Skocz do zawartości

Podłączenie dźwięku z pc do amplitunera


Recommended Posts

Szukaj szukaj bo i ja potrzebuje centralnego i tylnych satelit :)

Ostatnio instalowałem nową paczkę kodeków k-litte codec pack i nagle wszystkie kolumny mają dźwięk po HDMI, a podobno to nie działa bez optyka i odpowiedniej karty muzycznej :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Panowie dołączę się do Waszego tematu.

Mam podobny problem.

 

Zaczne od sprzętu:

Amplituner - Denon AVR-X 1000

Głośniki (mało ważne ale też napisze) - JAMO S626 HCS

Grafika - EVGA GTX 970

Płyta główna - MSI MS 7816

TV (chyba też mało ważne) - LG 55LB670V

 

Od razu zaznaczam, że karta dźwiękowa jest zintegrowana.

 

Podłączenie całego sprzętu wygląda tak:

PC (z grafiki) - DENON - TV (wszystko podłączone kablami HDMI)

 

W kompiku NVIDIA HDA mam skonfigurowane na 5.1.

Na ampli wyskakuje MULTI IN CH. a chodzą tylko głośniki frontowe.

 

AMP nie przełącza się ani na DD ani na DTS gdy włączam filmy z taką ścieżką dzwiękową.

Tak samo jest z grami które mają certyfikaty DD i są robione na 5.1...

 

Dziś pożyczyłem od kumpla SOUND BLASTERA Z.

Podłączyłem kablem optycznym z SB do AMP ale nie było w ogóle dźwięku. (w ustawieniach dźwięku dałem SPDIF jako domyślne, pozostałe urządzenia wyłączyłem. Później w menedżerze urządzeń je nawet wyłączyłem)

Nie wiem co zrobiłem źle z tą Kartą, że nie dawała w ogóle dźwięku ale już nie miałem siły do tego.

 

Męczę się z tym od 2 miesięcy i nie daje rady... Filmy żeby oglądać tak jak się należy to zgrywam na dysk zewnętrzny i podłączam pod USB do TV (zawsze jakieś rozwiązanie) ale męczą mnie te gry, bo chciałem korzystać ze sprzętu w 100%...  

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez maximound
Link to post
Share on other sites

Witam

Dziwny trochę ten twój problem powinno wszystko śmigać. Ile odbiorników masz podpiętych do grafiki tylko denona?

Kliknij pp myszy na głośniku koło zegarka i daj  urządzenia do odtwarzania>następnie na denonie kliknij właściwości i w zakładce obsługiwane formaty, okno formaty kodowane co w niej masz ???

Link to post
Share on other sites

Ustawiałeś nvidia hd audio jako urządzenie domyślne? włącz też tryb wyboru automatycznego dekodera dla dźwięku w Denonie dla danego źródła o ile taki tryb posiada. Jak wygląda serce programu do filmów w sensie opcje audio? masz tam ustawione hd audio nvidii, są jakieś inne opcje?

Link to post
Share on other sites
Problem rozwiązany wystarczyło odłączyć przewód HDMI i tylko zostawić optyczny, najwidoczniej mimo że w systemie było przełączone na kartę muzyczną to sama gra w sobie dawała sygnał po HDMI. Dźwięk w grach działa na wszystkich które mam podpięte, u mnie chwilowo 4 satelity i centralny po starym zestawie Creative G500 ale powiem szczerze nie sądziłem że te głośniki po podłączeniu do innego wzmacniacza potrafią tak dobrze zagrać. Inny problem jaki zauważyłem co kila minut zanika dźwięk przy odtwarzaniu filmów blu-ray wystarczy dać na sekundę pauzę i play i jest ok. Jutro muszę to dokładnie potestować.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z nowego zakupu :)

Mam podobnie jak odtwarzam film tyle że u mnie na ułamek sek się dźwięk przytnie trochę czytałem i wychodziło że jak film ma wysoki bitrate to niby lubi się przyciąć. Jak ustalisz coś to napisz;)

Połączone hdmi amp yamaha rx v375

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ustawiałeś nvidia hd audio jako urządzenie domyślne? włącz też tryb wyboru automatycznego dekodera dla dźwięku w Denonie dla danego źródła o ile taki tryb posiada. Jak wygląda serce programu do filmów w sensie opcje audio? masz tam ustawione hd audio nvidii, są jakieś inne opcje?

 

Urządzenie do odtwarzania:

DENON AVR - NVIDIA HDA

 

W Ampli mam tak:

wybór wejść/Tryb wejściowy HDMI (nie da się zmienić), Tryb dekodowania: Automatyczny (do wyboru jest jeszcze PCM i DTS - jak go włącze to muzyki z winampa nie słychać nawet)

 

W media player clasic wszystko co znalazłem z dźwiękiem to tak:

Ustawienia - Strumień wyjściowy - Renderer dźwięku mam ustawione 2.DENON AVR (NVIDIA HDA) do wyboru jeszcze jest:

- 1.Domyślny

- 3.Default DirectSound Device

- 4.Default WaveOut Device

- 5.DirectSound: DENON AVR (NVIDIA HDA)

- 6.Null (anything)

- 7.Null (uncompressed)

- 8.Wbudowany renderer dźwięku

 

Ustawienia - Renderer dźwięku - Urządzenie - ustawione DENON... do wyboru jeszcze domyślny

 

----------------------------

 

Panowie udało mi się, ściągnąłem jeszcze paczkę CCCP. Tam coś poustawiałem i teraz gdy włączam film, dekoder sam znajduje ścieżkę dźwiękową. Testowane na jakichś 10 filmach z DD albo DTS i działają wszystkie głośniki tak jak się należy.

