Skocz do zawartości

MSI GTX 960 2GB vs MSI R9 380 4GB - test, porównanie, opinia


Recommended Posts

Na pewno nie na GTX 960, w wielu miejsachto możliwe, ale spędziłem w grze dużo godzin, na tej karcie taki stabilny fps może dać mieszanka medium-high. Z resztą zobacz nawet test, "czyste high" + SSAO daje średnią ok 50 ;)


A pierwsze miejsce testowe było raczej przeciętnie obciążające.

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites
Dla i5 6600k lepszym rozwiązaniem będzie 380 od sapphire czy któraś ze stajni nvidii? Ciężki wybór, przeznaczenie Stream cs go.

W teorii do tego proca lepsze jest 380 . Ten procesor dobrze z amd współpracuje. Ale z nvidia też nieźle sobie radzi różnica nie jest duża. Jak chcesz streemowac to lepsze oprogramowanie mną Nvidia w swoim Nvidia Experience,i bardzo proste w obsłudze.

Link to post
Share on other sites

Ale w sumie w przypadku tych kart też tak mniej więcej jest, po prostu zależy pod kogo gra jest zrobiona. Tak wyszło, że niektóre ostatnio wydane gry na Radeonach sprawują się dobrze, pewnie uwzględniając je w teście wynik byłby już nieco inny.

Edytowane przez zapp12345
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Uczucie płynności jest znacznie lepsze w przypadku karty zielonych –

 

Szukałem tego problemu na necie i słabo z porównaniami. Project cars: 

 

 https://youtu.be/frNjT5R5XI4?t=522

 

Ilość klatek i frametime podobne. A różnicę widać. Oglądać oczywiście w 60 klatkach. Prawo AMD, lewo nVidia. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

 

 

Uczucie płynności jest znacznie lepsze w przypadku karty zielonych –
Też to zauważyłem. Kupiłem r9 390, zwróciłem teraz mam GTX 970 i mimo identycznego fps, max 1-2 fps roznicy. Płynność jest zauważalnie lepsza na 970. 
Link to post
Share on other sites

Ja to nawet widzę różnice po przesiadce z 770 2 Gb na 960 4gb (a obie są nvidi) i tą różnice również widać , nie wiem co za technologie są w maxwelach ale robią swoje, Czy to jest ta kompresja (kolorów) nowa technologia, czy coś jeszcze? nie wiem czy się nie pomyliłem więc w nawiasie ;)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Gratulacje wkońcu rzetelene testy bez sponsorów,  :)

 

na innych portalach zazwyczaj raz Radeon raz GeForce lepszy, zależy która firma im więcej hajsu sypnie. 

Nikt nikomu hajsu nie sypie, wszystko zależy od miejsca testowego i powtarzalności testu...

 

 

zbyt obciążające procesor sterowniki

Porównaj sobie obciążenie poszczególnych rdzeni na 380 oraz 960 to zobaczysz jaka karta bardziej obciąża CPU, lub inaczej - w którym przypadku procesor bardziej jest obciążany. Na przykład Novigrad w Wiedźminie 3 ;)

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

Co do pierwszego to się zgadzam. A co do procesora - to może według Ciebie jest przeciwnie i na słabszym CPU AMD radzi sobie lepiej? Bo nie wiem co miał na celu ten post. Ja nie znam się na tym aż tak i nie zagłębialem się w zasadę działania. Być może AMD nie potrafi poprawnie spożytkować tego co procesor ma do zaoferowania, bo jesczze w jakiejś grze taka zależność zauważyłem (wyższe użycie CPU na Nvidii w tych samych warunkach). Tak jak mówię, nie będę się wypowiadał na temat, o którym nie mam pojęcia, ale fakty (wydajność) są jakie są.

Link to post
Share on other sites
Być może AMD nie potrafi poprawnie spożytkować tego co procesor ma do zaoferowania

Dokładnie, u mnie na Nvidii w GTA czy Novigradzie czy to na 980 Ti czy na 970 i bez znaczenia czy i5 4460, 4690K czy 4690K 4.9GHz użycie procka dochodziło często do 100%  - na AMD nigdy tego nie zauważyłem. Przy karcie Nvidii wykorzystanie procesora jest wyższe. Tak naprawdę ludzie kojarzą narzut z obciążeniem CPU a tak wcale nie jest. Druga sprawa - także testowane w Novigradzie wzrost FPS przy Oc procka. W przypadku Nvidii wzrost FPS mniej więcej taki jak % podkręcenia CPU a w przypadku R9 280 zerowy.

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
4690K 3,7GHz -  1403,     30000,  36,  51, 46.767

4690K 4.9GHz - 1400,     30000,  37,  51, 46.667

 

Użycie CPU wciąż oscyluje na AMD w granicy 50-60%, w przypadku NV 80-100%.

 

Tu screen jak wygląda obciążenie rdzeni na 980 Ti w najbardziej wymagającym od CPU miejscu - rynek w novigradzie.

 

http://i.imgur.com/QqnVtMO.png

 

 

Również z zarządzaniem VRAM jest ciekawie, NV gorzej zarządza pamięcią od Radeona, lub inaczej - Radeon pakuje więcej do pamięci VRAM a NV do RAM. Dokładnie widać to także w porównaniu Liptona.

 

Co do obciążenia CPU - tutaj widać to doskonale mimo, że to miejsce GPU.

http://i.imgur.com/yrCOStE.jpg

Edytowane przez solaris557
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...