Skocz do zawartości

KINO DOMOWE


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...

czy ja wiem mialem ostatnio mozliwosc odsluchania 3 zestawow Marantz w polaczeniu z kolumnami yamaha

1 Marantz DV3002, SR4002, Yamaha NS-8390, NS-P70

2 Marantz DV4003, SR4003, Yamaha NS-8900, NS-P8900

3 Marantz DV4003, SR4003, Yamaha NS-555, NS-333, NSC444

ceny odpowiednio 2700, 5400, 7000

sprzetu sluchalem w domu nie w sklepie wiec odsluch byl czysty

jesli mam byc szczery to zaden mnie nie powalil na kolana ostatni juz mogl byc godny polecenia no coz wkoncu te kolumny juz nie sa z najnizszej pulki

w cenie 2 i 3 zestawu mozna juz cos zlozyc z harmana + infinity lub JBL

ja jednak polecam pioneer + jamo wydajac 5000 masz to co ten marantz za 7000

chyba ze nie zalujesz kasy to polecam pioneer LX70 + grandhigh GH7 + jakies porzadne efektory sam mam ten zestaw i gra naprawde wysmienicie

Link to post
Share on other sites

Jesli chcesz kupic kino domowe to na poczatek dwie porady;-)

1. ustal ile chcesz wydac na nie pieniedzy

2. odwiedz forum internetowe www.audiostereo.pl

 

W zasadzie masz wybor albo poskladac cos samemu z klockow albo zdac sie na gotowy zestaw. Zazwyczaj gotowe zestawy wychodza taniej i zazwyczaj graja troche gorzej;-)

Niemniej pamietaj ze kupujac amplituner za ok 2tys zl co ma 7 kanalow nie nalezy sie spodziewac cudow... w kinie domowym bedzie bardzo milo, a w stereo troche gorzej.

Kazda firma ma swoja specyfike. Np Yamaha ma czyste brzemienie ale ono jest tak czyste ze niekiedy "metaliczne". Bardzo lubie dzwiek Denona ale z drugiej strony Denon ma raczej slaba wydolnosc pradowa i jeslie podepniesz kolumny o niskiej impedancji to nie zagraja tak jak powinny, nie bedzie tego powera (sprawdzalem osobiscie). Duza rezerwe pradowa maja np Harman Kardon ale one z kolei maja czesto inne problemy. Np. jeden z bardziej popularnych amplitunerow (modelu nie pamietam, w okolicach listopada na niego patrzylem) mial zaimplementowana stara wersje HDMI co skutkowalo brakiem kompatybilnosci w pewnych ustawieniach... Jesli chodzi o dzwiek stereo to lubie tez brzmienie NAD'ow ale oni chyba nie robia zestawow KD (chyba!).

A jesli chodzi o kolumny to tez jest niemaly wybor;-) Choc prawda jest taka: jesli chcesz miec kolumny, ktorym nie bedzie nic brakowac to musisz wydac ok 5-7tys za pare. Ponizej tej kwoty zawsze to bedzie tylko kompromis. Mozesz brac dunskie budzetowe typu Jamo, Eltax; mozesz sredniaki typu JBL, Quadral, mozliwosci jest naprawde wiele;-)

Generalnie mysle ze bez kilku odsluchow sie nie obejdziesz...

 

No i jesli chodzi o amplituner musisz zdecydowac, czy szukasz takiego z HDMI (nowsze modele ale duzo drozsze) i wtedy patrz uwaznie ktora wersje HDMI obsluguja (obecnie najnowsza to HDMI 1.3c) czy bierzesz tylko z wejsciami cyfrowymi typu coaxial/optyczne. Te ostatnie sa sporo tansze ale nie ma tej wygody a poza tym wiele DVD jesli daje sygnal przez HDMI to odcina coaxiala i wtedy trzeba kombnowac;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...