Skocz do zawartości

[P] Co zmienić w komputerze?


Recommended Posts

Podzespoły mojego komputera:

procek- intel core i5 4460 3.20GHz

płyta gł. - gigabyte h81m-hd3 

ram- 4gb goodram 1600mhz cl9

dysk seagate 3,5" 1tb

napęd liteon

obudowa zalman zm-t1 plus mini tower

zasilacz corsair vs450w

monitor led lg 22mp55 

 

 

Komputer ma być przeznaczony wyłącznie do gier. Planuje zakupić kartę graficzną evga geforce gtx960 4gb ssc acx 2.0+ oraz pamięć ram crucial ballsitx 2x4gb ddr3 1600mhz cl9.

Na kartę planuję wydać ok.1000zł na ram do 200zł.

Zastanawiam się nad kupnem lepszej płyty głównej (nie micro atx), obudowy może również chłodzenia cpu. Chciałbym też kupić mysz steelseries rival 100 oraz klawiaturę (nie mogę się zdecydować na membranową lub mechaniczną). Zależy mi na tym żeby zmieścić się w 500 zł ( nie liczę karty i pamięci). Doradźcie mi co Waszym zdaniem zmienić a co się zwyczajnie nie opłaca. Jeśli możecie do zaproponujcie mi modele podzespołów i urządzeń których szukam, w rozsądnej cenie. Bardzo możliwe, że będę musiał zrezygnować z którejś rzeczy bo mogę nie być w stanie kupić wszystkiego. Jeśli będzie warto lub będzie to konieczne mogę powiększyć budżet ale tylko w ostateczności. 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Komputer ma być przeznaczony wyłącznie do gier. Planuje zakupić kartę graficzną evga geforce gtx960 4gb ssc acx 2.0+ oraz pamięć ram crucial ballsitx 2x4gb ddr3 1600mhz cl9.

Nie możesz drugiej takiej kości 4 GB dokupić ?

 

 

 

Zastanawiam się nad kupnem lepszej płyty głównej (nie micro atx),

Nie warto inwestować w MOBO pod podstawkę, na którą nie masz już nowego procesora.

 

 

 

obudowy może również chłodzenia cpu.
 

Obudowa stosunkowo nieduża - przy jednym wentylaorze może być kiepsko z przewiewnością więc może wystarczy dołożyć wentylator z przodu ?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kupić 4gb dodatkowego ramu. Obudowa ok po co nowa plyta?

 

Mam tego Gtx jest cichy i się nie grzeje po co zmieniać obudowe

Procesor tez mam ten sam i tak nie zrobisz oc (Box chodzenie i daje rady)


Zamiast płyty kup dysk SSD

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A może ktoś powiedzieć czy klawiatura mechaniczna dużo lepiej sprawdza się w grach od zwykłej, chyba że zły dział? 

To zależy od twoich przyzwyczajeń, znam ludzi którzy w sc2 wyciągają 200-300APM na razer lycosa i nie narzekają na gumki, ale sam po przesiadce na g710+ zauważyłem o wiele wyższy komfort, chociaż w porównaniu do Lycosa to brakuje mi tego niskiego skoku. 

Co do wymiany mobo, to nic to nie zmieni.

Link to post
Share on other sites

A warto byłoby kupić gtx'a960 i monitor iiyama g-master ge2488hs-b1 'black hawk'(24" 1ms)? Wszystko 'styknie' do mojego PC?

Monitor, który aktualnie posiadam średnio chyba nadaje się do gier i chciałbym wiedzieć czy warto byłoby go zmienić na ten.

Chyba, że możecie zaproponować jakiś tańszy, dobry monitor.

Edytowane przez martinsv1337
Link to post
Share on other sites

Jak komputer tylko do CS go to i nawet GTX 950 wystarczy.

 

 

A warto byłoby kupić gtx'a960 i monitor iiyama g-master ge2488hs-b1 'black hawk'(24" 1ms)? Wszystko 'styknie' do mojego PC?

To cały czas 60 Hz. Jak chcesz jakiś lepszy monitor to szukaj 144 Hz np. http://www.ceneo.pl/32592506 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...