Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

Posiadam nowy komputer stacjonarny z procesorem z serii skylake.

Teraz jestem na W7 i są z systemem problemy np: nie chce aktualizować systemu , błąd podczas instalacji aktualizacji, szarpanie okienek podczas przesuwania itp. Używałem te wszystkie tool-e od MS i nic nie pomogło.

Sterowniki do wszystkiego są zainstalowane - w dirt rally śmiga na ultra.

Rzecz w tym ,że W7 nie wspiera skylake. Padła decyzja ,żeby zrobić czystą instalacje dziesiątki.

 

No i jak to zrobić skoro nie mam zaktualizowanego systemu. 

Obecnie ściągam tą aplikacją obraz systemu , potem nagram na DVD. No i teraz najważniejsze - Czy klucz z W7 PRO N będzie działał w tej instalacji ? 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

witam

według Microsoft od wersji windows 10 z Threshold 2 będzie możliwa instalacja czystego systemu przy użyciu klucza z windows 7,8,8.1 które zostały zakwalifikowane do darmowej aktualizacji.

Wychodzi na to ,że należy pobrać z tej strony co zaraz uczynię https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

Gdy w narzędziu zrobiłem aktualizuj komputer teraz do W10 , to pobrał i zatrzymał się na sprawdzaniu aktualizacji - znowu punkt wyjścia :D.

Jeżeli jest tak jak mówisz to dobrze, gorzej jak w trakcie instalacji wyjdzie ,że tak nie jest : /

 

UPDATE;

Fajnie że przeszło z tym kluczem, jednak nie może zformatować dysku bo występuje komunikat , który informuje mnie o konieczności przekonwertowania z mbr na gpt. Cokolwiek to oznacza.Coś chyba z gparted trzeba zadziałać. Odpalić go na penie jako bootowalny. Swoją drogą jak opuściłem instalator to siódemki już nie było

 

Edytowane przez kabaret10
Link to post
Share on other sites

Witam 

Posiadam nowy komputer stacjonarny z procesorem z serii skylake.

Teraz jestem na W7 i są z systemem problemy np: nie chce aktualizować systemu , błąd podczas instalacji aktualizacji, szarpanie okienek podczas przesuwania itp. Używałem te wszystkie tool-e od MS i nic nie pomogło.

Sterowniki do wszystkiego są zainstalowane - w dirt rally śmiga na ultra.

Rzecz w tym ,że W7 nie wspiera skylake. Padła decyzja ,żeby zrobić czystą instalacje dziesiątki.

 

No i jak to zrobić skoro nie mam zaktualizowanego systemu. 

Obecnie ściągam tą aplikacją obraz systemu , potem nagram na DVD. No i teraz najważniejsze - Czy klucz z W7 PRO N będzie działał w tej instalacji ? 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Mam Skylake i moja płyta główna wspiera W7, aktualizacje robiłem wczoraj trwało to dosyć długo, ale się wszystko powiodło, to, że twoja płyta główna nie wspiera W7 to nie uwierzę, zresetuj bios wyjmując baterię na płycie głównej, a najlepiej go zaktualizuj jak masz problemy, jeśli masz dostępną nowszą wersje.

Link to post
Share on other sites

Problemy z aktualizacją windows 7 są od pewnego czasu coraz częstsze.Przeczytałem na ten temat dziesiątki stron,zresztą sam to przechodziłem na laptopie. Moim zdaniem (i nie tylko) jest to niezbyt uczciwy zabieg Microsoft-u ,żeby jak najwięcej ludzi przeszło na dziesiątkę...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...