Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem. Posiadam komputer stacjonarny oraz laptopa. Wszystko jest podłączone do tego routera, komputer kablowo, laptop przez wi-fi. Ostatnio sformatowałem dysk w laptopie no i problem w tym że teraz router nie działa. Komputer na razie mam podłączony przez modem, a bardzo zależy mi na wi-fi. Ma ktoś może sterowniki do tego routera?? Proszę o pomoc. Dziękuję, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No i nic. Router wgl nie działa chyba. Jak podłączam się do sieci na laptopie to wszystko kończy się na pobieraniu adresu sieciowego czy czegoś takiego. Może coś źle w ustawieniach routera jest? Ma ktoś taki router? Jak tak to dajcie jakiegoś screena z ustawieniami. Pozdrawiam.

 

EDIT. Może od początku. Zrobiłem format dysku laptopa, zainstalowałem windowsa, sterowniki do karty sieciowej. Podłączam modem do routeru w gniazdo internet. Kompa podłączam do gniazda ethernet. Jak jest tak jak napisałem to nie mam wgl internetu. Jak podłącze komputer do modemu to wszystko działa. I teraz nie wiem co się dzieje. Wina laptopa czy wina routera??

Link to post
Share on other sites

Wina laptopa czy wina routera??

logicznym sie wydaje, ze wina lezy po stronie laptopa. skoro chodzilo przed formatem, to i po powinno. pare pytan:

1. umiesz wejsc w ustawienia routera w przegladarce? byles "tam" kiedys?

2. czy laczysz sie z routerem i masz problem z samym przydzieleniem adresu?

3. czy automatyczne pobieranie adresow masz ustawione? (panel sterowania-polaczenia sieciowe-prawy klik na bezprzewodowej-wlasciwosci-tcp/ip-wlasciwosci).

Link to post
Share on other sites

1. Tak umiem, byłem tam kiedyś,

2. Wszystko ok tylko na końcu pisze że nie można przydzielić adresu czy coś takiego,

3. Tak mam na automatyczne.

 

Dodam jeszcze że kompletnie się na tym nie znam więc proszę o jak najłatwiejsze tłumaczenie.

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze że kompletnie się na tym nie znam więc proszę o jak najłatwiejsze tłumaczenie.

jam jest hobbysta amator, wiec czekaj na kogos kto sie na tym zna na wylot...

poki co, jesli zmieniales cokolwiek w routerze od momentu gdy net miales, mozesz sprawdzic czy masz wlaczony wireless mac filter tudziez AP isolation. jesli tak, to obie rzeczy wylacz. pozniej sprawdz, czy jest wlaczony dhcp serwer i czy router pracuje jako gateway. jesli natomiast nie zmieniales zupelnie nic, to balagan mozesz miec na kompie. napisz jaki system, czy instalowales jakiegos firewalla i bedziemy myslec dalej, majac nadzieje ze wpadnie ktos bardziej kumaty :lol:

edit: chwila moment, doczytalem Twojego edita. skup sie na sprawdzeniu: router/gateway i serwer dhcp. po kablu do routera powinienes sie dostac.

Link to post
Share on other sites

Niemozliwe :lol: mozesz opisac w jaki sposob NIE DZIALA router przez wi-fi? o nie moge sobie wyobrazic twojego problemu

 

A moze inaczej... powoli: Instalacja nowego windowsa w laptopie nic nie ma do routera:) router nie potrzebuje tez ZADNYCVH sterownikow. laczysz sie z nim zeby po uwierzytelnieniu uzytkownika (podobnie jak w neostradzie) i hasla polaczyc sie z netem, wi-fi dziala nie niezaleznie... chyba ze je wylaczysz, jesli wiec router nie ma fizycznego uszkodzenia to nie ma prawa zeby cos nei dzialalo, moze opisz powoli jakie sa objawy, bo to moze byc jakis glupi szczegol

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...