Skocz do zawartości

MSI GTX 960 2GB vs MSI R9 380 4GB - test, porównanie, opinia


Recommended Posts

Ustawienie limitu zasilania na około 5%. Poniżej tej wartości już są lekkie skoki, ale niewielkie w stosunku do tego, co było wcześniej. Tylko teraz nie mam pewności czy to kwestia nowych sterowników z crimson fixem, czy to tylko kwestia tego ustawienia.

 

Przy 5% i więcej mam stałe takty rdzenia.

 

Opcja dostępna w ustawieniach OverDrive.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites
Ustawienie limitu zasilania na około 5%. Poniżej tej wartości już są lekkie skoki, ale niewielkie w stosunku do tego, co było wcześniej. Tylko teraz nie mam pewności czy to kwestia nowych sterowników z crimson fixem, czy to tylko kwestia tego ustawienia.Przy 5% i więcej mam stałe takty rdzenia.Opcja dostępna w ustawieniach OverDrive.
Jak i gdzie to ustawić ?

Sorry nie doczytałem.W sumie to jeszcze nie zauważyłem żadnych skoków ale tylko odpalalem wiedźmina 3

Link to post
Share on other sites

Dobra jestem po kilku testach na 3dsmarkach.

 

Bez limitu zasilania w Fire Strike notuję dość wysokie zegary, ale nadal fluktuacje na poziomie 10-20MHz. Z limitem już jest sztywno.

Uzysk wydajności niewielki, raptem kilkanaście do kilkudziesięciu pkt.

 

Bez limitu zasilania w 3dmarku 11 notuję dość spore skoki taktowania rdzenia dochodzące do 100-150MHz. Z limitem sztywno.

Uzysk wydajności spory.

 

http://www.3dmark.com/3dm11/11050084

http://www.3dmark.com/3dm11/11062527


Także taktowanie GPU nie musi wcale dać się we znaki, bo wszystko zależy od samej aplikacji jak mocno obciąży kartę.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

A gdzie obserwowałes te "skoki"? Ja podczas wszystkich testów włączony MSI Afterburner i pokazywało stale dokładnie tyle ile napisałem. Power limit na stocku stockowy, a po OC oczywiście na full, nie pamiętam już ile to było.

No i oczywiście, że to mogło mieć wplyw, OC testowanej karty MSI GTX 960 było ograniczone prawdopodobnie (tak wnioskuje) właśnie przez power limit (tylko 108%, dla porównania w Gigabyte jest to 135% i ma dwie wtyczki zasilania), artefaktów zazwyczaj jeszcze nie bylo, ale w niektórych grach takty leciały w dół, więc nawet zmiana napięcia nie pozwalała na wiele.

No i jeśli na stocku karta obniża taktowanie, to moim zdaniem jest niesprawna.

Link to post
Share on other sites

No to FeX ta 960 MSI zachowywała się podobnie, jak już zaczynało spadać to bardzo. A to OC co napisales jest duże, więc i brakowało mocy.

 

Zwierzix12 ile ma ona wtyczek? Przy Gigabyte też tak mam, w MSI dochodzilo do full, ale tam byla jedna.

Link to post
Share on other sites

No to rdzeń podobnie mam ale i przez moment miałem go na 1580 tylko potem sterowniki nowsze wygrałem i się już artefakty zaczęły pojawiać :/ a pamięci mam na 4001 ale spokojnie też działały na 4053. Tylko już mi się nie chce katować kartę dla 0,5 /1 Fps wiecej.

Link to post
Share on other sites

1550 to słaba sztuka? Jeśli to naprawdę stabilne taktowanie to bardzo dobrze, w recenzjach karty są testowane czasem kilkadziesiąt minut. Ja po kilkunastu godzinach grania odkryłem nie raz, że jednak karta nie jest taka stabilna.

Link to post
Share on other sites

Moja bez zmiany napięcia już na 1510 traci stabilność, za to po zmianie może kilkadziesiąt MHz jest do wyciągnięcia jeszcze, ale po pierwsze taktowanie w boost już się waha (jak i samo napięcie skacze nie raz między 1.243 a 1.225, a temperatury idą bardzo w górę. Szkoda żyłować vrm, choć nie przeglądałem jak dobrze wygląda jego chłodzenie w mojej wersji (Windforce 2x)

Link to post
Share on other sites

http://www.peperaiohardware.com.br/wp-content/uploads/2016/01/GIGABYTE-GTX-960-WindForce-2X-OC-2GB-Cooler-e-PCB-820x461.jpg

Widać, że ma radiator na VRM, poza tym są to energooszczędne karty więc można je żyłować :D. U mnie bez zmiany napięć podobnie, tylko ciekawe że waha się u Ciebie boost i napięcie. U mnie nic takiego nie występuje.

Link to post
Share on other sites

No właśnie zainstalowałem najnowsze sterowniki i też w wiedzminie3 nagle zaczęło taktowanie boost spadać i szarpie obraz ale tylko na początku rozgrywki, potem już ok dwa nr sterowników do tylu tego nie było. Wkur...ć mnie zaczyna nvidia z tymi sterownikami ostatnio. Zainstaluje starsze i zobaczę czy to ich wina czy to może ostatni patch do wieśka coś namotał. Tak na marginesie mam wieśka 3 na Xbox i teraz kupiłem na Pc i o mój Boże nie sądziłem że aż tak będzie widać różnice w grafice i wydajności. Na XO wygląda ładnie ale na PC kosmos i te 60/50 fps non stop w detalach Ultra/ high oprócz wiadomo włosów, wow

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...