Skocz do zawartości

Throttling FX-4130 gdy osiągnie ponad 60 stopni


Recommended Posts

Witam, przedstawię krótko problem o którym wspomniałem w temacie.

Gdy mój procesor osiągnie ponad 60C to jego taktowanie spada do 1400MHz do czasu schłodzenia do ok. 55C. Szukałem opcji w biosie, zmniejszałem napięcie, wyłączałem cool & quiet, turbo core itp. .

Nawet zakupiłem nowe chłodzenie, nic to nie dało. Próbowałem to zrobić na naprawdę setki sposobów i poświęciłem temu zagadnieniu wiele godzin i nic..

Za pomoc z góry dziękuję. Ufam wam

 

Konfiguracja sprzętowa:

Procesor - AMD FX-4130 Black edition

Płyta główna - Asus m5a78l-le

Karta graficzna - AMD HD7770

RAM - 4x ADATA 2GB DDR3 PC3-12800 1600MHz

Edytowane przez AbuneeK
Link to post
Share on other sites

Problem może leżeć w sekcji zasilania płyty a nie w temperaturze procesora, wówczas nawet jakbyś azotem potraktował procesor to dropy będą, aha i do prawidłowego działania FX 4130 należy zainstalować dla tej płyty bios w wersji 0902, jeśli używasz innego biosu to postaw ten i sprawdź


A jeśli zmiana biosu nic nie da, to warto zmierzyć ile masz miejsca na radiatory na sekcji i kupić coś pokroju http://www.komputronik.pl/product/109990/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/AAB_Cooling_Ram_Heatsink_3_Aluminiowe_radiatory_na_pamieci.htmlbo to groszowe sprawy i przykleić na dwustronnej taśmie termo 

http://allegro.pl/3m-dwustronna-tasma-termoprzewodzaca-i6031622041.htmlłączny koszt to jakieś 30 zł a nie zaszkodzi

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...