Skocz do zawartości

Podłączenie dźwięku z pc do amplitunera


Recommended Posts

Pisze jak byk w instrukcji Funkcja ARC(kanał zwrotny audio). Niestety wyłączenie tej funkcji wymusza podłączenie audio z telewizora do amplitunera dodatkowym przewodem np. optycznym lub aktywacja tej funkcji gdy chcemy mieć dźwięk z TV przez amplituner. Po wyłączeniu tej funkcji należy podłączyć ponownie kabel HDMI z laptopa i poczekać aż system rozpozna nowe urządzenie audio, instalacja sterowników jest automatyczna.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie, i przeinstalowaniu systemu znów mam problem z 5.1 w grach po optyku może ktoś coś podpowie.

 

Battlefront i najnowszy Battlefield 1, dźwięk przesyłam po HDMI dzięki temu mam 5,1,2 Atmosa i jest rewelacja.

 

W pozostałych grach które nie mają możliwości przesłania więcej niż 2,0 po HDMI, wykorzystuje kartę muzyczną Asus Xonar DX, z włączoną funkcją Spdif Out i zaznaczony dekoder Dolby Digital Live. Podłączoną do amplitunera Denon X1200W za pomocą przewodu optycznego.

 

I w grach nalej tylko stereo, w filmach jest oczywiscie DD i DTS w tej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany przez przypadek :( odpiąłem i podpiąłem ponownie optyka do k.muzycznej w tym momencie sam system przełączył na głośniki analogowe, ale o dziwo sygnał idzie po optyku. Po trzech dniach walki z dźwiękiem 5.1 na amplitunerze pokazał się napis Dolby Digital i wszystko śmiga jak ta lala :) 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Pisze jak byk w instrukcji Funkcja ARC(kanał zwrotny audio). Niestety wyłączenie tej funkcji wymusza podłączenie audio z telewizora do amplitunera dodatkowym przewodem np. optycznym lub aktywacja tej funkcji gdy chcemy mieć dźwięk z TV przez amplituner. Po wyłączeniu tej funkcji należy podłączyć ponownie kabel HDMI z laptopa i poczekać aż system rozpozna nowe urządzenie audio, instalacja sterowników jest automatyczna.  

gepardmak , szarik

dzieki za pomoc, ale sprzedalem te śmieszne kino.Okazało się ze nie ma tam na wejsciu hdmi pass through,tylko na płycie i usb był dzwięk dts hd i truhd.Kupiłem normalny amplituner Denon avr-x1300w i tu moje pytanie.Doradcie mi zakup kolumn 5.1 do 1500zl żeby jako tako grało.

Edytowane przez anderg
Link to post
Share on other sites

Zestaw bez suba http://allegro.pl/m-audio-hrs-85-mkii-set-5-0-22-119-03-06-sklep-wwa-i6759413757.html z dobrym basem, niezłym dzwiękiem i ciekawym wyglądem. 

Lub z subem http://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/jamo-s-426-hcs-3-czarny-sub-210-czarny.bhtml

i Jamo bez suba podobny do Maudio http://allegro.pl/kultowe-jamo-s606-hcs3-hgbl-gw-24m-okazja-raty-0-i6739413385.html

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Jaki duży pokój kolego masz i gdzie te kolumny będą stały? Idealne miejsca dla dużych podłogowych kolumn to min 0,5m od ściany z każdej strony. Jeśli nie masz tyle miejsca to szukaj coś z przednim bassreflexem.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Jaki duży pokój kolego masz i gdzie te kolumny będą stały? Idealne miejsca dla dużych podłogowych kolumn to min 0,5m od ściany z każdej strony. Jeśli nie masz tyle miejsca to szukaj coś z przednim bassreflexem.

No własnie mały pokój , nie da sie tak ustawić Znalazłem Taga Harmony tav-606 v3 ponoć dobre. ?Dużo dobrych opinii o tej firmie i głosnikach.

 

 

 

gepardmakPredzej juz 5.0 .bo jak dołączaja suba za taka kase to coś nie tak.lepiej poczekać odlożyc i kupic oddzielny hehe. Edytowane przez anderg
Link to post
Share on other sites

Szczerze też nie mam wielkiego pokoju 3m x 5,5m, pełno wymiarowe kolumny KEF Q35 w rogach ścian, ale z przednim bassreflexem,  surroundy też nie małe kolumny KEF Q15, centralny KEF Q9C, subwoffer MAGNAT QUANTUM 6725A , do wymiany jeszcze kolumny sufitowe (ATMOS) które chcę zabudować w suficie.

 

Mimo nie wielkiego pokoju każdy kto przyjdzie jest w szoku jak to dobrze brzmi w filmach bo głównie do tego mam taki zestaw, na pewno w większym pomieszczeniu zagrały by lepiej, ale i tak jest lepiej od plastikowych pierdziawek które w kompletach kosztują nawet więcej niż 3,000 zł

 

Największym minusem tak ulokowanych kolumn jest hałas który jest za ścianą na której stoją w moim przypadku jest to kuchnia tam to jest masakra jedno wielkie dudnienie, tyle basu że każdy talerz, łyżka w meblach wpada w drgania, jeśli za ścianą masz sąsiadów to jakoś musisz wygłuszyć.

 

Tak to wygląda u mnie jeszcze w trakcie wykańczania 

Link to post
Share on other sites

Dobrze, że Lukson tego nie widział (chyba) bo jak dla mnie to co za dużo to niezdrowo :evil:.

 

 

E// Skąd tak w ogóle pomysł w takim pomieszczeniu na podłogowe kolumny? tym bardziej przy takim masakrycznym ich ustawieniu.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

 

 

Dobrze, że Lukson tego nie widział
 

 

Widział.
Szkoda słów. Jak byłem młodszy to też wychodziłem z założenia, że wincyj rdze... głośników będzie lepiej. Tak więc zaczynając od 2.0 doszedłem do 7.1 by na samym końcu wrócić do stereo :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Standardowo jest 120hz ale w zależnośći od sprzętu (subwoofera) wartość tę można spokojnie zmniejszyć dlatego jest taka opcja dostępna oczywiście kosztem utraty detali dźwiękowych bo z tego co mi wiadomo wartość ucięta nie jest przekierowywana do głośników tak jak w przypadku normalnego odcięcia. Minimalna wartość to bodaj 80hz. Osobiście mam to u siebie skręcone na 90hz bo nie lubię jak subwoofer pracuje aż tak wysoko.

 

E/ /Jeśli nie masz subwoofera aktualnie, zostaw to ustawione standardowo zgodnie dla ścieżki audio lfe czyli 120hz.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...