Skocz do zawartości

Grubiorz by Dyłi


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Cicho się zrobiło w tym temacie, ale tak jak pisałem w pierwszym poście, nowości nie będą się pojawiać, co chwilę :)
Nie jest to mod, który powstanie w kilka dni, ale mi to nie przeszkadza rzecz jasna.

Wracając do sedna.

 

W trakcie oplotów, zmiany diód i naprawy są kable z obudowy.

Jestem też w trakcie rozmów z JAccA90 w sprawie kilku modyfikacji z pleksi.

 

Buda czeka, aż przyjdą kable, wtedy ją biorę pod prysznic i montuję nowe podzespoły.

Póki co elementy karty graficznej czekają na zmianę wizerunku :)
Może podobnie zrobię z płytą główną, ale nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji.

31235891676_24ec15ae75_z.jpg

 

31157315971_dbe51e9297_z.jpg

 

Reszta w spoilerze :)

31157315771_a7bba2c71c_z.jpg

 

31157315821_b4931c9218_z.jpg

31235892066_5cf8c26c38_z.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

[AKTUALIZACJA 04.02.2017]

Witam w nowym roku!
 

Co nowego w temacie modyfikacji?
W sumie to niewiele, ale jakieś zmiany nastąpiły.

 

Sprzedałem swój stary zestaw.

 

Jestem w trakcie małego remontu pokoju, który chcę odświeżyć, przemalować, poukładać wszystko fajnie, dodać elementy z nazwą projektu Milky Way.

Komputer dalej czeka na dodatki z plexi oraz zamontowanie okablowania.

Dodatkowo kupiłem nowy monitor: LG 24GM77-B. Jest ogromna różnica w porównaniu do poprzednika. Starego chyba zostawię. Będzie służył razem z LG, jako miejsce do przeglądania różnych rzeczy, podglądu przy graniu itp.
Mam z nim mały problem. Może ktoś go rozwiąże. Czytałem różne wątki, ale były dość stare. Mianowicie, przy 144hz w Windowsie miga górna część ekranu. Wszystkie sterowniki aktualne. W grze tego nie ma. Dziwna sprawa. Karta: Radeon R9 380.

Mam też prośbę o wybór pasujących/ lepszych wentylatorów do tego zestawu. Waham się pomiędzy dwoma, ale jestem otwarty na więcej propozycje. Jak zawsze z resztą ;)

1.
Corsair AF140

2. Thermaltake Riing 12 LED

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w następnej aktualizacji :)

 

 
Link to post
Share on other sites

ja miałem riingi 140, do najcichszych nie należą, szybko też znudziło mi się ich oświetlenie. obecnie mam SW3 i dla mnie prezentują się lepiej, o kulturze pracy nie wspomnę ;) jeśli chcesz mieć "kolorowe" wentylatory to może jeszcze Wing Boosty 2? fajnie się prezentują w obudowie, mają niezłą kulturę pracy no i cenowo wypadają nieźle

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam za szybkie odpowiedzi :)

Chyba zrobię tak, że wentylatory będą od be quiet! Prowadzę rozmowy z przedstawicielem o pomoc. Zdecydowali się na wentylatory, więc nie ma źle :) Zobaczy, co przyniesie czas :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

[AKTUALIZACJA]

 

Dostałem informację, że na początku przyszłego tygodnia dostanę odpowiedź od be quiet! w/s wentylatorów. Byłby to kolejny, dość znaczący krok w budowie komputera :)

W między czasie zamówiłem z bit-tech, na próbę przedłużkę 24 pin w niecodziennym oplocie. Chłopaki spisali się na medal! Będę domawiał pozostałe kable w najbliższym czasie.
Wziąłem już teraz od nich także dwa kable SATA, ale trochę się przejechałem na długości ;) Postaram się jakoś tak zrobić, to z HDD, żeby ten kabel się zmieścił. SDD spokojnie starczy, bo chcę go docelowo wyciągnąć na piwnicę, więc nawet lepiej, że kabel jest krótki. Oplot oczywiście biały ;)

33069694122_43b8b47a5f_z.jpg

Mam już też oplecione wszystkie kable z obudowy. Wrzucę zdjęcie, jak ogarnę temat.

Oprócz samego komputera, chciałem też spersonalizować swoje stanowisko pracy i zabawy.

Doszła grafitowa płyta na biurko, malowanie ścian, nowy zegar i kilka innych, mniejszych detali, które tworzą klimat tego miejsca.

