Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam i5 3470 i obecnie używam Windows 10 64bit. Zauważyłem że maksymalne taktowanie mojego procesora to 3.39GHz. Cpu-Z pokazuje mnożnik 34 a w specyfikacji procesora jest informacja że turbo powinno osiągać 3.6GHz.

 

Moja płyta to ASUS P8H61-M LX3

8 GB Ram 1333

Zasilacz ATX SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus

 

http://i66.tinypic.com/30t42vr.png

*test robiony na uruchomionych 2 filmach 4K (akurat spadło z obciążenia 100% na chwilę bo chyba doczytywało film ale przez jakiś czas trzymało na 100% i było identycznie).

 

Czyto ma tak być? Moim zdaniem powinno chodzić na maksymalnym mnożniku. Możecie coś doradzić?

Edytowane przez SoulRak3r
Link to post
Share on other sites

3.6ghz jest dla jednego rdzenia / 3.5ghz dla dwoch a 3.4 dla 3 i 4 rdzeni. Osobiscie na boxowym chlodzeniu ustawilem na 3.6ghz dla wszystkich rdzeni a aktualnie po zmianie coolera jest ustawiony na 4ghz ( mnoznik + szyna bclk ).

Podejrzewam niestety ze twoja plyta tego nie umozliwia ( ja mam na chipset'cie z77 ).

Link to post
Share on other sites

Tzn zawsze pokazywany jest mnożnik ostatniego rdzenia czy pierwszego? Bo moim zdaniem pokazywany jest pierwszego. Odpaliłem z drugiego dysku Windows 7 i podczas obciążenia jest podobnie mnożnik 34 ale czasem wskakuje na sekundę na 35 i znów spada. Moim zdaniem mnożnik powinien być 36 - procesor z taką specyfikacją kupiłem a tu jakaś lipa :/

Edytowane przez SoulRak3r
Link to post
Share on other sites

Pobierz Hwinfo czy inny program który podaje częstotliwość każdego rdzenia osobno i odpal jakieś prawdziwe obciążenie (choćby w CPU-Z masz Stress CPU)

 

 

p.s jeśli dobrze przypatrzysz się w CPU-Z masz podane "Multiplier: (16-36)" ta wartość nie jest brana z kosmosu, u mnie np. jest (8-46) więc są to faktyczne dane

 

I ostatnie: upewnij się że biosie masz na pewno włączoną funkcję turbo oraz sprawdź jaki profil zasilania masz włączony w Windowsie

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

 

 

Moim zdaniem mnożnik powinien być 36 - procesor z taką specyfikacją kupiłem a tu jakaś lipa

Kupiłeś procesor, którego standardowy mnożnik bez Turbo wynosi 32 (masz to nawet napisane na pudełku) wszystko powyżej zależy od technologi Turbo. Jeśli nie wiesz co to jest i jak działa poczytaj choćby tu: http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html

Generalnie jest tak jak napisał Puciek15, tu jeszcze potwierdzenie: http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i5/Intel-Core%20i5-3470.html  

Mówiąc krótko wszystko masz ok, procesor działa zgodnie ze specyfikacja. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...