Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej R9 290X


Recommended Posts

Od jednych jak i drugich, kiedy dokładnie nie wiadomo do końca, ale przecieki wskazują na coś koło 2 lub 3 kwartału tego roku.

Póki co wymiana r9-290x miała by sens, tylko jeśli zmieniałbyś na 980Ti ale to trochę droga karta (~3000zł).

R9-390X to ten sam rdzeń z dodatkową pamięcią i lekko podkręcony, Fury(X) są jest trochę szybsze ale mają tylko 4GB pamięci, co może sprawiać problemy, szczególnie w wyższej rozdzielczości. Wymiana nawet na GTXa 980 nie zrobi dużej różnicy, w tej rozdzielczości, zatem zostaje tylko 980Ti. Ja bym na twoim miejscu czekał.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No to chyba nie pozostaje mi nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Ale chętnie bym przeszedł ze stajni AMD do Nvidi :)

Dlaczego tak uważasz ? Masz problemy z kartą? słaba wydajność ? Grzeje ci się ?

Ja posiadam od sTartu Radeona 290 zwykłego Referenta niestety wielki minus to sie grzeje ale zmieniam na dniach chłodzenie a tak pozatym we wszystkich grach do tej pory ciągnie mi prawie na ultra .

Moje zdanie jak masz radeona 290x to nie ma sensu zmieniać przez rok dwa na pewno chyba że nie masz co robić z kasą to czekaj no nowe serie kart lub poczekaj na wysyp gier pod Dx12 bo wtedy radeony mają dostać znaczny wydajność w grach .

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Moja też ma 2 +/- i starcza mi do wszystkiego . Poczekaj sobie na nowe karty z pamięcią HBM 2.0 lub xGDDR czy jako tam nazywają :)
Nie ma sensu zmieniać po prostu Wielkie NonSens zmieniać 290x , nawet jak wyjdą nowe karty , chyba że bardzo chcesz zielonych mieć w obudowie to kupuj tylko czekaj na nowe :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...