Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przejrzałem ostatnie parę stron na forum, ale nie znalazłem wyczerpującego tematu.

Potrzebuję monitora wyłącznie do pisania kodu. Tak więc czarne tło, kolorowy tekst. Odzwierciedlenie kolorów, kontrast itd nie mają większego znaczenia. Mam główny monitor Eizo EV2455 do innych zastosowań, ale brakuje mi przestrzeni roboczej. Dlatego optymalnie byłoby gdyby monitor miał 24" i rozdzielczość full hd. Ważne jest jest dla mnie żeby jak najmniej męczył oczy. Pieniądze nie stanowią problemu, ale nie chcę przepłacać za super monitor tylko do pisania. Gdzie nie musi być ani dobrej bieli ani czerni. 

Posiadam kartę graficzną MSI GeForce gtx 970 gaming, w której pod displayporta podłączyłem eizo, tak więc zostają wolne porty hdmi i dwa DVI (pod zintegrowaną grafikę intela mam podłączony trzeci monitor).

Może być używany w dobrym stanie lub nowy
Podsumowując:
- 24"(lub zblizony) full hd

- wyjście HDMI lub DVI

- nie męczący oczu

- tylko do programowania, więc bez szaleństw;)

 

Nic takiego nie ma?

Link to post
Share on other sites

@up

 

2 różne monitory obok siebie? ja bym się wku^ ^^^ jakbym miał na czymś takim pracować, w dodatku posiadając EV2455 i jakiś tani szajs obok. Tak jak drachen mówi, drugi EV2455, albo sprzedać go i brać coś z WideScreen 21:9, wtedy masz dużo miejsca.


np.:

 

http://www.morele.net/monitor-lg-29ub67-b-757613/

 

z opcją  4-Screen Split

(http://www.lg.com/us/commercial/21-9-ultrawide-monitors/lg-29UB67-B)

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Od siebie proponuje kupić coś nawet używanego. Jeśli tylko tekst i programowanie to można spokojnie brać coś z Allegro. Za około 300 złotych da się już kupić coś 24" z IPS. Sam mam takiego Fujitsu Siemensa i jak za tą cenę to jest bardzo ok. Podświetlenie LED jest, automatyczna jasność jest, kolory w normie bo IPS i dobra cena. Ja kupiłem nawet bez stopy bo i tak miałem wieszać, zdjąłem obudowę i jest nawet ładny z cienką ramką :D

A jeśli chodzi o dwa inne monitory przed oczami to nie jest tak źle jak się może wydawać. Sam tak mam:

 

 

 

 

http://i.imgur.com/tzFbTMX.jpg

 

 

 

 

Ten z prawej to jakiś stary Dell o bliżej nieokreślonej matrycy, Z lewej wspomniany Fujitsu Siemens. Jeśli przychodzi mi coś pisać to oczywiście korzystam z prawego, po mieści się na nim cała strona tekstu. Kolory też są nieco inne na jednym i drugim. Prawy w dodatku jest na starej świetlówce i w lato jest ciemniejszy niż lewy. Nawet to nie przeszkadza. Choć nie ukrywam że wolałbym 2 x 24" + ten Dell wertykalnie :D

Edytowane przez DREWANIAK
Link to post
Share on other sites

Z ciekawości zapytam. Co w takim razie ma wpływ? Bo zawsze myślałem że głównie panel. Wiadomo że nie tylko, ale na TN nie będzie tego co na IPS (jeśli się nie mylę).

Reszta bebechów, a dokładniej oprogramowanie i wlutowane kostki na płytce ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...