Skocz do zawartości

Problem z siecią w domu niski-wysoki ping


Recommended Posts

Cześć, od dłuższego czasu mam pewien problem z siecią w domu. Brak mi już pomysłów więc piszę do Was.

Sytuacja wygląda tak, mam internet radiowy 10Mbps/2Mbps (Upload/Download), jest on podpięty do routera TP-Link TL-WR740N skąd leci po kablu do mojego laptopa i komputera brata. Wcześniej laptop łączył się przez WiFi, ale dość miałem słabych prędkości i wysokich pingów, sądziłem, że kabel coś zmieni.

Niestety zmieniło się niewiele, nadal mam problem z osiągnięciem na laptopie transferów bliskich tym 10 "Mega" i pomimo dobrych wyników pingtestu, ping w grach wynosi ponad 100-150. Kabel ma długość 5 metrów więc musiałby być na prawdę słaby, żeby tak psuć transfer, sterowniki mam najnowsze.

Jako ciekawostka powiem, że na komputerze brata, pingi w tej samej grze wahają się w granicach 30-50, jednak gdy podpiąłem go u siebie pod kablem, znów wskoczyły na 150, powiecie "winny jest kabel" , jednak podpinając swój laptop na kablu idącym do komputera brata, nadal niskie transfery, dobry ping w testach a wysoki w grze...

Podłączałem też inny router w tej samej konfiguracji, zmian brak i brak mi też pomysłów.

Generalnie problem w tym, że mimo dobrych wyników w testach mam wysoki ping w grach, pal licho te transfery bo ~5-6 Mbps mi wystarczy, tylko skąd ten ping.

Laptop to ten z sygnatury, dołączam też wykonane na min speed i ping testy.

Przepraszam za lekką chaotyczność posta, starałem się  w miarę objaśnić sytuację, jeśli ktoś ma jakieś pomysły, lub potrzebuje jakichś danych to proszę pisać, z góry dzięki za pomoc ;)

 

http://www.speedtest.net/result/5153901309.png

 

http://www.pingtest.net/result/141389155.png
 

Edytowane przez soundvibez
Link to post
Share on other sites

Zaskoczę cie miałem to samo po przydługich poszukiwaniach na necie znalazłem poradę żeby odinstalować geforce expierence (tzn zainstalować sterowniki karty graficznej bez GF EXP) i chociaż wydawało mi się że to absurd i jedno z drugim nie ma nic wspólnego o dziwo pomogło.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to dzieje się tylko na twoim komputerze i raczej w grach to najwidoczniej jakieś inne procesy obciążają ci sieć w tle. W menadżerze zadań powinno się dać to sprawdzić (nie wiem, mam Linuxa :D ). Jak znajdziesz co ci obciąża sieć to po prostu to wywal, o ile to nie żaden proces systemowy (też bym wywalił, bo ja mogę :D ).

Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciłem z pracy, sprawdziłem na szybko, nie mam zainstalowanego GF Experience, mam sam sterownik, a co do rady @DREWNIAK, to sprawdziłem procesy sieciowe, i poza samą grą jest kilka innych systemowych lub typu svhost, ale wykorzystują one pojedyncze bity transferu,ba sama gra "ciągnie" ok 500kbps więc tutaj raczej nie ma winnego.

 

Zauważyłem jeszcze, że trochę pomogło wyłączenie antywirusa i zapory (korzystam z Eset Smart Security) dzięki temu ping w grze zszedł do zadowalającej wartości ok. 50 jednak nadal zdarzały się losowe skoki do 200 a nawet 400...

Teraz lece spać, będę walczył dalej jak wstanę, może ktoś wpadnie z nowym pomysłem ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...