Skocz do zawartości

Modernizacja dwóch komputerowy


Recommended Posts

Witam  wszystkich.

Jestem nowy i zielony troszkę i proszę o rade jak zmodernizować  dwa komputery

Mój Komputer nr 1 Gry i AutoCAD cena 300-500zł

-I 5 4990k +Mugen 2 v 2  4.6GHz  1.252v

-ASRock Z97 PRO4 Z97

- Kingston 2x 4GB 1600MHZ

-Zasilacz ocz 700w Pro 80 plus

-Radeon 280x

-Obudowa Gladius 60

-Dyski;  (ST3500418as) , WDC (WD 500AAda-00S9B0) i 2TB (ST2000DM001)Dane +SSD PX-128M6S(system)

Potrzebuje na pewno z chłodzić procesor jakie dobre i w miarę tanie i ciche wentylatory polecacie do MUGEN 2  sztuk dwie 120 potrzebuje bo obecnie mam SilentiumPC Zephyr 120 2 sztuki ale nie zdają egzaminu na moim chłodzeniu .Jakie wentylatory do obudowy polecacie mam tylko standardowe.I ile i jaki rozmiar kupić 120 czy 140 ? I czy mój ram 8Gb wystarczy  czy morze go wymienić na inny  albo do kupić 8GB. Cena na modernizacje około 300-500zł Plus proszę o ocenę całego zestawu czy zda egzamin na parę lat czy zbierać na gruntowna modernizacje.

Teraz mój 2 zestaw praca biurowa i gry dla Ojca Maniaka COD BF3 itp.Cena 2000-2500zł
-AMD PHENOM II X4 965 4.2GHZ +SilentiumPC Spartan Pro (prawdopodobnie taki )
-MSI 970A-G46 AMD AM3+  bios świruje co bo sam podkręcił procesor na 4.2 Ghz
- Kingston 2x 4GB 1600MHZ
-Karta graficzna Asus GeForce GTX 750 Ti Strix OC 2GB DDR5 BOX      
- Zasilacz ocz 600w do wymiany
- Antec Three Hundred
-2TB (ST2000DM001)

Ja bym zostawił dysk obudowę grafikę ewentualnie ram  i chłodzenie na procesor ale to moje zdanie komputer pod gry dobry procesor na lata chciałbym i do łatwego oc tak jak np mój 4690K i chyba tylko intel wchodzi w grę bo AMD w tyle.
Z góry dziękuje za rade
 

Link to post
Share on other sites

 

 

Potrzebuje na pewno z chłodzić procesor jakie dobre i w miarę tanie i ciche wentylatory polecacie do MUGEN 2  sztuk dwie 120 potrzebuje bo obecnie mam SilentiumPC Zephyr 120 2 sztuki ale nie zdają egzaminu na moim chłodzeniu

:?: 

 

 

- Zasilacz ocz 600w do wymiany

dlaczego ? 

 

 

zestaw praca biurowa i gry dla Ojca Maniaka COD BF3 itp.Cena 2000-2500zł

tu można szaleć, przede wszystkim core i5 

 

nieprzyjemnie się to czyta...

 

Link to post
Share on other sites

1.Potrzebuje dobre dwa wentylatory bo mi jeden nie działa i potrzebuje coś dobrego przewiewnego bo mój obecny słabo wieje.

2. Konstrukcja  z 2006 roku i stare złącza bo na nowe dyski muszę przejściówek używać  i potrzebny z kablami wypinającymi chyba się to nazywa modularny.

3.Jakieś pozycje ?

Link to post
Share on other sites

Co do komputera nr 1 to do czego chcesz go modernizować, do gier, pod AutoCAD czy może oba? Jeśli zestaw nie wystarcza ci pod gry, to sprzedaż R9 280X i kupno GTX 970, a jeśli chcesz osiągnąć większą wydajność w AutoCAD, to dokładka co najmniej drugie tyle Ramu, sprzedaż i5 i kupno i7-4790K, a jak pod oba, to oba, z tym, że zamiast GTX 970 lepiej będzie wziąć używaną (lub nową jak znajdziesz) GTX 780/780 Ti, z racji na wyższą liczbę jednostek CUDA, TMU, przepustowość pamięci itd. i oczywiście te wentylatory. A gruntowna modernizacja na ten moment nie jest w żadnym stopniu potrzebna.

Co do komputera nr 2 to najlepszym na ten moment rozwiązaniem byłoby i5-4460+GTX 970+zasilacz, z tym, że wyjdzie trochę ponad budżet. Taniej GTX 960/770 i po dociągnięciu do tych 2500 jesteś w stanie zmieścić się z SSD.

Edit: Możesz też "stare" części ze swojego kompa dać swojemu ojcu zamiast sprzedawać. Do tego po sprzedaży starych części z kompa ojca powinieneś spokojnie się zmieścić w i5-6500+DDR4+gtx 970+zasilacz+SSD (np. GTX 970 Asus Strix, Zasilacz Thermaltake SE Smart 530W i Crucial BX 100. To w dużywm stopniu zależy co ty chcesz zmienić w swoim kompie.

Edytowane przez JJayPolak
Link to post
Share on other sites

lewiis   karta była kupowana 2 lata temu max ale obstawiam ze 1.5 roku około

JJayPolak karta graficzna mi wystarcza na razie procesor tez bo 4.6Ghz nie idzie go zajechać na razie max 95% zużycia ram na pewno trzeba kupić tylko jaki 1600 Mhz czy 8Gb 2400mhz który będzie lepszy. czy oplaca sie iwestowc w 4x4Gb na 1600 czy moze 2 x 4 1600 +2x4 2400?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...