Skocz do zawartości

MacBook Pro do ok 3600zł używany - z dyskiem SSD


Recommended Posts

Cześć wszystkim! :)

 

Tak wiem, macbook... żeby nie było mam kompa na windzie (praca gry, wydajny)

Potrzebuje sprzętu na miasto, podróź, gdy nie mam dostępu do stacjonarki. Jestem z zawodu grafikiem więc często jeżdżę po klientach. Nie chcę zadnych asusów, lenovo itp od razu mówię.

Zamierzam na lapku też pracować (pakiet adobe PS, AI, Premiere Pro, After Effects)

No i czasami pograc w mniej wymagające gry typu Lol,diablo 3. Wymóg to dysk SSD może być nawet 128gb. Żygam już Hddkami, mam ssdek w pcku i chwalę.

 

Aktualnie mam Maca Air 2013" i5 1.3GHz od tygodnia i chcę go sprzedać za ok 3k, dołożyc i kupić nowy-używany mac pro.

Czy Pro z i7 to spora róźnica pomiedzy i5? które wersje brać? Znalazłem np taki:

http://allegro.pl/macbook-pro-a1286-i7-4x2-6ghz-8gb-256ssd-geforce-i6041050966.html

 

czy te procki w tych modelach z 2010 roku są słabe? Moze szukac młodszych z i5?  Dziwi mnie trochę cena.

Nie obchodzi mnie retina, nie mam 5k na to.

Jeśli jest ktoś kto zna się na macach niech pomoże w wyborze :)

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Powiem tak zastanów się co bierzesz. Weź normalnego lapka z windowsem. Ta i7 jest słabsza niż i3 6100u . A laptopa z tym cpu możesz dostać już od 1700 zł nowego.

 

Tu masz prawdziwą i7 4720HQ : 

http://www.x-kom.pl/p/251184-notebook-laptop-156-asus-x550jx-xx102h-i7-4720hq-8gb-240ssd-win8-gtx950.html
http://www.x-kom.pl/p/243874-notebook-laptop-156-asus-r510jx-xx041h-12-i7-4720hq-12gb-240ssd-win8-gtx950.html

 

Różnica w wydajności jest ogromna bo lans to jedno a punktacja passmarka mówi sama za siebie i7 620M 2777 a i7 4720HQ 8100.

 

Nowy, lepsza grafa i w WIedźmina pograsz .Oczywiście słaba rozdziałka ale i znajdziesz z full hd. 
Grafik powinien się znać na sprzęcie.

Edytowane przez CHUDY1995
Link to post
Share on other sites

Gdybym miał brać na windowsie to bym sie nie pytał. Po pierwsze w tej cenie nie wziął bym Asusa a po drugie nie i7 +950 tylko i5+960 bo różnica wydajności w grach jest spora. Napisałem ze kupuje maca. Mam pare powodów. Gdybym miał kupować Maca do gier to zupgradeowalbym sobie kompa. Ofc Jestem za PC ico nie znaczy ze nie mogę mieć maca jako dodatek. Czyli ten i7 w Macu z 2010 roku to shit tak?

Link to post
Share on other sites

W życiu nie bierz nic z wingrozą... więcej nerwów niż pożytku. Do grafiki najwygodniejszy będzie macbook, ja na gładziku amatorsko coś tam robiłem. Pracowało się nawet przyjemnie. :) Różnica pomiędzy i5 i i7 w macbookach to max. 5%, więc bardziej opłaca się brać model z i5. Od siebie polecam MacBooka Pro 2012 i5, kupisz zadbany model, dołożysz ram do 16 giga i wsadzisz dysk SSD 256GB, akurat wyjdzie +/- 3600 PLN, ten laptop pozwoli ci na bezproblemową pracę przez najbliższe 5-7 lat i nie będzie po roku wyglądał jak złom tak jak jest w przypadku "zwykłych" laptopów.

 

Jeśli zostanie trochę pieniędzy możesz kupić dwa ssdeki i zrobić raid ( kop w wydajności - niesamowity ) lub kupić 1 ssdeka i drugi dysk zamiast napędu poduszkowego. Mało kto używa dzisiaj płyt. :P

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

W życiu nie bierz nic z wingrozą... więcej nerwów niż pożytku. Do grafiki najwygodniejszy będzie macbook, ja na gładziku amatorsko coś tam robiłem. Pracowało się nawet przyjemnie. :) Różnica pomiędzy i5 i i7 w macbookach to max. 5%, więc bardziej opłaca się brać model z i5. Od siebie polecam MacBooka Pro 2012 i5, kupisz zadbany model, dołożysz ram do 16 giga i wsadzisz dysk SSD 256GB, akurat wyjdzie +/- 3600 PLN, ten laptop pozwoli ci na bezproblemową pracę przez najbliższe 5-7 lat i nie będzie po roku wyglądał jak złom tak jak jest w przypadku "zwykłych" laptopów.

