Skocz do zawartości

Laptop gamingowy okolo 6k zl


Recommended Posts

Jeżeli po macaniu w sklepie polecasz laptopa to pozdrawiam i mój wkład w ten temat się kończy :) Po paru godzinach grania te Twoje alienware będzie się smażyć jak jajka na masce w upalny dzień. Eloszka.

Miałem się nie odzywać, a muszę.

...Grałem na gejmingowych asusach, lenovo i innych laptopach i mogę co nieco o nich powiedzieć...

Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem nie jest łatwe, ale w tym przypadku nie było aż tak trudno ten kawałek wyłapać. :P

 

Żaden laptop nie będzie zimny gdy będziesz na nim grał.

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites
że alienware to takie Porsche wśród laptopów, a Asus co najwyżej citroen,

 

 

Szkoda że nie posiadasz Asusa chociażby G752. :)

 

 

http://www.x-kom.pl/p/270669-notebook-laptop-173-asus-g752vt-t7008t-i7-6700hq-8gb-2561tb-win10-gtx970.html

 

Poczytaj recenzje:

 
 
"Laptopy z rodziny ROG są często polecane i mają swoich zagorzałych zwolenników. Chwalona jest m.in. kultura pracy tych komputerów. Model G752VT też jest cichy, przynajmniej w sytuacji normalnego obciążenia. Pozytywne są bardzo niskie temperatury obudowy. Warto także podkreślić fakt, że w czasie grania nie występowało obniżanie zegarów CPU i GPU."
Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Ja z doświadczenia z Dell-em wiem iż można im ufać, posiadam inspiron 7720, z i7-3610QM i GF 650m, przeżył zalanie wódką i zaraz po tym odpalenie go na kilka godzin, zalanie kawą i upadek z ~1,3m na matrycę. Co do chłodzenia to nawet przy zużyciu 100% CPU i GPU jest średnio słyszalne i sam lapek utrzymuje niskie temperatury (powyżej ~70*c jeszcze mi się nie zdarzyło by wchodził), już mój PC podczas zwykłej pracy jest niewiele głośniejszy.

Dla porównania posiadam Lenovo G570 z i5-2450m i HD 6370m, nie jest to lapek wysokich lotów, ale na plus jest na pewno obudowa z aluminium, chłodzenie jak na Lenovo jest akurat średnie, temperatury ~70-80*c, i chodzi porównywalnie do mojego pc-ta jak odpalę wentylatory na maksymalne obroty (przynajmniej jak w ETS 2 gram).

Również niedawno miałem okazję korzystać z Macbook Pro bodajże Late 2012, jak pamiętam to trzymał średnio ~80-90*c przy odpaleniu czegoś pokroju CS:S, i głównie to szumiał jak mój PC podczas grania.

W rodzinie posiadam również Asus G750 z i7-4700HQ i 770m, z którego teraz piszę, jeżeli chodzi o temperatury to przy graniu w BF3 czy SC2 osiąga ~80*c i jest dość słyszalny, wiem że to są mocne podzespoły, jednak w porównaniu do starszego dell-a jest o wiele głośniejszy. W ciągu tych ~2 lat jak u mnie w domu jest był dobrze traktowany, jednak wentylatory zaczynają już turkotać i chyba za miesiąc będę zmuszony do wymiany ich.

Co do gwarancji i samego serwisu:
Dell-a wysyłałem do serwisu, z powodu uszkodzenia się portów audio (moja wina), laptopa otrzymałem z powrotem po ~3 tygodniach, wymienili przy okazji pastę i wyczyścili chłodzenie (o co również poprosiłem) i nie naruszyli żadnych danych na dysku.

 

Asus lądował już trzykrotnie na serwisie, początkowo z powodu uszkodzonego wentylatora (był uszkodzony od momentu zakupy, jednak go wymienili) laptopa otrzymałem po miesiącu z powrotem, jednak wymazali calutki dysk i wgrali znowu swój "brandowany" system (wysyłałem z prostymi pliczkami tekstowymi, by sprawdzić czy będą po powrocie). Potem został wysłany z powodu uszkodzonego wejścia na HDD (kupowany był z tylko jednym dyskiem, i jak dodawałem drugi, który był widoczny pod stacjonarką to magicznie nawet BIOS go nie widział) otrzymałem go z powrotem po ~półtorej miesiąca i tym razem wymienili mi kości RAM, zamiast 2x4 które były w nim dostałem 1x8 i do tego niższego taktowania (1333 zamiast 1600), zgłosiłem to, odesłałem i otrzymałem z powrotem po ~2 miesiącach, tym razem już sprawnego w całości. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zarówno lenowo jak i dell nie nadają się do grania, asus jest niezły ale ma nietypowy format karty graficznej wiec polecam aliena

Zarówno lenowo jak i dell nie nadają się do grania, asus jest niezły ale ma nietypowy format karty graficznej wiec polecam aliena

Hmmmm a alienware to niby co jak nie dell:p

 

Powtarzam rzecz jedna w przedziale do 8k zl asus g751 i jego nastepca g752 kroluja pod wzgledem kultury pracy, czyli chlodzenie, cisza co przeklada sie na dlugowiecznosc.

