Skocz do zawartości

problem z grami ( ogólnie ze sprzętem)


Recommended Posts

Siemaneczko, zamęczam Was dzisiaj moimi pytaniami ponieważ jest problem, mianowicie, komputer łapie ostrą zawiechę podczas umilania sobie czasu grając w gry. Komputer świeżo złożony dwa miesiące temu, podczas tego czasu stało się to kilka/kilkanaście razy, początkowo myślałem że po prostu przesadziłem z podkręcaniem, ale po przywróceniu ustawień fabrycznych nadal występuje. Bardziej opisując problem polega na tym że w losowych momentach, zawsze podczas większego bądź mniejszego zamęczania komputera zawiesza się i pomaga tylko twardy reset. Z moich obserwacji to najprawdopodobniej problem z napięciami, ale nie jestem nie wiadomo kim w tych kwestiach dlatego zwracam się w Waszym kierunku. Niżesz zamieszczę specjalizacje komputera.

http://www.morele.net/inventory/info/bXA2Ma/

+ Do tego dochodzą 2x SSD i 2x HDD

Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez Bednr
Link to post
Share on other sites

Wszystkie sterowniki masz dobrane i wgrane pod system? System aktualizowany? Podgląd zdarzeń (błędy krytyczne) coś mówi?

sterowniki i system są zaaktualizowane i wgrane, ale sprawdziłem pogląd zdarzeń i znalazłem taką perełke, jeżeli o mnie chodzi za bardzo nie wiem co mogę z tego wywnioskować ale kolorowo nie wygląda. : https://scr.hu/2tqh/qtz2n

Link to post
Share on other sites

Na początku zresetuj BIOS, niech sobie wybierze domyśle ustawienia, bez OC, sprawdź czy nadal będzie łapał zwiechy.

 

Rzuć screeny z CrystalDiscInfo lub HDTune z widocznym SMART.

 

Wersja BIOSu aktualna?

 

Te błędy które załączyłeś w screenie to tylko informacja że w komputerze nastąpiła awaria i zasilanie zostało odcięte.

 

Czy podczas tych zawieszeń komputera pokazuje Ci po dłuższej chwili jakiś bluescreen?

Link to post
Share on other sites

Na początku zresetuj BIOS, niech sobie wybierze domyśle ustawienia, bez OC, sprawdź czy nadal będzie łapał zwiechy.

 

Rzuć screeny z CrystalDiscInfo lub HDTune z widocznym SMART.

 

Wersja BIOSu aktualna?

 

Te błędy które załączyłeś w screenie to tylko informacja że w komputerze nastąpiła awaria i zasilanie zostało odcięte.

 

Czy podczas tych zawieszeń komputera pokazuje Ci po dłuższej chwili jakiś bluescreen?

od jakiegoś czasu już pracuje na ustawieniach domyślnych i nie pomogło to za bardzo, 

SS: z crystal disk 

Żaden bluescreen nie wyskakuje, czarny ekran się załącza, czasami również z lagiem dzwięku w tle i tyle, tylko i wyłącznie przytrzymanie przycisku włączenia go odwiesza. 

 

 

 

@Bednr, a kto składał komputer? Morele, czy sam składałeś?

Odpal też w tle HWinfo, żeby sprawdzić temperatury (i ew. napięcia).

Komputer składałem sam, więc możliwe że ja coś sknociłem i tak się dzieję. Tyle że w czym tu szukać konkretnie przyczyny.

 

Tutaj załączę SS z hwmonitor po obciążeniu. Max rdzeni to 55-60stopni.

Link to post
Share on other sites

System jak rozumiem masz na tym C: SSD - co masz na tym dysku F: o pojemności 1TB? Gry, programy z których korzystasz?

 

Możesz odpiąć ten dysk i sprawdzić działanie kompa?

 

Odłączę i sprawdzę, możliwe że i wina jest po stronie dysku.

System jak rozumiem masz na tym C: SSD - co masz na tym dysku F: o pojemności 1TB? Gry, programy z których korzystasz?

 

Możesz odpiąć ten dysk i sprawdzić działanie kompa?

 

Niestety odłączenie dysku nie pomogło, przed chwilą znowu nastąpił ten problem, już sam nie wiem co robić.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...