Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna, ciężki wybór


Recommended Posts

Witam mam pewien problem, miałem brać r9 390, jednak zacząłem się za dużo zastanawiać i teraz nie wiem co myśleć, mianowicie czy nie lepszym wyborem będzie Fury lub Nano? Aktualnie mam monitor FHD, jednak zamierzam wymienić, do tego czasu można używać VSR. 390 jest z nich najtańsza,ale i najsłabsza, później mamy Nano i Fury, które jest tylko trochę wydajniejsze od Nano, a kosztuje o 200zł więcej(wersja Asus Strix). Czy mógłby mi ktoś pomóc,  bo już nic nie wiem  :cry:

Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem że od nadmiaru gotówki może boleć głowa albo się zwyczajnie w głowie poprzewracać ale jeśli nie jest jeszcze tak źle z Tobą to określ chociaż specyfikację Twojego pozostałego sprzętu, i określ konkretny cel zakupu nowej karty - jakie gry, jaka planowana rozdziałka itp.

Link to post
Share on other sites

budżet to max 2400zł, nie zimno tylko jakoś lubię AMD, może urodziłem się w czepku :P ale nigdy nie miałem najmniejszego problemu z ich kartami, a z Nvidią bywało różnie, dlatego wybrałem AMD. Zasilacz 550W xfx xtr, Z170a M5, I5-6600k, G.Skill Trident Z DDR4, adata xpg sx900 128GB. Co do monitora jeszcze nie wiem na chwilę obecną mam kasę tylko na kartę. 

 

Gry, wszytko BF3,4, WOT, Batman, TR, GTA itd. :D Naprawdę ciężko mi się określić . A kartę muszę wymienić bo stara mi się spaliła  :cry:

Normalnie poczekałbym na nową generacje, ale jak mus to mus ;)

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

Nie miałeś problemów a Ci się spaliła lol ;) . Ale fakt faktem nowe Radki wcale tak mocniej się nie grzeją od Nvidi , mają też pół pasywne chłodzenie itd. Tyko że jeśli porównywać cena do wydajności to jednak coś od Nvidi jest lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Tak wiem jak to brzmi, ale akurat to była moja wina. Nie wchodźmy w szczegóły, człowiek uczy się całe życie ;) a jak to wygląda z 980 czytałem sporo że bardzo nie opłacalna, lepiej 970 lub 980ti jak już coś 

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites
 

za 2400 mozna wykosic 980ti na allegro  :)))))))))))))

Trzeba być czujnym

naprawdę chętnie bym takiego potworka przygarnął ale nie maiłem tyle szczęścia żeby trafić na okazję ;)

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-nano-4-gb-hbm-4096-bit-hdmi-3xdp-box-gv-r9nano-4gd-b-771820/

 

Nano jest dość udane i chyba najlepiej obecnie wychodzi cena/wydajność.

Właśnie myślałem nad Nano lub fury(choć jest troszkę nieopłacalne) jednak boję się o głośność Nano ktoś miał, ktoś słyszał ?

Link to post
Share on other sites

Nvidia to niejasna sytuacja z DX12. Nie ma co panikowac, ale narazie milcza i dopiki milcza to niewarto od nich nic kupowac. Zle wypadaja w benchmarkach ktore sa dostepne. Ja swoja sprzedalem (GTX 980Ti) , czekam na 14mn od AMD. W miedzyczasie bede gral na R9 390, przyjdzie jutro. 

GTX 970 3,5 GB Vramu, za malo (Nvidia oszusci) . Moze na razie w FHD na styk, ale po co masz zaraz wymieniac. To samo Nano i Fury co z tego ze HBM jak tylko 4GB.

Nano zawsze zbija zegary pod obciazeniem na stokowych ustawieniach , tak jest zaprojektowany, slabe chlodzenie, srednia glosnosc. Tu masz perdkosci z jakimi faktycznie pracuje w grach.

http://www.anandtech.com/show/9621/the-amd-radeon-r9-nano-review/16

Podkrecony R9 390 go dogoni.

Fury drogi, malo Vramu i zero potencjalu OC. 

Tez lubie AMD nigdy nie czulem sie oszukany. I pomimo ze GTX 980Ti to najlepsza karta jaka mialem ( a mialem kilka dwurdzeniowych potworow AMD)  to tez najdrozsza .I w****...jaki widze testy w DX12 i to ze nic nie mowia. Jak maja jakis cudowny sterownik co naprawi braki w sprzetowe w maxwellu to czemu tego nie powiedza. 

I monitor z FreeSync kupisz duzo taniej.

Kup sobie R9 390 albo na razie uzywanego R9 290 z gwarancja i poczekaj na nowe karty.  

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zobacz sobie lepiej jak chodzą Gears of War na AMD DX12 to zmienisz zdanie co jest niepewne.

 

Przeczytaj ten artykul jak dasz rade to zobaczysz o co chodzi. To nie jest nowa gra z DX12.

 

http://www.extremetech.com/gaming/223858-the-new-gears-of-war-ultimate-edition-is-a-dx12-disaster

 

"Gears of War Ultimate Edition isn’t a new implementation of a classic game, it’s built on the same source code and engine as its 10-year-old predecessor. That means everything The Coalition did to bring the game into the modern age, like adding 4K support and higher-quality textures, was done with a version of the Unreal Engine that was barely out of diapers. Not even the latest version of UE3 supports DX12 — but Microsoft decided to stuff it into a decade-old title and shove it into the Windows Store. However they hacked the engine to implement DirectX 12, there’s no way that the 2006-era Unreal engine could ever be considered a good candidate for the process."

 

Poza tym jest napisane ze gra potrzebuje wiecej niz 4GB Vramu. 

I R9 390 to CGN 1.0 ktore nie ma z ta gra problemu. 

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...