Skocz do zawartości

Podłączenie dźwięku z pc do amplitunera


Recommended Posts

http://i.cubeupload.com/wIbPty.png

Tak powinno być to ustawione by kodery działały z "sb z" czyli "Speakers" jako urządzenie domyślne i wybrany koder (polecam DTS Connect, większy bitrate) w "sb studio" a jak będziesz chciał oglądać filmy bluray/ripy hd puszczone przez "hd audio nvidii" to trzeba wcześniej enkodery wyłączyć. Warto też we właściwościach "nvidia hd audio" czyli w twoim przypadku denon, wyłączyć "wszystkie ulepszenia" i ustawić w zaawansowanych format domyślny ostatni na dole w polu wyboru.

Link to post
Share on other sites

Szarik myślisz że moja karta muzyczna zintegrowana na płycie będzie miała większe możliwości konfiguracji niż mój Xonar DX po optyku?

I co najważniejsze czy ona posiada jakieś kodery?

Pytam bo jeszcze jej nie uruchamiałem, a żeby to zrobić muszę troszkę troszkę pogrzebać w zasilaniu komputera nie wiem czy mi się to opłaca.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Tam masz na płycie głównej bodaj zintegrowaną ALC1150, która trochę podchodzi pod Xonara DGX więc nie jest to już taka tandeta jak na Realteka no i obsługuje oba enkodery acz Xonar DX i tak będzie lepszy. Normalna karta muzyczna nie przepuści aż tyle syfu z mobo co zintegrowana, mniejsze szumy, trochę lepsze komponenty itd. ale jest też i druga strona czyli, że w przypadku sygnału cyfrowego to i tak nie będzie miało większego znaczenia.

 

Twój Xonar DX obsługuje tylko enkoder Dolby Digital Live z pełnym bitrate 640kbit a zintegrowany Realtek dodatkowo DTS Connect również z pełnym bitrate ale dwa razy większym. Możesz porównać na żywca obie karty w takiej samej konfiguracji czy usłyszysz w ogóle różnicę (w co wątpie), ja jednak zostałbym przy DX nawet korzystając tylko z połączenia cyfrowego spdif.

Link to post
Share on other sites

Hmm byłem przekonany że jeśli  korzystam tylko z optyka to nie ma różnicy czy to karta zintegrowana czy zewnętrzna za 1000 zł bo i tak wszystko dekoduje amplituner, głównie chodzi mi o dźwięk 5,1 w grach

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, amplituner bierze na siebie większość ale różnica w dźwięku może pojawić się przy mieszaniu enkoderów z jakimiś dopalaczami danej karty dla przykładu x-fi, odpalony enkoder z cmss 3d w starszej grze np.

Link to post
Share on other sites

Panowie, potrzebuje poradnika jak podłączyć tą kartę dźwiękową. Kumpel ma przyjść po 10 a chciałbym uniknąć sytuacji tak jak ostatnio.

Karta ma być podłączona optykiem z Ampli. No i oczywiście obraz przez HDMI do Ampli.

Ostatnio jak tak robiłem to obraz był oczywiście, ale dźwięku brak. Na ikonie pokazywało, że przez SPDIF idzie dźwięk ale na kolumnach cisza... 

Link to post
Share on other sites

Nie wpadłem na to że trzeba jeszcze Optyczny dopisać do danego wejścia HDMI.

Wszystko działało elegancko. Zdziwiło mnie też to co Szarik wkleił, że pomimo tego, że jest podłączony SPDIF to urządzeniem do odtwarzania muszą być głośniki.

Dźwięk w grach fajny i chyba się skusze na zakup muzycznej. Zostanie jeszcze kwestia jaką kupić.

Macie jakieś swoje wybory?

 

Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez maximound
Link to post
Share on other sites

 

Szarik, masz na myśli tą kartę?

 
A ten SBZ? Znalazłem sztuke za 200.
 
W xonarze nie widzę wyj/wej optycznego.

Karta z allegro nie, brak wsparcia dla kodowania. Lista kart Creative, które obsługują kodowanie w czasie rzeczywistym - seria X-Fi: Elite Pro, Platinum, Fatal1ty, XtremeMusic, XtremeGamer, Titanium i HD. Seria Audigy: Audigy, 2, ZS, 4. Nowsze jak SBZ. Dlaczego warto rozglądnąć się za starszymi kartami Creative? bardzo ogólnie pisząc bardziej się przykładali do nich, są lepiej wykonane. Nie warto jednak mimo wszystko wydawać fortuny na kartę muzyczną jak ma iść z niej tylko cyfrowy sygnał z odpalonym enkoderem.

 

A co do połączenia w przypadku Xonara, to tak jak wspomniał już Kosmita - taki kabelek:

 

http://www.stratos.pl/zdjecia/11872b_d.jpg

 

Jack - karta - spdif, czincz "coax" - amplituner w wejście digital.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Witam.

Jak już mowa o dźwięku mam problem dotyczący karty AMD.Zakupiłem  Radeon RX470 8GB 256bit. Chodzi o dźwięk DTS-HD MA i True HD a właściwie o jego brak. Moje podłączenie to HDMI Arc z TV do amplitunera  out tv arc. Z komputera HDMI z RX Sapphire do amplitunera HDMI IN.
Sterowniki amd najnowsze.W windowsie 10 we właściwościach dźwięku,obsługiwane formaty mam tylko  DTS audio  i dolby digital.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że problem jest po stronie systemu Windows 10 lub sterowników do karty graficznej. Na pewno zainstalowałeś te do hd-audio karty? bo podłączone masz dobrze. U mnie wygląda to tak i w tym okienku po prawej powinno być tak u Ciebie, dziwne.

a5eoka.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli włączona jest funkcja zwrotnego kanału audio dla złącza HDMI w amplitunerze to zakładka w Właściwościach audio może być inna wtedy jak na grafice wyżej zamiast Maksymalna liczba kanałów 8 jest informacja o 2. Trzeba wyłączyć kanał zwrotny audio a sterownik zostanie ponownie rozpoznany i będą dostępne wszystkie standardy dekodowania, które posiada amplituner.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...