 

Jeśli zostanie trochę pieniędzy możesz kupić dwa ssdeki i zrobić raid ( kop w wydajności - niesamowity ) lub kupić 1 ssdeka i drugi dysk zamiast napędu poduszkowego. Mało kto używa dzisiaj płyt. :P

 

Ktos rozumie czemu biorę maca a nie winde :D

własnie doczytałem że model który znalazłem z i7-620M to złom i nawet nie obsługuje wiecej niz 8gb ramu. jest teżgorszy od np i5-3210M wię ctakiego będe szukać. Jesli mam do wyboru z kartami nvidii i radka to jak to jest na macach? nvidia pewnie lepiej sobie radzi np w ps? może dołożyc do iris pro? (lepsza wersja zintegrowanej karty graf) ale widze ze tylko są z retiną i kosztuja mnimum 3800 ;/

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

Mmmm... czyli ty chcesz 15 kupić? Ja pisałem o 13. :P Iris 5100 w retinie 2013 wcale nie jest lepszy niż twoja obecna grafika HD 5000. No może %%. Ten macbook, który jest w linku to szrot/odpad/śmieć - produkt z utylizacji, prawdopodobnie naprawili uszkodzony model. Takich przypadków jest masa... 70% macbooków na allegro to właśnie szroty z utylizacji - nie warto nawet na nie pluć.

 

Pamiętaj aby podczas kupna kierować się dwoma zasadami.

 

1.) KUPUJ TYLKO I WYŁĄCZNIE OD OSÓB PRYWATNYCH

2.) ONLY POLSKA KLAWIATURA, WSZELKIE NAKLEJKI ITP. - SZROT

 

Ten macbook w linku jest "przystosowany do polskich warunków", jednak polskiej klawiatury nie ma. Posiada naklejki spolszczające co sugeruję, że pochodzi z zagranicy. Mało informacji o baterii, nie są podane cykle ( ta informacja jest bardzo ważna ) oraz stosunkowo długi czas na baterii. ( 3 godziny po 6 latach? -> bardzo zadbany model ( w co wątpię ) albo nieoryginalna bateria ). Nie dostaniesz dobrej 15' do 3600 PLN, za tę cenę wyrwiesz mocną 13, którą jeszcze fajnie rozbudujesz. ;) Dobra 15' to koszt 5000 PLN wtedy dostaniesz model z gt650m, a za 1500 PLN więcej 750m.

Link to post
Share on other sites

Tak. Bardzo ewentualnie 2011, ale tam siedzi jedynie HD 3000 384MB VRAM i to może być dość słabe w PS.

 

Czemu nie zostaniesz przy airze? Baa... ma nawet mocniejszą grafikę niż MacBook Pro na którego starcza budżet.

Link to post
Share on other sites
ten laptop pozwoli ci na bezproblemową pracę przez najbliższe 5-7 lat i nie będzie po roku wyglądał jak złom tak jak jest w przypadku "zwykłych" laptopów.

Czemu nie zostaniesz przy airze? 

Ty zdajesz sobie w ogóle sprawę jakie głupoty opowiadasz?

 

Ustalmy fakty:

1. Do grafiki 2D 16 GB to minimum.

2. Dwurdzeniowy i5 to jest jakiś żart. Np. przy renderowaniu filmów różnica może być prawie dwukrotna.

3. SSD to must have.

4. Czemu Pro a nie Air? Z prostego powodu. Chłodzenie zapewni Ci jako taką kulturę pracy a lapek "nie spali "się przy renderze

5. GPU to najmniej ważny element ale dobrze byłoby gdyby znalazło się coś z Nvidią.

 

Jeśli nie uda się w tej cenie znaleźć czegoś co spełnia powyższe warunku sugeruję odłożyć zakup w czasie i dozbierać.

Link to post
Share on other sites

Wygląda okej, ale coś podejrzanie tanio. Taka sztuka to minimum 4000-5000 PLN. Dopytaj czy bateria oryginalna i ile ma cykli. Jeśli mniej niż 500-600 można brać. Z kolei jeżeli ma około 100-150 to coś tu śmierdzi i prawdopodobnie podróbka baterii ( prawie każdy zamiennik to podróbka, bo oryginał to koszt 600-700 PLN ). Warto spytać też o model SSD.

 

Coś jednak czuję, że bateria to podróbka, bo 5 letni laptop nie ma prawa trzymać 5-6 godzin.


