Skocz do zawartości

Niedobór mocy?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: (msi z170a-plus, cooler master g750m, i7 6700k, hyperx fury black 1*8 gb, gigabyte gtx 970 g1 gaming, wd blue 1 tb 


2.System operacyjny: Windows 10 Education 64 bit


 


Witam. Dwa dni temu złożyłem komputer. Komputer działa stabilnie przy normalnym użytkowaniu,


problem zaczyna się przy graniu w nowsze gry (gta 5 po około 20 minutach grania; league of legends bez synchronizacji pionowej ~850fps po 3 sekundach). Komputer w jeden chwili się wyłącza, wyłączają sie wszystkie ledy wentylatory etc.(jakby stracił całe zasilanie) i po 5 sekundach nagle jakby całe zasilanie wraca, lecz komputer nie startuje pojawia sie czarny ekran i swieci sie czerwony led przy cpu (ez led debugger). Po odłączeniu i ponownym podłączeniu zasilania, komputer rusza z windowsem bezproblemowo. Dodam że przy włączeniu komputera, na około 4 sekundy zapala sie czerwony led przy vga, okolo sekunde cpu (led ez debugger).


 


Temperatury podczas grania ( cpu max 60; gpu max 65; dysk HDD~max 35)


 


Jak do tej pory wykonałem drobne testy:


-memtest dla pamięci ram - wszystko stabilne niskie temp.


-cinebench r15-  cpu i gpu stabilne, niskie temperatury


Ponadto sprawdziłem dysk twardy- wszystko dobrze


 


Piszcie cokolwiek przyjdzie wam do głowy.


 


 


Link to post
Share on other sites

Procesor niekręcony, bios spróbuje zaraz akutalizować; w programie 3d mark też nic nie wyszło


Uwaga! po aktualizacji bios komputer dziala niemal jak poprzednio(wylacza sie i po 5sekundach system od nowa startuje; wczesniej sam nie wystartowal bez odlaczenia i ponownego podlaczenia zasilania)

Edytowane przez whereareyoupl
Link to post
Share on other sites

1. W LoLu zrób limit FPS do 120. Dlaczego? Przy 850FPS gubią się klatki i tworzą błędy = reset.

2. A błąd który wskazuje płyta sugeruje problemy z kartą graficzną. Ja za to sugeruję sprawdzenie innej karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

okej znalazłem coś, w OCCT power supply komputer sie wylacza kiedy mam zaznaczone use all logical cores. 

Jakieś pomysły?


Uwaga: wyłączyłem Hyper-threading i wszystko działa stabilnie.  Macie jakieś pomysły?


edit: Po 5 godzinach  obciążania komputera nastąpił reset przy temp(bez Hyper-threading): CPU 55; GPU 60.

Link to post
Share on other sites

Pytam bo dziwne jest to że przy CPU test wszystko jest ok, tylko przy power supply - use all logical cores zawsze po około 10 sekundach nastepuje jakby odłączenie zasilania dla całego komputera.... (wszystkie LED'y, wentylatory podłączone pod molexy bezpośrednio do zasilacza)... Jak macie jakieś pomysły -> piszcie, jutro mam zamiar oddać cały komputer na serwis,diagnostyke.

Jak coś się wyjaśni to napiszę tutaj dla potomnych xD

Link to post
Share on other sites

Pobierz HWiNfO 64, uruchom z apletu Sensors-only i w prawym dolnym rogu okna klik na ikonę notatnika. wskaż gdzie ma zapisać log i zminimalizuj program. Uruchom jakąś grę i graj do wystąpienia crash-a. Po ponownym uruchomieniu PC przejdź do miejsca które wskazałeś do zapisania logu. Spakuj i wrzuć na jakiś hosting, tu daj linka.

Link to post
Share on other sites

Szukam nawet chiałem przejrzeć occt ale sie nie otwiera .W lolu na niskim to może nie ma  pełnego obciazenia i dlatego jest niestabilnie . Natomiast w gta V z pewnoscia leci pełna parą  i o ile zrobiłeś occt bez limitu fps i tam jest wszystko ok to z karta  jest sprawna 

Edytowane przez pablo23
Link to post
Share on other sites

Problem leży prawdopodobnie po stronie płyty głównej. Mam możliwośc wysłania jej na serwis, aczkolwiek chciałbym mieć pewność. Z tego co wiem to potrafią takie rzeczy serwisować przez miesiąc...

 

link do hwinfo: http://www60.zippyshare.com/v/F6HcLJG6/file.html


csv viewer: http://www.convertcsv.com/csv-viewer-editor.htm


Robione przy power supply OCCT, komputer wyłączył sie po kilku sekundach

Edytowane przez whereareyoupl
Link to post
Share on other sites

Jaką masz konkretnie pamięć RAM? Na stronie producenta rekomendowane są wszystkie pamięci o woltażu 1.2V . Z logu wynika że pracują na ponad 1.5V, ponadto zasilacz na linii 12V trzyma to napięcie natomiast na linii 5V spada do 4.960V. Te wartości mieszczą się w normie ATX ale może ręczne ustawienia napięć RAM pomoże.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...