 

Teraz mam pytanko czy ktoś się bawił tymi kodekami i potrafi mi pomóc je poustawiać tak jak się należy?

 

Zostaje jeszcze kwestia Gier, czy Amplituner powinien wyświetlić tak samo jak przy filmach Dolby Digital? 

 

Tak to jest jak człowiek nigdy wcześniej nie miał kina domowego i nie przywiązywał uwagi do kodeków...

Edytowane przez maximound
Link to post
Share on other sites

Do odtwarzania większości znanych popularnych formatów wystarczą filtry LAV. Po co instalować mega packi, które zaśmiecają system i powodują różne problemy techniczne. Konfiguracja całego zestawu filtrów jest trudna i kłopotliwa. 

LAV to uniwersalny zestaw filtrów dla popularnych formatów ze sprzętową akceleracją wideo i obsługą kinowego audio. Konfiguracja LAV nie jest trudna i łatwo można użyć filtra do dekodowania w dowolnym Playerze. Filtr współpracuje z większością wbudowanych w odtwarzacze renderów wideo. Jakość obrazu bardzo dobra,   

Link to post
Share on other sites

W media player clasic wszystko co znalazłem z dźwiękiem to tak:

Ustawienia - Strumień wyjściowy - Renderer dźwięku mam ustawione 2.DENON AVR (NVIDIA HDA)

Ustawienia - Renderer dźwięku - Urządzenie - ustawione DENON...

Przy takim ustawieniu i zaznaczeniu w filtrach wewnętrznych dalej opcjach dekodera audio bitstreaming spdif/hdmi odpowiednich formatów powinno działać na czysto bez żadnych dodatkowych pakietów z kodekami.

 

Zostaje jeszcze kwestia Gier, czy Amplituner powinien wyświetlić tak samo jak przy filmach Dolby Digital? 

Tak jeśli użyjesz kodery typu Dolby Digital Live lub DTS Connect, bez tego w grach tylko stereo po hdmi i optyku z odpalonym ewentualnie pseudo 5.1 czyli Dolby Pro Logic. Druga opcja to analogowe połączenie karta-amplituner. Wymaga karty z wyjściem analogowym 5.1 lub więcej i amplitunera z takim wejściem.

Link to post
Share on other sites

Szarik, wrócę do domu to zerkne w ustawieniach, pomimo tego, że działają już filmy tak jak się należy. Ale zobaczę dla świętego spokoju.

 

 A co do gier to możesz mi wytłumaczyć jaśniej o jakie kodery chodzi dokładnie? Czy to się włącza jakoś i chodzi w tle czy jak? Chciałbym właśnie uniknąć rozwiązania z kartą dźwiękową.

Link to post
Share on other sites

W Battlefront most możliwość wyboru po HDMI stereo, 5.1/7.1, Atmos w tym ostatnim efekt rewelacyjny.

Wybór wyborem, dla głośników stereo czy słuchawek też można w grach wybrać 5.1 a efekt będzie wiadomo jaki. Atmos w przypadku Battlefront to wyjątek i tyczy się tylko blaszaków. Wydaje mi się, że bez wsparcia dla konsoli szybko to oleją w kolejnych grach.

 

A co do gier to możesz mi wytłumaczyć jaśniej o jakie kodery chodzi dokładnie? Czy to się włącza jakoś i chodzi w tle czy jak? Chciałbym właśnie uniknąć rozwiązania z kartą dźwiękową.

Odpalasz w opcjach karty muzycznej i włącza się już automatycznie za każdym razem przed samym ekranem pulpitu w tle. Nie działa to z każdą kartą dźwiękową. Więcej informacji znajdziesz na forum w świetnym poradniku napisanym przez mojego kolegę Luksona. Zerknij sobie na punkt 8 i 9.

Link to post
Share on other sites

Czyli powraca temat z kartą dźwiękową. Myślałem, że uda się tego uniknąć :)

Ale... dziś zainstalowałem parę gier z certyfikatem DD i ku mojemu zdziwieniu jest 5.1... Np Resident 5, MK10, NFS Most Wanted. Jedyne czego brakuje to napisu na Ampli. Jest cały czas MULTI IN.

W tygodniu pożyczę znowu dźwiękową i popróbuję.

 

Teraz mi powiedzcie, jeśli się zdecyduje na zakup Karty, to wewnętrzna czy zewnętrzna ?

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to tylko wewnętrzna karta. To że działają wszystkie kolumny nie znaczy że działa prawidłowo, masz przejscie miedzy przednimi i tylnymi kanałami czy jest to samo?

Link to post
Share on other sites

Nie no, właśnie chodzi o to, że jest przejście. Prosty przykład. Pograłem w Residenta, laseczka z którą się gra prowadzi dialog z typem, stoi za mną i słyszę to co mówi w tylnych głośnikach (lewy, prawy w zależności gdzie stoi) jeśli mój typ odpowiada to słyszę w głośniku centralnym to co mówi. Odwracam się do Niej to dźwięk przechodzi na przód.

Czyli to nie jest Stereo :)

 

Ale tak jak pisałem, pożyczę jeszcze tego SB Z w tygodniu i zobaczę czy jest różnica czy taki sam efekt. Jeśli będzie lepiej, to pomyślę nad jakąś dźwiękową. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...