Skocz do zawartości

MSI B-85 G-43 - nieużywana 1.5 roku - działa?


Recommended Posts

Dzień dobry :)

 

Dzisiaj prawdopodobnie pytanie z serii głupich ale w tym roku składam swojego Peceta na płycie głównej MSI B-85 G-43 :)

 

Z pewnych powodów leży ona u mnie na półce i najnormalniej w świecie się kurzy - oczywiście w folii antystaycznej w orginalnym pudełku.

 

Gwarancje mam do Maja 2017 więc z tym nie ma najmniejszego problemu :)

 

Zaślepki z socketu nie zdejmowałem gdyż nie było takiej potrzeby, do końca roku nadejdzie jej czas ale mam pytanie w związku z tym.

 

Czy ma prawo ona działać po tak długim czasie leżenia w bezruchu? :)

 

Proszę o odpowiedź na TO konkretne pytanie a nie doradzanie płyty głównej na socket 1151 gdyż to będzie mój sprzęt i juz zdania apropo komponentów nie zmienię :)

 

Pozdrawiam serdecznie :) 

Link to post
Share on other sites

Jeśli w dniu zakupu była sprawna to i po pewnym okresie przechowywania we właściwych warunkach będzie działać. Płyta główna to nie samochód:)

Powiem ci, że moja Asus P5K używana 4 lata, leżała w szafie na strychu 3 lata i po tym okresie była sprawna. Dziś pracuje u innego właściciela.

Edytowane przez Marqvs
Link to post
Share on other sites

Sam mam w obecnym kompie plyte glowna Asus P5K PRO i nie ma z nia zadnych problemow mimo ze komputer chodzi włączony non stop od jakiegoś roku :)
 

Rozumiem, że nie mam się o co martwić? :)

 

Pudełkiem nie rzucałem, na płyte główną żaden ładunek elektrostatyczny nie przeskoczył ani nie maltretowałem tego kawałka laminatu :P

 

Jednak mimo to mam jakieś dziwne wewnętrzne poczucie niepewności, że płyta może nie działać poprawnie lub w ogóle nie działać po zainstalowaniu w niej wszystkich podzespołów :(

 

Sytuacja wygląda także w ten sposób, że tej płyty nie podłączałem NIGDY by sprawdzić czy działa - szczerze nie chce mi sie pisać czemu ją mam od 1.5 roku - zmiana planów w dużym skrócie i odłożenie zakupu PC'ta na później ;)

 

No i teraz taka sytuacja jest, że nie wiem czy zadziała mi ona :P 

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

Jest to konieczne? :/

 

Z tego co zauważyłem najaktualniejsza wersja biosu do tej płyty jest dokładnie z 15 Kwietnia zeszłego roku :P

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/B85-G43.html#!type=download

 

Po wgraniu systemu aktualizacja biosu to będzie mój obowiązek czy niekoniecznie? 

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

Bzdura, nie musisz zmieniać baterii.

Bateria spokojnie będzie trzymała napięcie przez kilka lat.

 

Autorze nie ma co gdybać, tylko złożyć i cieszyć się nowym komputerem.

Takie teoretyzowanie nic nie da, jak płyta nowa to zapewne sprawna, a to że leżała  rok czy dwa nie ma żadnego znaczenia.

Edytowane przez marcin34424
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...