Praca postępują. Zapraszam! :)

 

33226326555_324224f01b_z.jpg

 

33098133141_06a40c5e99_z.jpg

 

33069690812_7a25e244f0_z.jpg

 

33098132951_836516b8ca_z.jpg

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Niestety, be quiet! nie zgodziło się na wsparcie projektu, nawet wentylatorami, więc pozostaje uzbierać we własnym zakresie na kilka wydajniejszych wiatraków niż do tej pory mam zainstalowane w obudowie. W związku z tym prace pewnie trochę się przedłużą. Cały czas kable czekają na rozmieszczenie w obudowie, właśnie ze względu na brak docelowych wentylatorów.

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Hohoho dawno mnie tu nie było.
Komputer się zestarzał, ale wygląda prawie tak, jak do tego dążyłem te 4 lata temu ;)

 

Obecnie prezentuje się tak:

 

oWBUh01.jpg

 

Mam pytanie a propos ułożenia wentylatorów i chłodnicy z AIO. Jak to powinno wyglądać optymalnie? Gdy obudowa jest zamknięta panelem ze szła, to czasem wentylatory na chłodnicy bardzo szybką się kręcą, a temperatura na rdzeniach cpu dochodzi o 90 stopni.

Co może być przyczyną? Samo AIO, lepiej w powietrze zainwestować. Przy obecnej obudowie nie ma możliwości instalacji chłodnicy na topie.

 

Dzięki! :)

Edytowane przez dyli3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za Wasze odpowiedzi.
Wentylatory się uspokoiły, temperatury spadły, są stabilne. Warto było napisać! Nie zawiodłem się.

 

Właśnie szukam radiatora na dysk SSD na M.2. Jeszcze się pojawią tutaj fotki. Projekt Milky Way nie umarł! :)
 

Ps. Myślałem, że może pora na nową skrzynię. Co polecacie do ~300 zł? Może coś wartego w kolorze białym?

Ps2. Szukam kogoś kto mógłby wykonać customowy backplate do mojej karty graficznej. Macie coś do polecenia?

Serdeczności!


Czy projekt podczas modernizacji może zmienić nazwę?
Przed Państwem Grubiorz! Kto wie, co oznacza to słowo? Myślę, że jest dosyć proste do rozszyfrowania.
 

YWYmA7z.png?1

 

Czy to oznacza wielkie zmiany w projekcie? Nie do końca. Kolorystyka zostaje ta sama. Jednak zostanie zrobiony szlif. Kto lubi takie kolory w PC - zapraszam do śledzenia :)

 

Z pierwszych nowości, to zamontowanie "radiatora" na dysk M.2. Nie razi w oczy zieloną naklejką ;)

Zdjęcie poglądowe telefonem. Będzie więcej i ładniej później! :)

sKNvz1Km.jpg?1

 

W kolejce czeka parę rzeczy sprzętowych i wizualnych. Tych bardziej widocznych, jak i mniej.

Zapraszam do kolejnego odcinka.

Edytowane przez dyli3
Link to post
Share on other sites

[Aktualizacja 06.11.2020]


whGOK9j.jpg

Pyrsk!

Projekt Grubiorz nabiera tempa. Co zostało zrobione (od ostatniego razu):
- dołożyłem dwie kości RAM: Teraz są 32GB,

- zmieniłem obudowę - wincyj leduuufff!,

- dokupiłem dysk SSD, co za tym idzie - pozbycie się dysków talerzowych!

- przeniosłem dyski zewnętrzne do biurka,

- jeszcze bardziej ogarnąłem kable pod biurkiem.

- kupiłem fotel gejmingowy +20 do FPS.

- kupiłem podkładkę pod mysz i klawiaturę :D

- dałem led za monitor! :o

 

Całe biurko jest wykonane przeze mnie. Balt do deski po palecie, nogi to kupione kantówki, pomalowane na biało. Znajduje się w nim wysuwana mała szuflada oraz otwierana szuflada, gdzie znajdują się dyski zewnętrzne z hubem usb i kontrolą głośnika.

Co w planach:

Te najbliższe plany, to dodanie kilku akcentów, żeby bardziej pasowało do projektu "śląskiego PC" :)
Chcę też wymienić kolorowe przewody SATA na białe.

 

Pewnej modyfikacji przejdzie też klawiatura.

W przyszłości kolejny SSD i ew. mocniejszy zasilacz.

______
To chyba tyle na ten moment.

Do miłego!

Więcej zdjęć:

 

chJbGHF.jpg

 

mX92K8Q.jpg

 

v6PzT7n.jpg

 

3K9eVB5.jpg

 

WCGI9Rn.jpg

 

cED6umB.jpg

 

chJbGHF.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...