 

Poczytajcie sobie fora firmowe i asusa i della.z jakimi problemami borykali sie gracze przy kupnie danych modeli. Asus co prawda mial na poczatku problemy z optymalizacja, ale zeszloroczny update biosu rozwiazal wszystkie problemy

 

Porownujac alienwara r2 i asusa g752 i cenowo i wydajnosciowo asus wychodzi lepiej. Jedynie ekran w dellu jest ciut lepszy

 

Jeszcze jedna wazna rzecz na ktora warto zwrocic uwage. Asusowy bios jest tak zaprojektowany by nie dopuscic by cpu i gpu mialy temperatury wyzsze niz 85 stopni. Nie chodzi tu o to ze procek nie wytrzyma wiekszej temperatury, bez problemu moze hasiac przy 105 stopniach, ale wyzsza temperatura oznacza krotsza zywotnosc.

Zatem wybor nalezy do was

Edytowane przez hebiuss
Link to post
Share on other sites

Jasne ,że alien to dell ale ja to rozróżniam, gdyż "dell" nie nadaje się do grania. To tak jak z citroenem i ds.

Zobacz sobie dell 7759 chociażby, czy inne topowe modele z poprzednich lat, one jak najbardziej nadają się do grania.
Link to post
Share on other sites
G752 wyglada dobrze mysle jeszcze zeby dorzucić do niego jakis maly ssd

mogę szczerze polecić tego laptopa, posiadam go od ok. 2 tygodni, świetnie wykonany, wygląda na żywo lepiej niż na zdjęciach, bardzo dobre chłodzenie, ładne podświetlanie, bardzo dobra klawiatura, jedynie do czego mogę się przyczepić to audio - gra po prostu cicho (w porównaniu do samsunga NP550P7C)

co do ssd to posiada 2 miejsca na dyski m.2 ale tylko pci-e

wydajność jak dla mnie jest lepiej niż wystarczająca, tu masz link do 3dmarka

Edytowane przez ryba21184
Link to post
Share on other sites

Ale szczerze - kto gra na głośnikach? Jeżeli gramy w coś online to kultura wymaga, aby używając TSa korzystać z głośników inaczej jest przegłos. G751 miał całkiem ciekawie umieszczony głościk od spodu dzięki czemu dźwięk nie był "płaski" i posiadał nutkę bassu.

Link to post
Share on other sites

Ale szczerze - kto gra na głośnikach?

Ja, na szczęście w macach jakość jest tak dobra, że nie mam ochoty grać na słuchawkach. :)

 

Nadal twierdzę, że wszelkie asusy, msi, lenova itp. to chłam, ale tym razem za radą administratora ( pozdrawiam ) podam argumenty.

 

- Tandetna jakość w porównaniu do della = alienware, apple i innych dobrych firm, ale chyba więcej ich nie ma.

- Krótka żywotność, wystarczy spojrzeć ile jest alienware używanych i to dość wiekowych, a ile gejmingowych innych laptopów.

- Kiepski serwis ( lenovo kradnie ram, asus trzyma latami sprzęt, a msi - nie wiem

- Uginająca się matryca w laptopie za 6k = msi leopard Pro

- Pasta termoprzewodząca gorsza od pasty do zębów ( potwierdzone info )

 

Jak ktoś chcę kupić w/w laptopy - niech kupuję, ja mu nie bronię, a jedynie przedstawiam swoją opinię. I drogi administratorze - to nie jest oszustwo ( jak napisałeś w ostrzeżeniu ). :P

Link to post
Share on other sites

Kiepski dzwięk, kiepska klawiatura, bardzo wysokie temperatury, zarówno cpu, gpu jak i spodu obudowy, cpu mino, iż niezły , po kilku minutach pracy wolniejszy od qm3610. Nie jest to laptop do grania( chyba , że dla niedzielnych graczy). Pomijam baterię i ergonomię.

a) jak się jest graczem to nie korzysta się z wbudowanej klawy, no chyba że ty korzystasz, ale to nie jest wygodne ni ergonomiczne, ale jak już przy niej jesteśmy, to tak jest ona zbyt "miękka".

b) dźwięk w słuchawkach akurat jest dobry, testowałem model z i7, 16GB RAM, dyskiem m.2 256GB i SSD 512GB (współlokator posiada)i gra jak większość dźwiękówek, czyli średnio (tak jak ~90% integr) ale wcale nie najgorzej, z głośnika nie korzystałem (posiadam mikser[oczywiście z wbudowanym interfejsem audio] i kolumienki+subwoofer więc nigdy nie widziałem takiej potrzeby). 