Ty zdajesz sobie w ogóle sprawę jakie głupoty opowiadasz?

Ustalmy fakty:

1. Do grafiki 2D 16 GB to minimum.

2. Dwurdzeniowy i5 to jest jakiś żart. Np. przy renderowaniu filmów różnica może być prawie dwukrotna.

3. SSD to must have.

4. Czemu Pro a nie Air? Z prostego powodu. Chłodzenie zapewni Ci jako taką kulturę pracy a lapek "spali się przy renderze"

5. GPU to najmniej ważny element ale dobrze byłoby gdyby znalazło się coś z Nvidią.

 

Jeśli nie uda się w tej cenie znaleźć czegoś co spełnia powyższe warunku sugeruję odłożyć zakup w czasie i dozbierać.

 

"Nie sondze"

1.) Znajomy daję radę na 8 gigach i nie marudzi.

2.) 5-10 minut dużej nikogo nie zabiję, tym bardziej że mówimy o dość świeżej generacji. Nie wiem czy 6 letni procesor 4 jajowy jest równy 2 jajowej i5 z 2013 r 4 generacji, która ma dodatkowe 2 wątki co z kolei przekłada się na 30% wydajności 1 rdzenia.

3.) Air ma SSD na PCI-e 2x, więc Pro z SATA III raczej wymięka. :) read 1gb/s write 300 mb/s

4.) Chłodzenie, chłodeniem, i pro i air to grzejniki gorsze niż AMD. Dzisiejsze laptopy NIE mają prawa się spalić ( nie pieprz głupot ) istnieją pewne zabezpieczenia, która powinny zbić zegar w razie "awarii".

5.) MBP 13' 2009 - 9400m, MBP 15' GT 330 ( 3000-4000 PLN ), gt650m ( 4000-5000 PLN ), gt750 ( 5000-8000 PLN ). I nowy model z Rxxx, ale to już 9k +

 

Autorze. Na wszelki wypadek zapytaj lub obadaj czy laptop nie ma naklejek spolszczających. Produktów z utylizacji jest naprawdę mnóstwo i trzeba stąpać ostrożnie.

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

1.) Znajomy daję radę na 8 gigach i nie marudzi.

2.) 5-10 minut dużej nikogo nie zabiję, tym bardziej że mówimy o dość świeżej generacji. Nie wiem czy 6 letni procesor 4 jajowy jest równy 2 jajowej i5 z 2013 r 4 generacji, która ma dodatkowe 2 wątki co z kolei przekłada się na 30% wydajności 1 rdzenia.

3.) Air ma SSD na PCI-e 2x, więc Pro z SATA III raczej wymięka. :) read 1gb/s write 300 mb/s

4.) Chłodzenie, chłodeniem, i pro i air to grzejniki gorsze niż AMD. Dzisiejsze laptopy NIE mają prawa się spalić ( nie pieprz głupot ) istnieją pewne zabezpieczenia, która powinny zbić zegar w razie "awarii".

5.) MBP 13' 2009 - 9400m, MBP 15' GT 330 ( 3000-4000 PLN ), gt650m ( 4000-5000 PLN ), gt750 ( 5000-8000 PLN ). I nowy model z Rxxx, ale to już 9k +

Kolejny raz udowadniasz swoje nikłe obeznanie w temacie jeśli chodzi o grafikę.

 

Autor niestety nie napisał jakich rozmiarów projekty będzie wykonywał na ów laptopie więc opisuję standard.

 

1. Wygoogluj sobie ile giga RAMu wcinają banery reklamowe lub inne formy pod druk.

2. To , że renderujesz filmiki na YT z gier w 5-10 minut nie znaczy , że ktoś może nie będzie renderował po kilka godzin czegoś poważniejszego. Poza tym nie mówię o tym by kupować starą i7. Są wersje z 2011,2012 roku.

3. Air ma atrapę poważnego chłodzenia. Pro bez rewelacji ale już jako tako chłodzi. Uważaj na cudzysłowy to raz, dwa ma prawo.

 

 

4.Zacytuję siebie.

Jeśli nie uda się w tej cenie znaleźć czegoś co spełnia powyższe warunku sugeruję odłożyć zakup w czasie i dozbierać.

Link to post
Share on other sites

Zacytuję Ciebie cytującego siebie:

 

 

4.Zacytuję siebie.

Cytat

Jeśli nie uda się w tej cenie znaleźć czegoś co spełnia powyższe warunku sugeruję odłożyć zakup w czasie i dozbierać.

 

 

8Gb to minimum. Wystarczy na prace w terenie. Do mojego pc dokupuje za niedługo ramy więc spokojnie.

