03.deviantart.net/f6b0/f/2016/128/5/1/20160507_02_by_reznor666-da1poqf.png


Ale wg mnie to itak sporo...

Z tym, że nie chwalili się za bardzo pełną obsługą DirectX 12 + Asynch Shaders. I jestem przez to ciekaw jak wypadnie GTX 1080 w testach DX11 kontra DX12.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...