Skocz do zawartości

Zasilacz do amd/ i5 oc


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez seikishi,

Recommended Posts

Witam zamierzam wymienić mój obecny zasilacz na coś porządnego, aktualny to właściwie sam nie wiem jakiej firmy, myślę, że to Akyga/Chieftec 500w +1x PCIe-6 PIn. Więc taka bomba zegarowa od 5 lat.

  1. Budżet: 200/250zł - mogą być używki z gwarancją
  2. Procesor: Athlon II X4 640 - planuje wymianę na i5 2500k/6600k/ Amd Zen
  3. Karta Graficzna: Asus GTX 660 DCU II OC, planuje wymianę na coś podobnego do r9 380/390, gdy wyjdzie architektura Polaris i Pascal
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): Obecnie lekko gpu, procka planuję po wymianie
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): wydajność na poziomie min. 80%
Link to post
Share on other sites

Jednak jestem bardziej nastawiony do budżetu do ok. 200. Znalazłszy corsaira vs 550 za 190 złotych chciałbym wiedzieć jaka jest istotna różnica między vs 550 a se 530w, nie licząc wentylatora i modularności, co jest dla mnie najmniej istotne.

Link to post
Share on other sites

przecież mówię, że jest na gorszych kondensatorach ( z tych 2, se 530W jest lepszym wyborem ) my chcemy dobrze, więc przynajmniej nas słuchaj, jak już zakładasz temat. 


Jak nie zapłaciłeś, to możesz przecież jeszcze zrezygnować.  

Link to post
Share on other sites

Wiem, że chcieliście dobrze, jednak oszczędność ok 40-60 złotych mnie skusiła i już zapłaciłem (190 + odbiór w komputeroniku). Przemyślałem mój zakup i postanowiłem, że ten zasilacz będzie do aktualnego zestawu, gdyż przecież nie będzie on gorszy od aktualnego. Jak będę zmieniał procka i kartę to wraz z zasilaczem, najpewniej w CM G650 lub w zasilacz min. 600w z certyfikatem 80+ gold, a ten sprzedam.

Link to post
Share on other sites

Mogłeś wybrać BeQuieta System Power 8 500W, albo Thermaltake'a, a ty wybierasz taką cieniznę. Shame on you.

Gdybym wiedział, że mogę wybrać BeQuita to bym go wybrał, ale nie wiedziałem, więc to niepotrzebny komentarz.

Ewentualnie jeżeli jakimś cudem uda mi się go zwrócić to zamienię go na inny.

 

Ps. Tylko pytanie: jeżeli zamówiłem go w Komputeroniku w salonie osobiście to czy mam prawo zwrotu bez podania przyczyny? A i przepraszam w którymś poście się pomyliłem i napisałem, że zapłaciłem za zasilacz -  jest zamówiony, ale zapłata przy odbiorze.

Edytowane przez seikishi
Link to post
Share on other sites

 

 

Ps. Tylko pytanie: jeżeli zamówiłem go w Komputeroniku w salonie osobiście to czy mam prawo zwrotu bez podania przyczyny? A i przepraszam w którymś poście się pomyliłem i napisałem, że zapłaciłem za zasilacz - jest zamówiony, ale zapłata przy odbiorze.

Zawsze masz prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny (do tygodnia od zamówienia chyba?), zwłaszcza jeśli jeszcze nie zapłaciłeś/nie odebrałeś produktu

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zawsze masz prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny (do tygodnia od zamówienia chyba?), zwłaszcza jeśli jeszcze nie zapłaciłeś/nie odebrałeś produktu

Dziękuje, teraz znowu stoję przed wyborem zasilacza: Se modular 530w za 239 z odbiorem w salonie czy XFX Core TS 550W (przemawia 5-letnia gwarancja) za 249 z odbiorem w salonie. Czy po prostu nie bawić się i brać od razu Thermaltake'a?

Edytowane przez seikishi
Link to post
Share on other sites

No XFX TS jest lepszy ( ale nie modularny ( jak by co to przeszkadzało ) 

tylko musisz uważać jaki model kupujesz karty, bo niektóre mają 2x 8 pin zasilanie ( a zasilacz ma jedną 6+2 i jedną 6 pin ) 


choć to zwykły adapter załatwia 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No XFX TS jest lepszy ( ale nie modularny ( jak by co to przeszkadzało ) 

 

tylko musisz uważać jaki model kupujesz karty, bo niektóre mają 2x 8 pin zasilanie ( a zasilacz ma jedną 6+2 i jedną 6 pin ) 

choć to zwykły adapter załatwia

Zauważyłem, ale od początku chodziło mi o wersję 2x 6+2pin w dodatku o 10 złotych tańszej :roll:

http://www.komputronik.pl/product/267848/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/XFX_Core_TS_550W.html

Edytowane przez seikishi
Link to post
Share on other sites

Za 70 zł więcej masz jeszcze lepszego  XFX TS gold 550W ( też oem seasonic ale lepsza platforma  )  
tu różnica między takim VS już kolosalna ( no ale jak tak będziesz dokładać, to skończysz jak ja, z zasilaczem super flower za grubo ponad pół tysiąca )  :D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Za 70 zł więcej masz jeszcze lepszego  XFX TS gold 550W ( też oem seasonic ale lepsza platforma  )  

tu różnica między takim VS już kolosalna ( no ale jak tak będziesz dokładać, to skończysz jak ja, z zasilaczem super flower za grubo ponad pół tysiąca )   :D

A za 119 zł więcej mam Evga Supernova 650GQ ;) , ale to już byłby przerost formy nad treścią dla mnie - 2x droższy od vs. No nic najpierw się uporam z reklamacją vs, tylko szkoda, że nikt nie odbierał moich telefonów :->

Udało się, sprzedawca odczytał moje wiadomości, odesłał corsaira i zamówił xfx core ts.

Dziękuje wszystkim za udzieloną mi pomoc. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez seikishi
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...