c) testowałem go i przy cs:go średnia ~75*c, sc2 ~73*c, wow ~77*c, ql ~65*c

d) thermal throtteling nawet pod prime 95 chodzącym przez 6h (oczywiście lapek podłączony pod ładowarkę) nie występował

e) bateria akurat jest dobra, jakoś ~4h wytrzymywał przy przeglądaniu internetu przez WiFi, na luźnym chodzie około ~11-12h (tutaj dokładnie nie miałem okazji sprawdzić bo działał jak spałem a lubię dłużej pospać :D) no i jakoś 2h grania w cs:go bez podłączania ładowarki będzie (raczej gracze nie wychodzą z lapkami powiedzmy do parku by giercować sobie tam więc i tak najczęściej są niedaleko gniazdek z prądem)

Oczywiście nie muszę chyba mówić że raczej normalnym dla osoby kupującej lapka jest również kupno podstawki chłodzącej co dodaje nam powiedzmy ~50-100pln a poprawia w miarę temperatury. 

Link to post
Share on other sites

 I drogi administratorze - to nie jest oszustwo ( jak napisałeś w ostrzeżeniu ). :P

Chyba chodziło o to , że wprowadzasz ludzi w błąd , nawet nieświadomie. Twoje opinie nie są podparte żadnymi dowodami. (byłem w sklepie to jakiś argument z du*y). Piszesz sobie co myślisz. Problem w tym , że autor tematu ma konkretny budżet ,nie wie co kupić i potrzebuje pomocy a nie jakiejś bzdurnej dyskusji.

 

A Apple do gier to w ogóle jakaś abstrakcja i nie wiem po kiego kija został wspomniany. Tytuł tematu dla jabłka jest bezlitosny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podchodząc w ten sposób do tematu to każdego lapka można obronić. Klawiatura lipna-można podłączyć zewnętrzną, temperatury wysokie-dajemy podstawke, głośniki słabe-podłączany zewnętrzne. Szkoda,że nie napisałem, że ekran kiepski;)( w tym dellu jest akurat fajny). W ten sposób otrzymujemy komputer prawie stacjonarny, a autor szuka laptopa, najlepszego w określonej cenie. Co do grania na baterii to się zgodzę-nieporozumienie, komputer działa jak na hamulcu ręcznym. Moim zdaniem asus g752 jest conajmiej półkę wyżej, polecam także aliena i clevo.(bardzo dobre możliwosci konfiguracji)

Link to post
Share on other sites

Napisałem tylko, że apple ma dobry układ chłodzenia i pastę i ktoś mi zaczął wciskać, że polecam apple do gier. :v

 

Clevo = Hyperbook = Xnote - również są dobrymi laptopami. Jak kolega wyżej wspomniał. Także jest w czym przebierać... ja bym się bał wydać 6k pln na asusa lub lenovo, albo jeszcze gorzej - msi. Nie oszukujmy się, ale oni nie robią "dobrych laptopów". Clevo, Alienware, Dell to poziom wyżej i tam powinno się szukać laptopa za tyle $$$. 

 

 

Granie na zewnętrznej klawiaturze w laptopie.  :cry:

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

Marcel a nie myslales dlaczego na rynku wtornym jest tyle alienwarow a tak niewiele rogow? Moze dellowca ktorzy wydali tyle kasy sie szybko nudzi....albo nie spelnia ich wymagan. Prawde mowiac taki alien z amplifierem to zestaw na lata, wiec zmiana go po roku wydaje mi sie podyktowana innymi przeslankami:p

 

Powtorze raz jeszcze asus g751 to najlepszy wybor. Nie slyszalem o zadnym przypadku by ktos psioczyl na ten sprzet

Link to post
Share on other sites

Napisałem tylko, że apple ma dobry układ chłodzenia i pastę i ktoś mi zaczął wciskać, że polecam apple do gier. :v

Nie napisałem , że wciskasz tylko , że wspominasz i się posiłkujesz jego przykładem. 

 

http://images.apple.com/macbook-air/images/overview_wireless_hero_enhanced.png

http://www.pindelski.org/Blog/MBA_fan.jpg

 

Nadal twierdzisz , że to dobry układ chłodzenia? Może po prostu proc i GPU , które zwyczajnie tak mocno się nie grzeją?

 

Asusa real photo nie mogłem znaleźć ale wygląda to tak:

http://images.anandtech.com/doci/9465/sectionB_BG_01.jpg

http://forum.notebookreview.com/attachments/gyiqogm-jpg.116786/

 

To zamykając sprawę dobrego chłodzenia Macbooka który w najlepszym wypadku będzie miał dwujajowe i7...

 

Clevo, Alienware, Dell 

Podaj przykłady do 6 tys. zł o tych podzespołach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...