Wolę uważać więc odrzuciłem tą ofertę. Jak tak patrzę to w sumie nawet za 4k nie kupię sporo lepszego. Chyba że brać z i5-3120M + karta +ssd, innej opcji nie widzę. Ale czy warto dopłacać 800zł?

Swój sprzedam za max 3000...

 

Tak więc czego miałem sie dowiedzieć to się dowiedziałem. Wiem czego już szukać. Na razie odpuszczam i zostaję przy Airze. Lol mi chodzi w 60fps na high więc tyle ujdzie, PS ma problemy przy większych projektach ale to nie robota na touchpadzie :P

Dzieki wszystkim

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

Kolejny raz udowadniasz swoje nikłe obeznanie w temacie jeśli chodzi o grafikę.

 

Autor niestety nie napisał jakich rozmiarów projekty będzie wykonywał na ów laptopie.

 

1. Wygoogluj sobie ile giga RAMu wcinają banery reklamowe lub inne formy pod druk.

2. To , że renderujesz filmiki na YT z gier w 5-10 minut nie znaczy , że ktoś może nie będzie renderował po kilka godzin czegoś poważniejszego. Poza tym nie mówię o tym by kupować starą i7. Są wersje z 2011,2012 roku.

3. Air ma atrapę poważnego chłodzenia. Pro bez rewelacji ale już jako tako chłodzi. Uważaj na cudzysłowy to raz, dwa ma prawo.

 

 

4.Zacytuję siebie.

Ehh... przypomina mi się bajka z dzieciństwa chyba ed, edd i eddy i tam była taka deska... czuję się jakbym z nią rozmawiał... a nie sorry... deska nie była chamska.

1.) Ja tylko przytoczyłem przykład.

2.) Parę razy renderowałem filmik w 4k, air dał radę. Nic nie wybuchło...  :rotfl:

3.) Akurat tu się mylisz, gdyby nie fakt, że jestem fanem jabłka i posiadam także Air'a ( inny model co prawda ) i katuję go w dzień w dzień to bym w tej kwestii nie zaprzeczał.

8 godzin grania w DayZ, parę godzin w GTA V ( tak działa płynnie na 30-35 fps - istny majstersztyk ), robiłem na nim kilkanaście razy różnego rodzaju benchmarki i wszystko przetrwał, jeśli chodzi o pracę to renderowanie filmów także przeżył... dużo przeżył... nic mu nie jest, a ma dopiero parę tygodni.

 

Oczywiście, że łapał 105 C na GPU i CPU ze spokojem... ale taka uroda macbooków, w razie "awarii" ( to była przenośnia... ) zegar jest zbijany. i tak to chłodzenie jest lepsze niż w pseudo gejmingowych laptopach, gdzie zegar się mocno zbija przez wysokie temperatury... 2.53GHz dla dwóch jajek, a dla jednego 2.7GHz, nominalnie 1.6GHz

 

Prawda jest taka, że różnica w "mocy" pomiędzy Airem i Pro powoli się zaciera...

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

Nie śmieszne. 

 

Niestety za sianie herezji bez cienia refleksji nawet po zwróceniu uwagi na tym forum są odpowiednie nagrody. Jeśli dalej będziesz tak postępował Twoja "kariera" tutaj raczej szybko dobiegnie końca. 

 

To co miałem napisać już napisałem. Niestety nie masz zielonego pojęcia ani o grafice ani o tym jak działa sprzęt a się wypowiadasz. Masz tylko jako takie rozeznanie na rynku Macbook'ów. To za mało.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie śmieszne. 

 

Niestety za sianie herezji bez cienia refleksji nawet po zwróceniu uwagi na tym forum są odpowiednie nagrody. Jeśli dalej będziesz tak postępował Twoja "kariera" tutaj raczej szybko dobiegnie końca. 

 

To co miałem napisać już napisałem. Niestety nie masz zielonego pojęcia ani o grafice ani o tym jak działa sprzęt a się wypowiadasz. Masz tylko jako takie rozeznanie na rynku Macbook'ów. To za mało.

To nie miało być śmieszne, dla mnie to straszne. Mało interesuję mnie moja kariera, moje posty w głównej mierze miały pomóc użytkownikom, a nie "karierze".  :rotfl: Nikt mnie tu nie chcę - to nie, banicji na internet mi nie dacie. Nadszedł czas by znaleźć kompetentniejsze środowisko, Autorowi życzę zakupu dobrego sprzętu i przeanalizowaniu moich wypowiedzi wyżej. Grunt to spojrzeć na to z dwóch perspektyw, jakkolwiek by to nie brzmiało. Żegnam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...